Професионални серии за коса 140

  • 51 894
  • 771
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Анастасия, твоята коса ми е една от любимите и радващи окото напоследък в темата, и сегашния цвят много ми харесва:) Ако те притеснява, че се поизсушава от боята вземи Макадамията - по-силна е от Митика в пъти, но пък няма да я ползваш толкова често, както може да си позволяваш с митичната. Косата сега от влажното време също може да се държи по-особено (моята не мога да я позная последната седмица, а рутината ми е една и съща от много време). Аз мога да ползвам Макадамия веднъж на 2 седмици и ми стига, но аз не боядисвам. Иначе често я издухвам със сешоара, мия ежедневно, нормялно гъста с по скоро фин към норм.косъм.

Та с две думи - вземи Макадамия, има тубичка от 100мл хем идеална за проба, хем за ползване веднъж на 4-5 измивания ще ти стигне достатъчно да я прецениш, без да си инвестирала в голяма.

# 706
  • Мнения: 3 640
Благодаря много! Ще пиша впечатления като я взема ❤🤗

# 707
  • Мнения: 431
Здравейте, дали е удобно да попитам тук или трябва да търся друго място?
В чуденка съм какъв сешоар да взема - Parlux (или Alyon или Advance light) или Valera (клоня към SXJ 8600 D)
И аз бях в такава чуденка преди 6м, ходих да видя Валера - тежки и големи са за домашна употреба, за да си изправиш косата ще оформиш мускули Simple Smile
Парлукс си взех, моя е Advance light, има огромна разлика от "професионални"-те сешоари които се продават в търговската мрежа... Защото и на Филипса и на Ремингръна преди него, ми пише професионал и йоник и т.н но косата ми ставаше същата както и с обикновенния джобен ако я изсуша.. .а с ПАрлукса става бързо,  лъскава и мека много приятна.. (пък откакто не я суша стана и жива)

Мацки родих преди 1м и ходя,спя все вързана но ми се оплита косата на  тила и се къса има ли някакво решение/спасение?
Купих си маските  Time to detox на Монтибело, някои има ли наблюдение/отзиви за тях?
Боядисах се преди 3 дни, кога е най добре да направя 1вата ще да не ми падне боята?

# 708
  • Мнения: 1 212
Здравейте,
Неотдавна си взех шампоана на Joico Moisture Recovery и много ми хареса, а сега видях, че балсама е намален в арлен:
https://www.arlen.bg/product/9074/intenzivno-hidratirasht-balsam … tioner-300ml.html

Мисля, че него хвалехте нали?

Определено косата ми обича повече хидратация, но не знам защо като ползвам протеин, става твърда..
Не ми харесва. Какво мога да променя?
Използвам 3 поредни миенете Joico Moisture Recovery + синята маска на Olioseta, редувам с блондинската серия на Керастаз. Слагам еластайзер 2 пъти в седмицата. Но когато посегна към протеина - имам Лореал Про Лонгър ш + м и Абсолют Рипеът ш. косата става твърда и със разхвърчани краища.
Слагам термозащита Про Лонгър или Керастаз от блондинската серия и марокан ойл.
Ще се радвам на съвет какво да променя/добавя, да ползвам ли за сега само хидратиращи продукти... И например само веднъж в месец протеинови... Объркана съм Thinking

# 709
  • Мнения: 3 705
Montibello за мен са категорична загадка и не мога да си обясня фокуса върху тях. Предполагам е силна реклама.

VanessaDE,
Сподели, моля - твоята коса какъв цвят е?

# 710
  • Мнения: 1 227
Mamma_knows_best и аз си мислех че моята коса обича само хидратация и не се спогажда с протеин, докато не се научих какво и как да ползвам спрямо нуждите и. Давам пример от вчера - мих с Денсифик (който в началото ми правеше косата на топка тел), сложих балсам Joico Joyfull, който също е с протеини и за капак завърших с малко от ампулата на Олиосета - и тя протеинова, ползвах я преди много време когато не знаех какво и как да съчетавам и резултата беше топка тел след нея, и наскоро реших пак да я пробвам. Само че в такива протоколи е задължително да се завърши с хидратиращ продукт, за да се "обере" ефекта на втвърдяване, аз сложих термото за блондинки на Керастас и върху него 1 помпичка от преуоша на Алтерна (всеки път се сещам благодарност за Принцесата, че даде тази добра идея). Ефекта след всичко това е жилава обемна и подредена коса.
Та идеята на цялото ми писание е да споделя как продукти, които преди не са ми харесвали, сега са ми перфектни защото знам как и кога да ползвам.

*Хванах цаката на маската на Меди за скалп - разделям с гребенче косата за по прецизно нанасяне и слагах малко количество, колкото да намажа скалпа и масажирах Yum

# 711
  • Варна
  • Мнения: 7 734
Mamma_knows_best а да казвам ли,че синята маска на Олиесета с Арган и ленено семе е балансирана с доволно количество протеин вътре и не е много ОК да се ползва след Joico Moisture Recovery или си знаеш?

Керастаз за блондинки също не е чиста хидратация.
Ще го кажа така....приеми,че косата ти просто не се нуждае от по-тежък протеин. Аргановата Олиесета е силна,ревитализираща и работеща маска. Косата ти си взема от нея нужния протеин.
Много пъти съм споделяла,че Лореал не са моето. Има голяма вероятност косата ти просто да не харесва самите продукти,а не протеин като цяло. От протеин до протеин има огромна разлика.
След Джойко шампоана ползвай хидратираща маска не Олиесета. Преди нея вкарай протеинов шампоан и запечатвай с блондинското термо. То е доволно хидратиращо макар и не чиста хидратация.

 Пейч ,радваш ме с последния си коментар Heart. Това е пътят. Познава ли човек косата си грешките стават рядкост и ако случайно нещо се оплеска е лесно да се реагира и да се тушират щетите.

Кристалче не го играя адвокат на Аня,но не мисля,че тя имаше предвид,че правиш реклама на Монтибело. Напоследък марката има много агресивна рекламна кампания. И моята ризьорка все ми ги тика и се цупи,че не ги искам.

# 712
  • Мнения: 1 212
prinzesata не знаех всъщност това за маската на Олиосета, мислех я за хидратираща, което ме навежда на мисълта, че все пак ще си поръчам балсама на Joico, за да имам хубава хидратация.
Благодаря много за насоките! ❤️

# 713
  • Мнения: 2 452
Аня на ниво 10 е в момента,но следва една идея потъмняване.Обикновено я поддържам на ниво 9,но последните два месеца експериментирах с цвета

# 714
  • Мнения: 4 331
Принцеска, не съм споменала аз Монтибело, а друга дама, но няма значение.
Попитах, защото ако се спомене малко коментирана марка - веднага реклама е, може пък аз да не разбирам!
Тази марка не се предлага в сайтовете, от които най-често пазаруваме - ЗР, Арлен, Агора, Бюти мол и може би за това се смята за реклама! Smirk

# 715
  • Мнения: 3 640
Моята фризьорка работи в продукти на Монтибело и аз съм доволна от тях.
Особено от боята им - правила ме е два пъти и и двата пъти боята не мръдна с цели месеци.
Също имат един шампоан (с аромат на лимон/лайм), който е много освежаващ на скалпа. 😊

# 716
  • София
  • Мнения: 1 757
Аз съм пробвала само тониращия им лампоан който Кондаков толкова много хвали.
При мен нямаше никакъв ефект, може би косата трябва да е мн светло руса за да усетя ефект.
Др наблюдения върху марката нямам

# 717
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 807
Мен веднъж са ме правили в салон с Монтибело. Не стана това, което очаквах и адски бързо падна боята. Не видях смисъл да повтарям.

# 718
  • Костинброд
  • Мнения: 107
Здравейте момичета! Имам нужда от съвет- след едно грозно обезцветяване и последващо боядисване миналата година се подстригах от коса до кръста на късо каре.Сега косата ми покрива раменете, боядисвам я но незнам защо боята не ме хваща от първия път.Фризьорката ми се е видяла в чудо с моето боядисване.Косата ми е преобладаващо бяла и затова я боядисвам със 6- ца боя в салон.Пролетта правих и трайно изправяне за да не я горя с преса и сешоар всеки път. Сега косата ми е суха, много се къса, наелектризира се, стои сплескана и безформена.Та питането ми е какви продукти да си взема за да мога да оправя положението?

# 719
  • София
  • Мнения: 1 757
Здравейте.
След последните две миенета с Редкен Екстрим почувствах косата си пренапротеинчена затова извадих от шкафа Joico Moisture Surge  - имам чисто нова опаковка шампоан и малко количество балсам за проба.
Измих директно с шампоана (без преуоши).
Още на мивката усетих че косата стана много загладена почти лигава, което на мен НИКОГА не ми се случва с шампоана само без преуош, освен с Генезис за плътна коса. Но с Joico я усетих една идея по лигава.
След това подсуших леко и нанесох балсама който ми се видя много лек като консистенция но разплете добре. Оставих го да действа 20 минути и измих.
За финал сложих нектар термик и олио на Joico к-пак.
Получих страшно загладена, мека, по права от обикновенно коса с блясък.
Мисля че добре и дойде тази хидратация.
Не ми сплеска. Но все пак това е първа употреба, ще пробвам пак, имам малко количество още от балсама за да видим.

Ако все пак си остана доволна се чудя дали да купя балсама или маската (това визирам под маска - https://www.arlen.bg/product/9075/rehidratirasht-krem-za-gruba-i … t-balm-250ml.html).

Ако някой е ползвал маската може ли да даде мнение?

Че из американски сайтове  четох много  положителни коментари но и такива където жени споделят че това нещо няма отмиване и че адски много им утежнява косата, прави я мазна и не могат да го отмият дори с ДПШ.

Та се чудя

Общи условия

Активация на акаунт