Изпускане на урина

  • 2 375
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте бъдещи и настоящи мами.
Съжалявам ако се повтарям, но темите, които открих по въпроса са доста старички.
В 28г с съм, но почти през цялата бременност имам неконтролируемо изпускане на урина. До сега не съм питала наблюдавания ми АГ за този дискомфорт. При всички прегледи беба си е добре, както и аз и не са ми казвали нищо притеснително. Но от това, което изчетох се поизплаших, че може да е постоянно изтичане на околоплодни води.
Съжалявам, ако ви звучи тъпо, но ми е 1ва бременност и се притесних.
Благодаря Ви.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 349
Не можеш ли да прецениш дали е урина, от мястото, откъдето излиза урината, или е от влагалището?
Може би начин да се направи разлика е да си сложиш за известно време тампон.

# 2
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Какъв тампон в напреднала бременност?!?

Ако бяха околоплодни води, до сега да са намалели значително и на АГто щеше да му е направило впечатление.
Непременно го спомени при следващия преглед.
 Може да има слабо тазово дъно или бебето да притиска повече пикочния мехур. В един момент ще трябва да се вземат мерки за първото.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 14 349
Кое е чак пък толкова шокиращото в предложението за тампон в 28-ма седмица?!? Хората и секс даже правят, и това не се смята за забранено дори на този етап. Само една идея как да се установи откъде е течността, не съм твърдяла, че трябва да се направи непременно или че това е единствената възможност.

# 4
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
В болниците имат тестове за околоплодни води, може да се направи на място, слагаш превръзка, отиваш на преглед и тест и готово.  Сподели със следящия те АГ.

Тампоните не са удачен избор, защото крият много по-голям риск от инфекции, а бременните и без това са податливи. Като цяло тампоните не са ок, но това е друга тема.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 14 349
В болниците правят, естествено. Останах с впечатление, че се пита в домашни условия как да се разбере. Сега прочетох въпроса пак - не е питала лекаря, аз останах с впечатление, че не иска да го пита, може да е погрешно.

# 6
  • Мнения: 35
Благодаря ви много, вчера бях на консултация и говорих с АГ, каза, че е урина и беба притиска много, ако след раждането остане проблем ще предприемем мерки.

# 7
  • Мнения: 1
Упражнения на Кегел!

# 8
  • Мнения: 251
Здравейте, оправихте ли се? 🤗

Здравейте бъдещи и настоящи мами.
Съжалявам ако се повтарям, но темите, които открих по въпроса са доста старички.
В 28г с съм, но почти през цялата бременност имам неконтролируемо изпускане на урина. До сега не съм питала наблюдавания ми АГ за този дискомфорт. При всички прегледи беба си е добре, както и аз и не са ми казвали нищо притеснително. Но от това, което изчетох се поизплаших, че може да е постоянно изтичане на околоплодни води.
Съжалявам, ако ви звучи тъпо, но ми е 1ва бременност и се притесних.
Благодаря Ви.

# 9
  • Мнения: 35
Здравейте, оправихте ли се? 🤗

Здравейте бъдещи и настоящи мами.
Съжалявам ако се повтарям, но темите, които открих по въпроса са доста старички.
В 28г с съм, но почти през цялата бременност имам неконтролируемо изпускане на урина. До сега не съм питала наблюдавания ми АГ за този дискомфорт. При всички прегледи беба си е добре, както и аз и не са ми казвали нищо притеснително. Но от това, което изчетох се поизплаших, че може да е постоянно изтичане на околоплодни води.
Съжалявам, ако ви звучи тъпо, но ми е 1ва бременност и се притесних.
Благодаря Ви.

Здравейте,
Отдавна нямам проблем, малката е вече на 2 год и чакам второ детенце. Сега нямам този проблем. 🙂

Общи условия

Активация на акаунт