Център за асистирана репродукция (ЦАР) тема 34

  • 36 289
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 120
Благодаря много, за отговора!
Да разбирам, че и без 4-тата инсеминация отговарям на изискванията по фонда



quote author=Yoana89 link=topic=1244017.msg41264157#msg41264157 date=1598103025]
Здравейте,
Моля да ме извините заглупавия въпрос, но днес разбрах, че съм с намален яйчников резерв (0,633) на 29г съм, имаме и три неуспешни инсеминация. Това достатъчно ли е за фонда?
На практика мога да направя и 4-тата инсиминация, но тя би била абсолютна гимнастика 😞
Здравей,
Въпроса ти не е глупав, не се притеснявай. Според промяната в изискването за АМХ, той трябва да е над 0.5 ng/ml. Така, че ти отговаряш на това изискване. Горе главата и смело действайте с документите.
Успех!
Извинявай, но това, което прочетох сега от други постове е, че при неизяснен стерилитет трябва да имаш 4 неуспешни процедури (инсеминации или инвитро), за да кандидатстваш за фонда по асистирана репродукция.

# 31
  • Мнения: X
Момичета ,моята заповед е издадена м.Февруари.Все още немога да започна стимулация на ест.цикъл по ред причини.Искам да ви попитам кога изтича заповедта - от датата на издаване или от датата на започване на стимулация ? Единственото ,което прочетох в сайта им е ,че срокът за започване на стимулация е 1 година.

# 32
  • Мнения: 4 518
Момичета ,моята заповед е издадена м.Февруари.Все още немога да започна стимулация на ест.цикъл по ред причини.Искам да ви попитам кога изтича заповедта - от датата на издаване или от датата на започване на стимулация ? Единственото ,което прочетох в сайта им е ,че срокът за започване на стимулация е 1 година.
Започва да тече от датата на издаване, доколкото знам. Вашата заповед би трябвало да може да се удължи заради извънредното положение.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 128
Извинявай, но това, което прочетох сега от други постове е, че при неизяснен стерилитет трябва да имаш 4 неуспешни процедури (инсеминации или инвитро), за да кандидатстваш за фонда по асистирана репродукция.
KateWhite, не си написала в първоначалния си пост, че сте с неизяснен стерилитет - нужни са ви 4 процедури, за да може да кандидатствате. АМХ над 0,5 е допълнителен критерий независимо дали кандидатствате с женски фактор, с мъжки фактор, с неизяснен стерилитет и т.н. - при всички случаи от фонда изискват АМХ на жената над 0,5 ng/ml, за да може да те одобрят. Т.е. след 4 неуспешни процедури /инсеминации или инивтро/, ако все още АМХ ти е над 0,5, можеш да кандидатстваш по фонда. Успех!

# 34
  • Мнения: 936
Здравейте!
Искам да попитам някой знае ли къде и как се дават резултати от ин витро процедурата?След втория опит,за щастие успешен😊(имаме близнаци) трябва да уведомя фонда,но не знам каква е процедурата.
Благодаря предварително!Успех на всички!

# 35
  • Мнения: 4 518
Здравейте!
Искам да попитам някой знае ли къде и как се дават резултати от ин витро процедурата?След втория опит,за щастие успешен😊(имаме близнаци) трябва да уведомя фонда,но не знам каква е процедурата.
Благодаря предварително!Успех на всички!
Клиниката би трябвало да уведоми ЦАР, според мен...
Получих заповедта тази сутрин, номер 53043 сме.

# 36
  • Мнения: 384
Здравейте,
Моля да ме извините заглупавия въпрос, но днес разбрах, че съм с намален яйчников резерв (0,633) на 29г съм, имаме и три неуспешни инсеминация. Това достатъчно ли е за фонда?
На практика мога да направя и 4-тата инсиминация, но тя би била абсолютна гимнастика 😞

Няма да ви приемат документите с 3 опита, трябва да имате още 1. Според мен, ако можете да си го позволите е по-добре да направите инвитро на естествен цикъл вместо инсеминация. Излиза около 1000лв., но поне ще имате яснота за качеството на яйцеклетките си. Проверете също нивото на вит. Д, защото когато има дефицит, нивото на АМХ пада доста и може да се окаже, че реално ви е по-добър резерва. Успех!

