Професионални серии за коса 140

  • 51 730
  • 771
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 151
BBeLLa,
Rebuilding серията е тъкмо за твоята коса, но хидратиращата - moisturizing shampoo and mask ще са твърде слаби, затова ти препоръчвам silk'n glow серията. Косата ти е подобна на моята,  така че ако искаш ми пиши Hands V

# 496
  • Мнения: 1 212
Възстановяващата маска на епруваж може ли да се ползва като еластаизера преди измиване и да се седи с нея.
Да.

# 497
  • Мнения: 550
Здравейте,
Спортувам всеки ден затова и се налага да си мия косата всеки ден .. Плюс това съм и изрусена. Суша се с сешоар. Доста често посягам и към пресата ..Резултата е плачевен - въпреки че ползвам Kerastase  цимент термика за термозащита , косата ми перманентно стои "изгоряла" , хвъчаща, и разпиляна точно като метла. Моля, помагайте с идеи за добри продукти и рутина.

# 498
  • Мнения: 3 640
Мия косата си всеки ден поради същата причина и не мисля да спирам да го правя. 😀
Моята също е боядисана, но не в русо, и също като теб пресата ми е честичко в ръцете.

Ще ти напиша някои продукти, които при мен са имали страхотен резултат:
 ❤ Doori "Златен елексир" - писала съм 100 пъти и вече изглеждам като телешопа на форума, но това е най-доброто, с което се грижа за косата си. Говоря за Ш и Б. Маската ми утежнява.
Loreal Mystic oil за нормална към тънка коса - страхотна серия: много блясък дава и косата е мека като коприна. Подозирах, че няма да ми е много подходящ за всеки ден и ще ми дразни скалпа, но няма такова нещо.
💆‍♀️ Това са ми ежедневните серии. Имам и още, които използвам по няколко пъти седмично (Kerastas genezis, Eprouvage възтановяваща маска и др.), защото или ми дразнят скалпа при всекидневна употреба, или ми идват тежки при последователни употреби.

👍 Много е важно да имаш термозащита. Керастаз не са ми по джоба въпреки, че тук предимно за тях се говори, така че друг ще ти даде съвет за тях. 😀😀 Моят любим е този от серията Митик оил на Лореал.

👍 Друго задължително (за мен) е финиш. Любими са ми Мароканойл, черното на Chi, лекото с роза на O'right. Планирам да взема и това с лилавата опаковка (пурпурна роза?).

# 499
  • Мнения: 3 618
Русалки, дайте ми идеи!

Решила съм да обърна специално внимание на продукти и серии за блясък. Помогнете ми с ваш топ 3/5 на неща, от които сте регистрирали ефект УаУ!

# 500
  • Мнения: 1 227
Аня - терапията на Алфапарф Cellula Madre, ползвала съм с Glow и Reconstruct концентратите и двата дават мноооого блясък! А като финиш серума който се обсъждаше на предната страница always nurturing drops, при мен дава допълнителен блясък на крайчетата!

Имам нужда от ДПШ и съм загледала този на Меди Vivid - почиства ли добре наслагванията по косъма, може ли да се ползва по-често и изобщо има ли доволни/недоволни?

# 501
  • Мнения: 1 666
Здравейте,
Спортувам всеки ден затова и се налага да си мия косата всеки ден .. Плюс това съм и изрусена. Суша се с сешоар. Доста често посягам и към пресата ..Резултата е плачевен - въпреки че ползвам Kerastase  цимент термика за термозащита , косата ми перманентно стои "изгоряла" , хвъчаща, и разпиляна точно като метла. Моля, помагайте с идеи за добри продукти и рутина.


Щом косата ти е толкова зле, можеш да пробваш серията Терапист, ако ти е по джоба. Тя е тежката артилерия на Керастаз. Ако не можеш - розовата серия на Олиосета, Епруваж, Лакме био арган, момичетата много харесват и Лакме рипеър. По-висок клас вече са Ланза, Алтерна и Лалга.
Като цяло ти трябват две серии - една протеинова и една хидратираща да ги въртиш. Хубаво е и да си правиш периодично терапии, например с ампули Лалга, Лореал про лонгър, Афоджи, Колорплекс и Олаплекс.
Друг е въпросът обаче какво ще се хареса на косата ти. След като ползваш преса, е желателно поне две термозащити да слагаш. Ти си имаш цимента, отгоре можеш да слагаш Напура. Серумът на Оуей за връхчета също много се харесва в групата.
Та накратко - това е. И разбира се изгорялата коса може само да се китоса, а не да се възстанови. Та периодично трябва да режеш.

# 502
  • Варна
  • Мнения: 7 713
Меди Vivid не само почиства,но и детоксикира скалпа без да скапва дължините.. За мен това е най-добрия ДПШ ако се ползват много финиши и стимулатори за скалп. Иначе съм заклет фен на на тоя на Шу,но него хич не го усещам като ДПШ Много е нежен. Веднъж месечно си ползвам Меди за успокоение на съвестта и за да мога да се клепам с всички мазила Grinning.
Аня Керастаз K-water е те това е глезотия за блясък.  Иначе  nurturing drops на  Oway нанесени на суха коса наистина дават блясък. Олиото с камелия на Орайт също.



aksnerD Всички изброени от теб маски са балансирани с лек превес на хидратацията. Ако усещаш дължините сухи вземи един еластисайзър на Кингли и смесвай маската за масления преуош 1:1 с него. Маслата сами по-себе си не хидратират. Еластисайзър с масла хем хидратира хем подхранва. Щом ти харесва Фолиген не ти трябва друг шампоан. Той си е балансиран и носи всичко след него.
Редуването на маски е препоръчително,но лично аз съм имала периоди,в които съм ползвала дълго време само една. Правила съм го с Епруваж навремето както и с лалга когато излезе. Тук обаче идва тънкия момент на пазенето на баланса и аз го правя с дълбоко хидратиращи преуоши. Затова за човек,който не е навътре в материята е препоръчително да редува маските. В твоя случай обаче харесваните са балансирани тъй,че си ги сменяй просто за разнообразие.



BBeLLa
 Еластисайзър с масла бих препоръчала и на теб за хидратация на тая руса коса. Същата е като моята преди 4-5 години.  И след това протеин. Силен,мощен протеин под формата на терапии и силни маски,за да се наситят дължините и да спре това късане. Ампулите Лалга,Терапията на Ланза за критично увредени коси,Клетка Майка на Алфапарф. Варианти много.
С нетърпение чакам ревюто на Магнолия на Ребилдинг терапията на Oway.



Marble_beach
Мек щадящ шампоан и еднократно измиване само на скалпа. Нанасяй на дължините някакво масло или балсам маска-преди миене. То ще ги пази от агресията на шампоана. След миене задължително маска/балсам. Хубаво е и ти да направиш някоя и друга терапия. Термозащитите са абсолютно задължителни щом се ползва преса.

Последна редакция: пн, 14 сеп 2020, 20:13 от prinzesata

# 503
  • Мнения: 438
Marble_beach, всички ти препоръчаха много добри неща вече. Мен Архитекта ме оправи преди време. Само мога да добавя да гледаш и темата за размените, че наведнъж да вземеш всичко си е огромен разход!

