Център за асистирана репродукция (ЦАР) тема 34

  • 36 344
  • 758
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 199
Ако вече има информация за издадена заповед, кога горе долу се очаква да я получа в офис на Еконт? Разбрах, че не звънят, че са я пратили, но колко време отнема да ги пратят физически? Благодаря предварително 😇
И аз се чудя много, след колко точно дни ще стане пращането на пустото одобрение от фонда, това е изключително важна информация и не ти я дават... След седмица е много относително..
Ние сме зависими и следим и месечен цикъл и ако не издадат на време документите отново отлагаме с месеци всичко...
Тромава процедура...

# 226
  • Мнения: X
Ако вече има информация за издадена заповед, кога горе долу се очаква да я получа в офис на Еконт? Разбрах, че не звънят, че са я пратили, но колко време отнема да ги пратят физически? Благодаря предварително 😇
И аз се чудя много, след колко точно дни ще стане пращането на пустото одобрение от фонда, това е изключително важна информация и не ти я дават... След седмица е много относително..
Ние сме зависими и следим и месечен цикъл и ако не издадат на време документите отново отлагаме с месеци всичко...
Тромава процедура...
Тромава процедура ...???? Вие наясно ли сте,че не отдавна  се чакаше повече от година и половина ?

# 227
  • Мнения: 199
Ако вече има информация за издадена заповед, кога горе долу се очаква да я получа в офис на Еконт? Разбрах, че не звънят, че са я пратили, но колко време отнема да ги пратят физически? Благодаря предварително 😇
И аз се чудя много, след колко точно дни ще стане пращането на пустото одобрение от фонда, това е изключително важна информация и не ти я дават... След седмица е много относително..
Ние сме зависими и следим и месечен цикъл и ако не издадат на време документите отново отлагаме с месеци всичко...
Тромава процедура...
Тромава процедура ...???? Вие наясно ли сте,че не отдавна  се чакаше повече от година и половина ?
Да, много добре знам по колко време се чакаше преди.
И да, тромава е, защото не се дават отговори.

# 228
  • Мнения: 726
Изобщо не е тромава. Към средата на месеца се разглеждат и одобряват, до края на месеца се получават. Ето ви ги отговорите. Ако изпуснете този цикъл ще е на следващия, за какви месеци чакане говорите...Това е един от малкото (или единственият) държавен център, който действа толкова бързо и професионално.

# 229
  • Мнения: 233
Изобщо не е тромава. Към средата на месеца се разглеждат и одобряват, до края на месеца се получават. Ето ви ги отговорите. Ако изпуснете този цикъл ще е на следващия, за какви месеци чакане говорите...Това е един от малкото (или единственият) държавен център, който действа толкова бързо и професионално.
Просто не са чели старите теми, за да разберат колко се е чакало преди - година.

# 230
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
За първа заповед през 2009 съм чакала над година, през 2010 г. също година. Сега като разбрах, че ще чакам не повече от месец-два, ми се видя доста експедитивно от страна на ЦАР.

# 231
  • Мнения: 103
Аз не разбирам кое ви се вижда тромаво ?! При хиляди заявления за месец , в рамките на месец от подаването си получавате заявленията. Като се чакаше година беше по- добре нали? Все на някой нещо не му изнася и все някой за нещо мрънка. Повече от любезни са хората в ЦАР за мое голямо учудване и не са машини. Бъдете благодарни че изобщо има такава организация и действа толкова бързо и стига сте плюли и мрънкали.