# 37
  • Мнения: 130
Благодаря много!

uote author=NIA2019 link=topic=1244017.msg41282826#msg41282826 date=1598443276]
Здравейте,
Моля да ме извините заглупавия въпрос, но днес разбрах, че съм с намален яйчников резерв (0,633) на 29г съм, имаме и три неуспешни инсеминация. Това достатъчно ли е за фонда?
На практика мога да направя и 4-тата инсиминация, но тя би била абсолютна гимнастика 😞

Няма да ви приемат документите с 3 опита, трябва да имате още 1. Според мен, ако можете да си го позволите е по-добре да направите инвитро на естествен цикъл вместо инсеминация. Излиза около 1000лв., но поне ще имате яснота за качеството на яйцеклетките си. Проверете също нивото на вит. Д, защото когато има дефицит, нивото на АМХ пада доста и може да се окаже, че реално ви е по-добър резерва. Успех!
[/quote]

# 38
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
Не съм вярвала,че ще се редя за 3-та заповед,но ето ме пак почвам всичко отначало.Този път с нов лекар и в нова клиника,след като в предишната изкарах 6 години и половина и нещата така и не се получиха.Вчера занесох документите в клиниката-Афродита избрах и д-р Станулов.Обаче сега какво следва?Предните пъти самичка си носех всичко и ми даваха номерче,по което си следях нещата.Сега не е така... Единствено попълних документ,в който пише,че искам да получа заповедта по куриер-в случая Еконт,т.к.ми е най-близо до дома.Сега знам,че нещата стават за месец-два(за първата заповед чаках почти 10 месеца,за втоеата-7),но се чувствам неспокойна без да знам кой номер съм...

# 39
  • Мнения: 4 518
Не съм вярвала,че ще се редя за 3-та заповед,но ето ме пак почвам всичко отначало.Този път с нов лекар и в нова клиника,след като в предишната изкарах 6 години и половина и нещата така и не се получиха.Вчера занесох документите в клиниката-Афродита избрах и д-р Станулов.Обаче сега какво следва?Предните пъти самичка си носех всичко и ми даваха номерче,по което си следях нещата.Сега не е така... Единствено попълних документ,в който пише,че искам да получа заповедта по куриер-в случая Еконт,т.к.ми е най-близо до дома.Сега знам,че нещата стават за месец-два(за първата заповед чаках почти 10 месеца,за втоеата-7),но се чувствам неспокойна без да знам кой номер съм...
Попълвате документите и имате два варианта - носите ги на място и ги пускате в някаква кутия до входа или ги изпращате с куриер. Звъни те след няколко дни и питате за номер. След около месец ще ви я доставят с куриер до врата.

# 40
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
Не,момичето от клиниката каза,че те ги носят и останаха там...

# 41
  • Мнения: 310
Ели, обади се в клиниката и поискай номер след като ги внесат.
Иначе да, за един месец издават заповедта. Миналата година я получих по куриер след около 25-6 дни след подаването й.

# 42
  • Мнения: 4 518
Не,момичето от клиниката каза,че те ги носят и останаха там...
Още по-добре. Малко клиники ги изпращат вместо нас.

# 43
  • Мнения: 475
Здравейте и аз след два неуспешни опита в друго болнично заведение избрах клиника Афродита, но предпочетох аз да си пусна документите с куриер, писах след 4, 5 дни на ЦАР и веднага ми отговориха за вх. номер. Успех Simple Smile 
Не съм вярвала,че ще се редя за 3-та заповед,но ето ме пак почвам всичко отначало.Този път с нов лекар и в нова клиника,след като в предишната изкарах 6 години и половина и нещата така и не се получиха.Вчера занесох документите в клиниката-Афродита избрах и д-р Станулов.Обаче сега какво следва?Предните пъти самичка си носех всичко и ми даваха номерче,по което си следях нещата.Сега не е така... Единствено попълних документ,в който пише,че искам да получа заповедта по куриер-в случая Еконт,т.к.ми е най-близо до дома.Сега знам,че нещата стават за месец-два(за първата заповед чаках почти 10 месеца,за втоеата-7),но се чувствам неспокойна без да знам кой номер съм...

# 44
  • Мнения: 80
Аз пуснах документи на 25-ти вечерта, а в 10:30 сутринта на другия ден ми изпратиха номера по имейл. Информацията не се обновява, последно на 24ти е имало заседание, някой знае ли кога ще е следващото?

Общи условия

Активация на акаунт