# 504
  • Мнения: 3 640
Марбле,
Само бих ти обърнала внимание, че шампоаните на Керастаз (при мен) идват много агресивни за скалпа и ми е абсурдно да ги използвам всеки ден.
Пробвай и прецени за себе си, но при мен са добре при 2-3 употреби седмично. 👍

# 505
  • Мнения: 550
Благодаря на всички за препоръките, по принцип исках точно от Керастаз да "избягам". Ползвала съм няколко серии, но явно не мога да нацеля моята. Само от цимент термика съм доволна. Мисля че ми трябва шампоан за честа употреба и нещо подхранващо за дължините

# 506
  • София
  • Мнения: 2 666
Предупреждавам, че е възможно това, което пиша да ви стори налудничаво.

Преди няколко дни изненадващо ми се появи един ангажимент и трябваше бързо да изляза.  Косата ми беше мръсна, цял ден я държах вързана на кок, пълен ужас, но нямах никакви време да я мия. Сетих се, че имам сух шампоан и я напръсках. Отново я вързах, защото нали е мръсна... По едно време я пуснах и какво да видя...страхотен обем в корените (нещо, за което не намирам решение), права като след преса, блясък. С две думи разкошна коса. Даже след фризьор не съм постигнала подобен резултат.
Кажете ми как е възможно подобно нещо?

# 507
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Принцес, благодаря много за препоръките! 🌹
Имам Еластисайзер и Еластисайзер Екстрийм. Имам и ЯЧРМ, арганово също. Имам и кокосово, но косата ми не го долюбва него. С кое масло да съчетая Еласисайзера? 1:1 ли да смеся или? След него мога ли да ползвам протеинови серии или трябва да е хидратираща?

А какво е "Клетка Майка на Алфапарф"? Това ли е:

https://www.arlen.bg/product/6156/komplekt-vazobnovyavashta-tera … -izbor-150ml.html

Последна редакция: пн, 14 сеп 2020, 23:51 от BBeLLa

# 508
  • Мнения: 550
Сега пробвах Paul Mitchell instant shampoo.. Доволна съм - косата ми стана някак жива, много гладка, мека и подредена.. Дали е подходящ за честа употреба?

# 509
  • Варна
  • Мнения: 7 713
BBeLLa ЯЧРМ е точното масло за смесване с еластисайзър,но не клепай количества. Смеси примерно чаена лъжичка еластисайзър с толкова масло и разнеси на мнооого влажна коса. Не мокра,но влажна.. Свий под шапка,позагрей със сешоара и постой поне 2ч. Е тук е мястото на терапевтичната преса,за който я има,но и без нея става.
    Можеш да експериментираш с маслата. Наскоро се сдобих с масло от Моринга и мисля да пробвам и с него.
След терапията набий протеин и накрая запечатай с хидратиращ балсам.



Marble_beach шампоаните на Керастаз са прекрасни,но са бич за проблемни чувствителни скалпове.Освен това често се ползват тотално грешно. Керастаз се ползва в минимални количества. Примерно количество колкото 5ст. за първо шампоаниране и още по-малко за второ. Аз винаги ги разреждам преди употреба с вода в чашка.
Виж тия на медисютикълс или Кингсли. Меди и кингсли ги ползвам директно от шишето. Особено Кингсли за блондинки Heart   https://www.zlatnaribka.com/philip-kingsley/philip-kingsley-pure … ure-silver-250-ml.   Много си харесвам косата след него,а и ми спестява тонирането. Държи русото в норма до следващото боядисване. Балсамът от серията също е чудесен. Лек и същевременно много ревитализиращ. Перфектен е за запечатване след хард протеинови терапии,от които блондираната коса се нуждае.
 Тоя шампоан не е лилав и не е тониращ въпреки гръмкото заглавие. Бледо лилав,прозрачен,редичък и лек. Цяло лято миех косата през ден и почти само с него. Никога не е била премита.

И понеже снощи стана въпрос за продукти за блясък.

Скрит текст:

Това е косата ми тая сутрин след снощното миене.
Измих с Напура Анаген по скалпа и Кингсли за блондини  за второ шампоаниране. Маска Лалга за 20мин. под шапка и запечатах с балсама на Кингсли за блондинки.  Финиш капките на Oway.  Ароматът на Лалга е в пъти по-силен и траен от техния тъй,че съм доволна Grinning.

Последна редакция: вт, 15 сеп 2020, 08:09 от prinzesata

Общи условия

Активация на акаунт