Център за асистирана репродукция (ЦАР) тема 34

  • 36 351
  • 758
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 12
Здравейте,някой има ли информация дали е минало заседанието на комисията или сега предстои?
аз звънах във вторник и ми казаха,че всеки момент чакат да заседават.И до 20-сти няма да има обновление в сайта

# 196
  • Мнения: X
Здравейте,някой има ли информация дали е минало заседанието на комисията или сега предстои?
Сега се свързах с фонда, казаха че за м. Октомври е минало вече заседанието

# 197
  • Мнения: 726
Елънче, и на мен така с 2 ЦС една докторка ми говореше за инсеминации. Само че при мен при първата излезе запушена дясната тръба, при втората - лявата. Никой не можа да си обясни как ще се прецени кой яйчник ще дебнем за инсеминация... На въпроса за лапарото - да, може да се кандидатства с епикризата. И аз преди година точно така планирах да направя. Но при операцията са ми открили ендометриозни огнища и след изгарянето им тръбите ми са започнали да пропускат. Затова те съветвам какъвто и да е резултатът да направиш една лапароскопия. Моята беше в Щерев при проф. Тимева и д-р Магунска. Нищо не усетих, нямах шевове, исках да ставам 2 часа след събуждането, а на десетия ден правих силова тренировка. Изкарах с лепенки една седмица и си ги махнах сама. По инструкции на лекарите, разбира се. Четох, че на доста жени на други места им е излязло значително по-евтино, но мисля, че си заслужаваше и начинът, по който протече лапарото, и резултатът, и възстановяването. Да не споменавам колко готин беше целият екип, чувствах се като на почивка Grin

А пък аз бях в ада с моята операция пак в Щерев, така че всеки го изживява различно. Само дето не бях подготвена, защото срещах все подобни мнения каква лека процедурка е и как ставаш и се разхождаш след 2 часа, а аз едва се възстанових и беше адски мъчително. От тогава получавам и паник атаки като видя гинекологичен стол и като си помисля за катетър... Ако нямате мъжки фактор е по-добре да се оперираш и да отстраниш проблема, за да си забременееш естествено, отколкото да се мъчиш с инвитро. Но ние се оказахме с мъжки и пак опряхме до инвитро, така че това мъчение, което изживях с операцията беше безсмислено...

# 198
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Kris_ti, ММ миналата година август се оперира от варикоцеле.През май 2020 му беше 2% Крюгер и изобщо не мислихме,че и в мен има проблем.Даже говорихме с предишната ми лекарка за 4 инсета и ако не стане,то да подаваме документи за мъжки фактор.Изследвах хормони,откриха ми ИР юли,пия Сиофор и други добавки.Той си пиеше неговите и септември направихме спермограма в другата клиника - морфология 19% Flushed Та него вече дето се казва не го мислим.Сега проблема са моите тръби.Гледах клипче,в което един доктор каза,че в момента в който усетиш болка при ЦС - то тя вече е компрометирана.Надеждичката ми беше да се е получил спазъм защото си ме болеше стабилно.Като ида на втори ден,ще говоря с доктора какво да направим.Иска ми се да направим лапарото и да изчакаме още 2-3 месеца,но ММ настоява да пуснем първо документите и пак да си действаме.Но одобрението като е толкова бързо,нямам да имам време да чакам естествено забременяване.Ако не бях я питала тази жена,щях да си направя още една ЦС и да ми е мирна главата.Още повече се обърках. Innocent

# 199
  • Мнения: 199
Здравейте,някой има ли информация дали е минало заседанието на комисията или сега предстои?
Сега се свързах с фонда, казаха че за м. Октомври е минало вече заседанието
Здравейте, това значи ли, че трябва да получим следващите заповеди, или, че оставаме за другия месец? Не мога да разбера системата.

# 200
  • Мнения: 103
Доколкото разбрах заседанието е минало и най- вероятно утре ще бъде обновена информацията в сайта. Не виждам причина да не си получиме заповедите

# 201
  • Мнения: 681
Здравейте момичета,
Аз все още не съм стигнала до ЦАР (надявам се и да не се налага да стигам), но скоро тръгвам по трънливия път на инсеминациите. По този повод исках да потвърдя с вас, че няма значение къде са направени те за да имам правото да кандидатсвам за фонда. Моят док е с частна практика и той ще извършва процедурите. Нали не е задължително да се правят в инвитро клиника за да важат за кандидатсване?

Благодаря ви за отговорите и ви пожелавам успех!

# 202
  • Мнения: 23
Здравейте момичета,
Аз все още не съм стигнала до ЦАР (надявам се и да не се налага да стигам), но скоро тръгвам по трънливия път на инсеминациите. По този повод исках да потвърдя с вас, че няма значение къде са направени те за да имам правото да кандидатсвам за фонда. Моят док е с частна практика и той ще извършва процедурите. Нали не е задължително да се правят в инвитро клиника за да важат за кандидатсване?

Благодаря ви за отговорите и ви пожелавам успех!

Здравейте,
Интересно...
Има ли лаборатория Вашият доктор? Има ли специалист, който да обработи спермата? До колкото ми е известно не може просто да се инжектира необработена сперма в матката, освен ако не искате да си докарате някоя инфекция. При обработката се избират най-бързите сперматозоиди и се отстраняват бактерии и др остатъци. Това не се налага при естествено забременяване, защото спермата така и така преминава през доста естествени препядствия преди да стигне целта.
По отношение на въпроса, дали фондът приема опити извън инвитро клиники, не мога да дам отговор.
Но ако няма кой да се погрижи за обработката на семенната течност, аз лично не Ви съветвам да го правите така. Най-добре посетете репродуктивен специалист, може да се установят и други проблеми.
Успех!

# 203
  • Мнения: 199
Здравейте,
И днес нямаше информация в сайта относно следващите номера за получаване на одобрение от фонда. Нещо ново някой знае ли?

# 204
  • Мнения: 457
Някой има ли инфо кога ще смянят в сайта инфото

# 205
  • Мнения: 81
Не, и аз това се чудех, че доста време мина. А някой вече получил заповедта си?

# 206
  • Мнения: 457
Моето номерче е от 1вите 70 и не съм

# 207
  • Мнения: 297
Здравейте! Искам да попитам за приятелка, която е с Поликистозни яйчници, дали ЦАР финансират дами в нейното положение и ако имате препоръки и съвети, ще се радвам да споделите!

# 208
  • Мнения: 199
Здравейте,
Днес звъннах на фонда да попитам за следващите заповеди, кога ще си ги получим, и ми казаха началото на другата седмица... Някой от вас казаха, че са им казали вчера...
Няма да мога да започна този месец със стимулацията, защото ще ми дойде по план в петък а ако отида на трети или четвърти ден от цикъл, дали ще може да започнем стимулация?

# 209
  • Мнения: 103
Аз съм стартирала на 3 ти ден. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт