КГБ = Клуб на Готините Баби - 202.

  • 46 656
  • 758
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 16 213
Креми, преди години моя позната имаше жълто-бяло коте. Мъкнеше го навсякъе със себе си, като манекенка с чихуа хуа. Освен това като боядисваше косата на дъщеря си и нейната - мацаше и котето. Редовно беше я розово/като кака си/, я кестеняво като  мама си. Накрая животинката избяга и се спаси.
Познатата е мой набор, не е млада да се забавлява така.

# 676
  • София
  • Мнения: 8 467
Мили дружки, пак съм аз.
Този път се явявам по поръчение на гаджето.
Имаме питане: Правили ли сте филе Елена и ако да, дайте рецептата. Гугъл чичко, дето знае всичко дава разни рецепти, но бих предпочела рецепта изпитана от вас и сигурна.

# 677
  • София
  • Мнения: 16 213
Добро утро от мъглива София.
Фло, правя си разни филета, но не знам дали е точно Елена. Подправки за отгоре купувам от Фантастико - там има няколко вида, за суджук, за филе Елена, за пастърма. То може и в други магазини да ги продават, но там ми е удобно.
С 2 думи - ползвам пилешко, свинско и рецепти от сайта наречен
Дзверски вкусно. Това е съфорумец,  пише и в кулинарния, има и фб страница - https://batimiti.blogspot.com/    .

# 678
  • Мнения: 18 863
Добро утро!
Аз ги правя много лесно, от магазина.
Иначе този препоръчан от Айша е спец, правила съм му рецепти и са наистина вкусни неща.

# 679
  • Мнения: 1 563
    [/list]Здравейте момичета;
    Днес е Задушница ! Бог да прости всички наши близки починали!
    Мир и покой на душите им!
    Пиша на микрофона набързо ,видях че Фло е задала въпрос,как се прави филе Елена..
    Ние правим филета, но и аз ще кажа като Айша. Не знам дали е Елена или е Роси !
    Саламурата си я правя на вкус солена може би знаете  как се пробва с яйце.Трябва да е хубаво солена. Скагам  освен солта бахар, дафинов лист и черен пипер на зърна. Като е сварена и истине хубаво ,заливам добре почистените филета от разни ципи мазнини   Стои някъде около 48 часа , може и малко повече. След това се изважда от саламурата и се оставят да се изцедят  Слагам ги между две дъски и отгоре се притиска с тежести. Аз слагам  10-литрови бутилки с вода така стои някъде около едно денонощие и се оформят филетата, след което нанизвам по един канап, връзка да могат да се закачат   Правим смес от пресован чесън с накиснат чимен Това е подправка, която се взема от пазара ,смила се ,кисне се във вода и с чесънът се прави на каша.  С тази каша се омазват филетата ,като се оставят малко да се изветрят на въздух  Правя суха смес с червен пипер чубрица черен пипер кимион . В тази смес се овалват допълнително хубаво  филетата. Оставят се  едно върху друго така да поеме хубаво от подправката .Закачват се да съхнат и след това се консумират  с хубаво червено винце .
    Ако не можете да намерите чимен, направете го само със сухата смес.
    Приятен следобед на всички!

    # 680
    • Мнения: 18 863
    Люска ,ще добавя, че след осоляването няколко часа в студена вода ,да не стане пресолено, да се изкисне.Не знам Елена ли е, зелена ли е , но така сме правили свинско.Елената е телешко доколкото знам.

    # 681
    • Кубрат/ Пишурка
    • Мнения: 4 327
    Аз за филе няма да давам мнение, че отдавна не съм правила и съм забравила. Спомням си само, че веднага след стоенето в сол го овалвахме в смес от пипер (черен и червен) и чубрица. И се закача да се суши.
    Днес бях на гости у Тони. Отбелязахме 3 неща : задушница, РД на големия й син и 7 ноември ( изпяхме "Ставай страна огромная" - докъдето я помним). Та така.

    # 682
    • Мнения: 1 235
    Здравейте.
    Леле, че е тъмно у наше село Simple Smile, най - омразното ми време е - от смяната в края на октомври, та до към Коледа.
    Що не съм мечка Simple Smile!

    Да е жив и здрав рожденника на Тони!
    Янче, добре сте си си изкарали. Само дето рано си се прибрала Wink, можеше и с преспиване Simple Smile

    За филета и други мръвчоци съм пас, но Бати Мити ( Зверски вкусно) е всепризнат кулинарен спец.

    Друго - светла да е паметта на починалите ни близки.  За мен помена е да си спомниш хубави моменти с хората, които вече ги няма.  Всеки къта в сърцето си, такива моменти...

    Апатично ми е.
    Днес май рано, рано ще се озова в креватчето.
    На вас желая хубава, топла и уютна вечер!

    # 683
    • София
    • Мнения: 16 213

    Друго - светла да е паметта на починалите ни близки.  За мен помена е да си спомниш хубави моменти с хората, които вече ги няма.  Всеки къта в сърцето си, такива моменти...


    И аз  съм на същото мнение за помена. Ходих вчера по слънчевото време, оставих за помен.
    Бай Мангал седеше на пейка до урновите ниши, пушеше и чакаше да си тръгнат посетителите.
    След това прибираше всичко. Споделяше с някаква жена, че цветята утре ще препродаде, а храната - според зависи дали за в къщи или за прасето.
    Да е жив и здрав   рожденика на Тони!
    Янке, ще ходите ли двете  в Германия за Коледа?
    За филето си забравила изкисването след накисването. Че иначе ще горчи от сол.
    Мързелувах си днес, пропуснах пикника на гробищата с част от племето. Разходка по слънцето, крачките направени. Сега се мотам из нета, а Пл. пред тв. Опечален е - днес няма коч парти. Другата част от племето е в Истанбул на туризъм и шопинг. Пускат директно клипчета във ФБ. После ще реват от сметките за тел. Ама като им казвам, че там роуминг няма и нета е скъп ми клатеха глави.

    # 684
    • Мнения: 2 025
    Дописвам и нашия "еленски" специалитет- чубрица,риган,мащерка и червен пипер и нещата ,които са описани в предните коментари.
    Ние също изкисваме в чиста вода за 5-6 часа.
    Другото е ясно .
    А дали е еленски ?Вяжното е да е вкусно 😁

    Както се канех да си държа китките още навън след сутрешната слана се подплаших.
    Щерките дойдоха и внасяхме,внасяхме.Напълнихме една стая.После с голямо пъшкане примъкнахме и лимона,но сговорна дружина - планина повдига 😊
    Останаха няколко огромни саксии,но ге по -студоустойчини и ще чакат.
    Прибрахме и тиквите.
    Един работен ден.

    Клечице, специално за тебе за повдигане на настроението - прясно снимани есенни красавици 😍
    Не се влияй от времето навън.
    Погледни откъм красивото - златно,жълто ,оранжево ,червено - красотата на есента


    И нещо много есенно






    И за любителиге на писани 😍

    В случая - писанчо

    # 685
    • Варна
    • Мнения: 393
    Бог да прости починалите ни близки!  Flowers Tulip  Flowers Tulip

    Борянка, благодаря много за материала! Ще си го включа в "подготовката" за времето, когато ще отворят Пенсионерските клубове, дано да е по-по-скоро, че тази карантина ни писна!  Kiss

    Фури, твоята "Ваксина", също отиде в "подготовката" за по-доброто време! Благодаря!  Kiss

    Гъбче, цветята ти и  двора ти са прекрасни!  Kiss
    Като си представя колко труд хвърляш за да изглеждат така, направо те поздравявам!  Hands Clap

    Изчезвам, че гледам "Маскираният певец"  през рамо, а харесвам предаването!

    Лека нощ, девойки!  Nerd

    # 686
    • Мнения: 1 563
    Да, за изкисването съм пропуснала.
    Ние също го изкисваме за 3-4 часа.
    Лека и спокойна нощ!

    # 687
    • Кубрат/ Пишурка
    • Мнения: 4 327
    Добро утро на Архангелов ден!
    Честит празник на всички именици, включително и на моята Анжела! Бъдете здрави и гледайте на живота с усмивка!

    # 688
    • Мнения: 641
    Янче, честит имен ден на Анжелка.Да расте здрава и щастлива и сбъдва мечтите си.
    Честито на всички именици!
    Щерките може да се каже, че вече са добре. Зет ми от София от вчера ( на 12 ден от симптомите за  Ковид на щерката) не се чувства добре, моля се и при него да мине по- леко.
    Сутринта с внучката правихме бухти с фигурки. ММ вчера ми донесе доста пресен лук и днес го сготвих.
    Засега не мисля да излизаме.
    Спокоен ден!

    # 689
    • София
    • Мнения: 8 467
    Привет, красавици.
    Честит имен ден на Анжелка на баба Янка, на Михаела и Михаил на бабите Шпунци и Фурийка. Всички празнуващи да са здрави, закриляни от Архангел Михаил. Ако има и други нека и те да са живи и здрави!
    Днес се разходихме до наше село. Зазимихме си къщата, изрязах божурите, прибрахме дюлите. Ако има желаещи, обадете се. Тази години са едри и зрели.
    Хайде сега е време за почивка.
    Приятен ден.

    Общи условия

    Активация на акаунт