Професионални серии за коса 140

  • 51 759
  • 771
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 005
Скрит текст:
Ако все пак си остана доволна се чудя дали да купя балсама или маската (това визирам под маска - https://www.arlen.bg/product/9075/rehidratirasht-krem-za-gruba-i … t-balm-250ml.html).
Ако някой е ползвал маската може ли да даде мнение?
Че из американски сайтове  четох много  положителни коментари но и такива където жени споделят че това нещо няма отмиване и че адски много им утежнява косата, прави я мазна и не могат да го отмият дори с ДПШ.
Аз имам маската/балм ( в старата опаковка ) положително ми е мнението Simple Smile доста по гъст продукт е от "класическите" маски, или защото е в такава туба и доста трябва за да я изстискам. Проблем с отмиването нямам, а моята коса трудно се утежнява, така че мненето ми по този проблем не е релевантно.
Мелисанде беше ме питала за Себастиан - само пенетрейта, Потион9 и дарк олиото взех в травъл размери. Олиото е много мой продукт Simple Smile Принцесата беше права че прилича на капките на Oway. 9ката не разбрах дали има термозащита - но аз я ползвам когато искам да изшуша косата си и да я оформя, защото се задържа повече отколкото с омекотената от НектарТермика


Дами на Хронолоджисте маската цената ли и е вдигната , откакто пуснаха новото издание ? Термото някой да сравни с НектарТермика....
А с Алтерна ТЕН какво се случва ?

# 721
  • Мнения: 4 280
Много се чудя кой от двата продукта балсам или маска от серията за боядисана коса да взема / за фина коса /, ако има някой използвал и двете, ако може да ми ги сравни ще съм много благодарна. Yellow Heart
Casual, маската Хронолоджист е доооста увеличена, направо ужасна цена! Triumph

# 722
  • Мнения: 2 257



Дами на Хронолоджисте маската цената ли и е вдигната , откакто пуснаха новото издание ? Термото някой да сравни с НектарТермика....
А с Алтерна ТЕН какво се случва ?

Термикът не е толкова хидратиращ, колкото Нектара със сигурност. Не мога да го сравня с другите, защото за мен е различен. Дава блясък и по-лесно ми се оформя косата с него, седи ми стегната. От другите термици не мога да кажа, че получавам такъв ефект. С Цимента косата ми седи много по-твърда и ми трябва олио, с Дисциплин ми се сплесква косата, а с Нектара ми се разхвърчава безобразно.

# 723
  • София
  • Мнения: 1 790
Lollaa* пробвала ли си Екстеншънист термика, и ако да как се държи Хроно-термика съпоставен с него? Останалите описани от теб термици и при мен са точно така, пък и сме с подобни коси, та ще ми е много полезно мнението ти Purple Heart.

# 724
  • Мнения: 2 257
Мишчица, не съм го пробвала. Имах пробичка, но я подарих на братовчедка ми, че си беше съсипала косата точно преди бала, та й запълвах колекцията с всичко, което мога Simple Smile

# 725
  • Мнения: 104
Lollaa* пробвала ли си Екстеншънист термика, и ако да как се държи Хроно-термика съпоставен с него? Останалите описани от теб термици и при мен са точно така, пък и сме с подобни коси, та ще ми е много полезно мнението ти Purple Heart.
Мишчица аз ползвам Екстеншънист термика много ми хареса, прави косата витална но като изправям със сешоар не ми държи както напура до следващия ден малко ми се подвива косата с него, хроноложист термина както съм писала го взех с голям мерак но не ми допадна спластява ми косата, за мен не беше уау, но както и цимента (косата ми е тънка и чуплива)и той не ми допадна, но всичко зависи от косата.

# 726
  • София
  • Мнения: 3 271
Много хубаво се начетох на последните 20 страници Simple Smile
Нещо напоследък нямам много време. Но поръчах терапевтичната преса от Нотино и ще тествам края на следващата седмица.
Мисля сега да си заредя шкафа с няколко Напура ампули, че са на 20% намаление.

За момичетата, които ползват сешоар за подсушаване - ето един доста добър продукт, който не знам защо, но в Нотино е на изумително добра цена, а с код Alterna20 е за около 34 лева, при редовна цена окло 55-60 лева. Сравнително нов продукт е - ползвала съм от при фризьор, преди да ме изсуши. Лек и приятен за нансяне.
 https://www.notino.bg/alterna/caviar-anti-aging-professional-sty … osata/p-16005962/

Аз да кажа, че още не съм се постригала Sweat SatisfiedSatisfiedSatisfied Просто нямам време, ама никакво. Но се надявам към средата на октомври да намеря. Сега като гледам крайчетата забелязвам цъфтежи, но не са много, даже някой кичури са напълно чисти, без нищо нацъфтяло. Прави ми впечатление, че цъфтежа е предимно по горните слоеве на косата, което си го обеснявам с 3 месечното морско къпане и слънцегреене. Колкото и да се пази косата, когато през ден я мокриш със солена вода, цял ден слънцето грее - най-уязвимите краища, а именно горния слой понасят най-големи щети. Но ако одрежа 3-4 см. от косата - тя ще е напълно чиста, свежа и здрава /е, доколкото една боядисвана, къдрена и изправяна, но обгрижвана коса може да бъде/.

Искам да похваля OWAY боята отново Simple Smile
Точно преди месец на 25 август я боядисах. Няма нищо червеникаво, малко е засилен жълто-златистия отенък, но като цяло цвета е напълно запазен и е на 80% с цвета при боядисването. Има само леко изсветляване с тон - тон и половина, защото при боята ползвах син и зелен коректор, които по принцип дават леко потъмняване на цвета. Сега възнемерявам да си купя и лилав коректор, който бори точно жълтите тонове - не че не ми харесват жълто-златните тонове на косата ми, но искам да видя дали и доколко ще ги тушира.

Назад мернах питане как да се направи ниво 8 корен с 6% окислител. Абсолютно възможно. Аз рязко ползвам повече от 6%, понякога съм смесвала 6% и –9%  50/50, но ползвам винаги Олаплекс, който сваля окислителя. Но аз стоя с боята около час, час и 20 минути, независимо какво пише на опаковката на боята.  Но Олаплекс пази и никога, ама абсолютно никога не съм имала поражения от по-продължителен престой. Напротив, слабия оксидант и по-продължителния престой пречи на косата да стане жълта. Щади косата, като в същото време косъмът ми изсветлява с около 5 тона. Моята коса е тъмно кафе 2 или 3 от каталога, постигам реално 7-8 като цвят.

Сега като гледам новите цени на Хроноложист съм още по-доволна, че преди известно време се снабдих с 1/2 от "професионалната" маска с ампулите хайвер. Пак да кажа, че не съм ползвала новите продукти, но съм ползвала доста време старите /една цяла 500 мл. "професионална" маска с 15 ампули, 1 обикновена маска 250 мл. и сега ползвам втора "професионална/ Има разлика в маската, според мен между тази, която е с ампулите и другата, която се продава в рибата и другите магазини, като първата е по-добра.
Усещам, че докато не пуснат някоя промоция на новия Хроноложист, няма да го купувам. Видях, че няколкото отзиви за новите продукти не са добри. Аз не съм имала случай, в който косата ми да не е доволна от терапията Хроноложист, без значение от това дали предпочита протеин или хидратация.

Последна редакция: ср, 30 сеп 2020, 20:43 от Мagnollia

# 727
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Мagnollia, коя е професионалната маска на Хроноложист с ампули? 🤗

# 728
  • Мнения: 110
Здравейте!
Намерих мнения за продуктите на Керастас за коса, но отпреди години. Може ли да споделите мнение сега?
Косата ми е чуплива и много пада. Търся продукт, който да се бори с косопада и да я прави лъскава и жива.

# 729
  • Мнения: 316
Аз от обикновената маска Хронолоджист не виждам нещо "уоу", съчетана с Ш от серията.  Но от М с ампулите косата ми става много добре: мека жилава, лъскава. Може би това е професионалният продукт (от купищата налупени), който ми е ТОП. Като - отчитам, че косата не ми става особено обемна, а аз го търся като ефект в продуктите. И друг -, ефекта е до следващото измиване, за подобряване на цялостното състояние на косата не виждам да допринася. А цената е доста солена.

Споделям за Olaplex 0+3. Назад писах в мненията, че аз не виждам ефект от самите Olaplex продукти, поне не и видим. Дано има невидим. От Olaplex 3 обаче имам усещането, че косата здраво ми се прехидратира. Става ужасно изпръхнала, без значение от другите продукти. Всеки път ползвам различни,за да видя с какво ще пасне.Обикновено ползвам два пъти месечно с преспиване. Може и седенето да ми разваля ефекта.

Сега: матирах си косата, на следващото миене измих с Керастас за боядисана коса. На следващото висях с  Olaplex 3 и реших да измия с Керастас Ш и Б Архитект. После бонда на ФК, двуфазен серум термик и отгоре много малко Olaplex 6 и 7 (имам чувството,че и 6 много ми разваля косата при различните протоколи).

На следващото миене вчера повторих протокола Ш,Б и финиши едно към едно. Но ползвах Olaplex 0+3 за три часа. Този път косата ми стана без особен обем и плътност, но много жилаво мека, подвижна, без изпръхналост и сухота. Почти едно към едно след Керастас Хронолоджист професионалната маска с ампулите. Много съм доволна. Но не знам дали е от 0-та обаче или е наслоен ефект от Архитекта.

# 730
  • Мнения: 4 280
Здравейте!
Намерих мнения за продуктите на Керастас за коса, но отпреди години. Може ли да споделите мнение сега?
Косата ми е чуплива и много пада. Търся продукт, който да се бори с косопада и да я прави лъскава и жива.
Ако търсиш продукти против косопад на Керастаз, това е серията -  https://www.zlatnaribka.com/kerastase/genesis-za-kosa-sklonna-kam-kosopad
За растеж - шампоан Биокленз или Фолиген на Медисютикълс, Хидратиращ тоник на Филип Кинсгли за растеж. Това е от което съм доволна аз! Wink

# 731
  • Някъде там
  • Мнения: 4 858
Магнолия поръчах продукта на Алтерна .
Дано го харесам Simple Smile
Искам да ви попитам взех си шампоан за допълнително израстване на косата NAPURA S|0 Anagen 200 мл
(преди съм го използвала и наистина има страхотен резултат от него )
Чудя се с какво да го съчетая обаче .
С ампули  за растеж на косата NAPURA T|0 Anagen Post ,другото като вариант ми е спрей за израстване на коса NAPURA Z|0 Anagen Zone и следващото за което се чудя ампула против силен косопад за нормална коса  NAPURA T|2 Energy Post тъй като наскоро ми се появи и косопад .

# 732
  • Мнения: 2 257
Този продукт на Алтерна наскоро го размених.
Не че беше лош, но определено не ми беше впечатляващ по никакъв начин, особено ако го сравнявам с други кремове, които съм ползвала на марката.
Аз съм много доволна от маската Хроноложисте, тази която е “магазинната”, повече от година я държа в наличност, косата ми се чувства супер след нея всеки път.
Взех и термото преди седмица, засега е много добре. Ще проследя ситуацията с цъфтежите, тъй като последните 2 месеца ползвах само коприната Чи и нямах нито един цъфтеж, за мен е идеален продукт.

# 733
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте,
Тъй като на последък доста от нас се интересуват от продукти против косопад, бихте ли казали при тях отново ли има протеинови и хидратиращи и цялата серия ли трябва да се ползва от определена марка или може да се комбинира с продуйти, които обикновено използваме. Просто не така и не успях да се науча кой продукт е протеин и кой е хидратиращ, а сега определено се нуждая от нещо против косопад.

# 734
  • Мнения: 75
Здравейте, отдавна не съм писала, но от стрес ми окапа доста голяма част от косата. Пробвах меди фолиген, не съм доволна, защото косата ми изглежда сплескана, сякаш и растеж нямах, ампулите Напура, аминексил, гелът на Давинес две опаковки, но и от тях не видях ефект. Крайно се разочаровах от Керастас Генезис (шампоан), но съм с чувствителен скалп и сякаш ми се засили косопада.
Това, от което съм най-доволна е на Епруваж серума за растеж, никак не ми омазнява (въпреки че тук има такива мнения), но мия косата през ден така или иначе.
И сега изненадата за мен беше шампоан Neuma за обем. Рибките ми дадоха мостра на шампоан, стилизант и ексфолиант. Купих си шампоана, в момента е намален, косата ми изглежда двойна, отделно съставът е изключително добър, така че препоръчвам за дами, които търсят обем, а не понасят Керастас.

Общи условия

Активация на акаунт