# 232
  • Мнения: 82
Здравейте!
Искам да попитам запознати ли сте в случаите, в които се кандидатства по мъжки фактор с  влошени два показателя за кандидатстване по фонда? Тъй като при една консултация в клиника по репродуктивни проблеми ми казаха, че с намалена подвижност на сперматозоиди и лоша морфология може да подадем документи. Въпроса е, че първата спермограма при ММ е с намалена подвижност и лоша морфология(9%), а втората е само с намалена подвижност морфологията излезна 15%, а до колкото ми обясниха трябва да бъдат две спермограмите. Също така ми казаха две спермограми в рамките на 1 година, а като влезнах в сайта на ЦАР видях, че пише 6 месеца. Първата спермограма е правена януари, а втората е октомври. Отделно имам и друго притеснение, че АМХ-то ми е 0,6 юли месец, а следващия месец беше 0,3, а съм на 33 г. Мисля утре пак да звъня в клиниката да видя от там какво ще кажат, дали въобще можем да подадем документи.
Ще се радвам ако някой може да ми отговори.

# 233
  • Мнения: 726
Към момента не можете да кандидатствате, защото трябва и двете спермограми да са с 2 влошени показазтеля, а АМХ трябва да ти е над 0,5. За АМХ ти препоръчвам да си изследваш хомоцистеин, вит.Д, вит.Б12 и фолат в еритроцити. Ако имаш недостиг на витамини, хомоцистеинът се покачва, а хиперхомоцистеинемията влошава качеството на яйцеклетките и смъква АМХ. Тоест, ако имаш дефицит на някой от тези витамини и го оправиш, ще се качи и АМХ.
Двете спермограми (с два влошени показателя във всяка) трябва да са в 2 различни репродуктивни клиники и да имат 1 месец разстояние между тях.

# 234
  • Мнения: 82
Към момента не можете да кандидатствате, защото трябва и двете спермограми да са с 2 влошени показазтеля, а АМХ трябва да ти е над 0,5. За АМХ ти препоръчвам да си изследваш хомоцистеин, вит.Д, вит.Б12 и фолат в еритроцити. Ако имаш недостиг на витамини, хомоцистеинът се покачва, а хиперхомоцистеинемията влошава качеството на яйцеклетките и смъква АМХ. Тоест, ако имаш дефицит на някой от тези витамини и го оправиш, ще се качи и АМХ.
Двете спермограми (с два влошени показателя във всяка) трябва да са в 2 различни репродуктивни клиники и да имат 1 месец разстояние между тях.

Много благодаря за бързия отговор. Изследвала съм ВитД -55, и Б12- 345. Преди 3 месеца са правени изследванията, от тогава пия вигантол и мисля този месец пак да ги пусна да видим ими ли промяна.

# 235
  • Мнения: 1 129
...Също така ми казаха две спермограми в рамките на 1 година, а като влезнах в сайта на ЦАР видях, че пише 6 месеца. Първата спермограма е правена януари, а втората е октомври....
До колкото съм запозната последната (най-скорошната) спермограма трябва да е не по-стара от 6 месеца, но не и двете. Ние кандидатствахме семтември месец с една спермограма от януари и една от август и нямаше проблеми.

# 236
  • Мнения: 199
Здравейте,
Има ли вече получили заповедта си от фонда?

# 237
  • Мнения: 59
Здравейте,
Миналата седмица подадох документи в пощенската кутия. След колко време да очаквам да ми се обадят и да ме информират за входящ номер?

# 238
  • Мнения: 52
Здрасти! На мен ми го изпратиха на имейл още на същия ден, в които пуснах документите. Зависи кога сте ги пуснала, събота и неделя са почивка, днес също е неработен ден! Хубав ден!
Здравейте,
Миналата седмица подадох документи в пощенската кутия. След колко време да очаквам да ми се обадят и да ме информират за входящ номер?

# 239
  • Мнения: 59
Здрасти! На мен ми го изпратиха на имейл още на същия ден, в които пуснах документите. Зависи кога сте ги пуснала, събота и неделя са почивка, днес също е неработен ден! Хубав ден!
Здравейте,
Миналата седмица подадох документи в пощенската кутия. След колко време да очаквам да ми се обадят и да ме информират за входящ номер?

В работен ден - четвъртък миналата седмица. Надявам се, че ще се свържат с мен скоро. Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт