Случи ми се нещо странно XXIII

  • 74 583
  • 737
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 3 914
Rainbow Warrior, все пак един много висок процент първородни българи са кръсени на свекърите и второродни /ако има такава дума/ на тъстовете. Това си е традиционно положение у нас. Да не говорим, че дори да беше жива бабата, на която си кръстена, то нейната баба, на която е кръстена тя, е починала и така нататък. по редицата. Коя точно се пада да е твоят ангел-пазител не е много ясно.
Има няколко общи за хората в конкретна възрастова група ситуации, които всяка уважаваща се "гледачка" познава отлично и с които впечатлява потенциалните клиенти или просто предизвиква интерес.

# 571
  • Мнения: 1 800
Raya, според тази обаче българска традиция деца не се кръщават на починали 😉 Също има изключения, като мен- на себе си, та няма как някой да ти каже "кръстена си на починалата ти баба" без да ме познава, ако няма други "източници"

# 572
  • Мнения: 10 387
Аз също мисля, че съфорумката не е получила някаква много съществена информация. Не съм била там, за да усетя нещата, но много вероятно е възрастната жена да е стреляла насляпо или да се е правила на интересна.

# 573
  • София
  • Мнения: 3 914
Raya, според тази обаче българска традиция деца не се кръщават на починали 😉 Също има изключения, като мен- на себе си, та няма как някой да ти каже "кръстена си на починалата ти баба" без да ме познава, ако няма други "източници"

Да, но в общи линии едни и същи имена или производните им се въртят в една фамилия. Дори и да не кръстят новороденото на наскоро починалата му баба, то ще е на сестра ѝ, която пък е кръстена на другата баба или на бабата на единя родител... Разбира се - има и изключения.
Освен това има имена, които се срещат по-често. Когато кажат "Жена, чието име започва с М (примерно)" - ами в почти всеки род има Мария, Маца, Мариана, Милена, Маргарита или дама с подобно име. Може да не е майка, баба, сестра, но леля, братовчедка, вуйна, прародителка - все има някоя с М. А ако няма - е, не може всеки път да се познава, пък и изведнъж се оказва, че може да не ти е роднина, а колежка или приятелка...
Специфични са и имената по области, както и умалителните. Като се знае крайната цел и дестинация при пътуване, то не е трудно да се "предвиди" името на пазителя.

# 574
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
А аз разбрах, че бабата е починала към момента на срещата с непознатата, а не преди раждането на внучката, което прави налучкването още по-сигурно.

# 575
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета!
Следя ви от известно време, зашото като цяло съм доста интуитивна, родена в събота...
Та искам да ви питам дали някоя от вас чува шъткане? Звучи абсурдно, но откакто майката на приятеля ми( с която не бях в добри отношения) почина от време на време чувам по някое и друго "шшшшшшшт!". 1-2 дни след като почина го чух при събуждането си( тя почина един ден преди рождения ни ден). Напоследък пак чувам подобно шъткане и то вечер когато се стъмни. Живея сама, работя хоум офис и когато се обърна по посока на звука, шъткането изчезва.
Сънувах я няколко дни лятото, когато бяхме в къщата на приятеля ми и тя ме молеше да й простя, че се е държала така с мен. Спрях да я сънувам след като отидох на църква.
За сметка на това двамата й сина никога не са я сънували.
Не мисля, че е нещо супер паранормално, просто ми е интересно дали някой друг чува нещо подобно.

# 576
  • Мнения: 2 878
Вероятно от нея идва шъткането.
Как се е държала тя с теб?

# 577
  • Мнения: 30
Отвратително. Тя е гъркиня и като цяло не понася българките. Плюс това когато се запознахме тя вече беше от около година болна на легло. Шъткането прилича по-скоро на успокоително, не е рязко. Странното е, че хубави неща се случват след като съм чула шъткането.

# 578
  • Мнения: 2 579
Часовник, който беше спрял, тръгна. Бяха отила да му сменям батерията. Повървя няколко минути и спря. Върнах се при часовникаря, той пак го отвори. Каза, че батерията е наред, но явно механизмът е повреден. Зарязах часовника на раклата вкъщи. Сигурно мина година и случайно го погледнах. Часовникът работи.
Не знам това някакво чудо ли е или си има чисто техническо обяснение.

# 579
  • Мнения: 3 931
Ако шъткането идва от нея, ако е успокоително и щом казваш, че при сънуване е молила да ѝ простиш вероятно поради тази причина те "навестява". Аз бих ѝ простила, няма какво толкова да делят живи и мъртви.

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 14:48 от Ambrosia

# 580
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Часовник, който беше спрял, тръгна. ...

Да не е от теб? При мен механичните часовници вървят максимум час-два и спират. След няколко дни ги гледам - работят си. Имам такива пет-шест, даже един с форма на колие, не е от ръката или да кажеш, че съм ги ударила. Два подарих, при другите хора си работят нормално.

# 581
  • Мнения: 2 579
Мда, но часовникът не е механичен.

# 582
  • София
  • Мнения: 3 914
Часовниците често се влиаят от носещият ги - при сестра ми вечно изостават, а при мен, ако не ги сложа 2-3 минути по-напред от реалното време, ту избързват, ту изостават. Ако ги сложа малко напред, вървят "като часовник" Simple Smile
Обяснявала съм си го с някакво биополе, което отразява характера на носещия или в някой случаи с личното усещане и умение за управление на времето на дадения човек.

# 583
  • Мнения: 2 579
Ясно, значи за мен времето е спряло. Relieved

# 584
  • София
  • Мнения: 3 914
LaCumparsita, а случва ли ви се често да изгубите представа за времето?
Интересно ми е дали има някаква зависимост между личното усещане за време и поведението на часовниците. Аз обичайно знам с точност от под 15 минути колко е часа без часовник, както и доста точно успявам да предвидя/преценя, колко време ще е необходимо за дадена работа/чакане.

Общи условия

Активация на акаунт