Целулит - 11 тема

  • 69 769
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
От някакви процедури временно може да се повлияе, но за да бъде трайно - включи упражнения за дупе, може в къщи, както и домашен масажор - отделяй си по 15 мин на ден за бедра и дупе.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 3 254
От някакви процедури временно може да се повлияе, но за да бъде трайно - включи упражнения за дупе, може в къщи, както и домашен масажор - отделяй си по 15 мин на ден за бедра и дупе.
Ами то при спининг и бягане натоварват най-вече бедрата и дупето и са едновременно с това и интензивно кардио.Може би 2 пъти седмично спининг не ми е достатъчно.Като бягах през ден не го забелязвах сякаш целулита. Проблемът е, че мога да бягам само сутрин на гладно, а сега трябва да ставам в 6 и да бягам по тъмно. Еми не мога да се накарам. Откъм хранене, храня се нисковъглехидратно, ям яйца, риба, салати и ядки и по 1 плод на ден. Правя ежедневен фастинг 18-20 до 24ч от 2 месеца насам. Откакто съм хоум офис ми се появи тоя целулит. Уж и в офиса съм седнала колкото и вкъщи, ама...Това за масажора си го мислех и аз, имам един тука вкъщи, ще взема да му дам шанс.

# 77
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Твърде активна си и със сигурност ще има ефект - нещо малко ти трябва, което да добавиш Simple Smile

# 78
  • Мнения: 35
Здравейте, момичета! Включвам се и аз в темата. За жалост имам целулит откакто се помня, а съм на 22г. (170см, 65кг.) Давам си сметка, че това е следствие на живота пред компютъра и пълното обездвижване. На този етап съм мотивирана максимално да го редуцирам, както него, така и килограмите. Наясно съм, че няма да се случи като с магическа пръчица, а е необходимо постоянство и непрестанни усилия.
От прочетеното до тук, благодарение на Вас, реших да приложа всеки ден кардио от 30мин до 1час, 3 пъти седмично упражнения на Клои Тинг, масаж с вендуза и антицелулитен крем. Относно храненето- старая се да е здравословно, от няколко седмици ограничавам сладките неща, тестените изделия,  хапвам повече плодове и пия доста вода.
Започвам от днес и ми се иска да вярвам, че след няколко седмици ще мога да споделя постигнатите добри резултати.
Надявам се подхода да ми е правилен, момичетата с опит най-добре могат да преценят, затова приемам всякакви критики и съвети.

# 79
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
На прав път си Simple Smile Съветите, които бих добавила: не го прави с идеята, че "ограниченията" са временна мярка и ще издържиш изв. време така, за да постинеш резултат. Ако е "за кратко" или за изв. време - няма особен смисъл. Необходима е трайна промяна на начина на живот и осъзнаването, че го правиш за себе си, че обичаш себе си и това е акт на любов към теб самата.

Зная, че звучи налудничаво, но да правиш нещата с любов те поставя на правилния път - без да се самонаказваш и самобичуваш. Вече си на правилния път - просто тръгни и преживявай с любов и търпение всяка малка крачка напред Simple Smile Приключението си заслужава Simple Smile

# 80
  • Мнения: 10 266
Според мен това кардио е добре да го правиш по възможност на гладно и по-дълго. Да речем 45мин на гладно. Но вероятно нямаш време сутрин. Това с цел малко повечко мазнинки да си заминат. И т. к. си на бюро по цял ден, ставай на всеки час, час и половина и прави по 20-30 клека бързи. Храненето ти е ясно че докато не го оправиш нищо няма да стане.

Аз пък от няколко седмици се сухочеткам 😊 Голяма зрителна измама се получава при мен. Целулита си е там, но кожата е гладка и мека и изглежда по-добре временно. Два дена да пропусна и всичко се връща. Та и това съм добавила последно, но нямам много време да се занимавам.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 729
Имам въпрос и се надявам и a.l.e.n.a да се включи, защото има най-голяма експертиза  по въпроса 😊 Както съм писала и в темата, преди години (10+) 3 пъти съм правила по 10 процедури Велашейп. Ефект имаше, но след това положението се влошаваше. Обвиних апарата, но е факт, че и аз не направих кой знае какво за задържане на ефекта - не спортувам, пуша, не пия достатъчно вода, цял ден на стол в офиса. Уточнявам, че проблем с килограмите и фигурата нямам, но целулитът ми рязко се влоши. И трябва спешно нещо да направя. В jewelskin цената за 10 процедури на 1 зона е 300 лв., което е приемливо. Но! Мисля си, че може би е толкова, защото работят с апарат от първото поколение. Другото, което ме притеснява, е препоръката им да правя по 2 процедури седмично, което никъде не видях да е допустимо. Моля за мнение и съвети.

# 82
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Нямам поглед над клиниката, но цената изглежда добра, вероятно е ниска, тъй като апаратът отдавна се е изплатил. 3 пъти седмично е нормално. Аз съм правила и през ден. Паузата между процедурите е необходима, за да може организмът да се освободи от излишното и да го "преработи" през метаболизма. През ден-два е добре, а след като са препоръчали 2 пъти седмично - считам, че е съвсем умерено.

Пожелавам ти успех - ако имаш други колебания и въпроси - пиши Simple Smile

# 83
  • София
  • Мнения: 1 729
Благодаря за бързия отговор! Аз търсих много за честотата на процедурите и навсякъде се препоръчват през интервал от 2 седмици... Затова се притеснявам.

# 84
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Аз за първи път чувам за процедура веднъж на 2 седмици. В студиото си знаят апарата Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 1 729
Слагам произволно инфо

Но и на други места ми излиза минимум 2 седмици...

# 86
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Не го чета аз - някак е размазано и ситно, но няма и да споря.

Какво е всъщност целулитът - представи си мастните клетки, като пчелна пита - килийките са мастните клетки, те са пълни с мазнина и тя е нужна на тялото - освен за изолация, там са депата на мастноразтворимите витамини.

Но, когато в резултат на различни фактори започнем да трупаме мазнина - клетките започват да увеличават обема си. А мастните клетки са много еластични и го увеличават десетки пъти.  Това създава натиск, напрежение, възпалителен процес и организмът започва да изгражда преградки межди клетките от съединителна тъкан. Така започва да се формира т.нар. твърд целулит, и с времето и липсата на грижи - той се задълбочава. Там започват да се трупат и телесни течности и токсини.

Какво прави апарата - повечето от тези машини имат едни ролки с вакуум, с които засмукват тъкан и правят нещо, като отлепяне - вакуум и ролков, механичен масаж, а междувременно има и радио честота, която загрява. Отлепване на кожата със загряване - идеята е да се разкъса съед. тъкан и да се освободят задържаните течности, токсини, а също и мазнини. В случай, че това се случи - трябва да минат през кръвообращението и черния дроб - да се обработят и да се освободим.

Затова се препоръчва пиене на вода, за да се спомогне процеса на очистване, тъй като след процедурата има и дрениране. Нужни са няколко дни да се преработи освободеното.

Затова - хората се повлияват и много различно от процедурите - една жена видимо може да не е "пълна", но състоянието на целулита да е тежко с враствания. Друга може да е пълничка, но да задържа повече течности и да се чисти бързо. И кой как се повлиява - наистина е индивидуално - и от организма си зависи и от начина на живот.

Такава процедура - веднъж на две седмици е много рядко за мен. Докато съм се интересувала - протоколът беше 1-2 пъти седмично. Ти си прецени, пробвай, виж какъв е ефектът.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 729
a.l.e.n.a, благодаря за подробния отговор! Затова предпочитам да питам тук. Както писах, аз съм правила Вела преди години - 3 курса по 10 процедури за 5 години, процедурите бяха през седмица. Имаше ефект, но не продължих с поддръжката. Сега положението е... тежко... Все пак съм на 44, никак активна физически. Ще пробвам с един пакет от 10 процедури и след това ще се опитам да съм по-стриктна. Единствено се притеснявам дали кожата не се разтяга и увисва след такива процедури на моята възраст. И дали като започна да спортувам след това, целулитът няма да излезе на повърхността и да се загуби ефекта от процедурите. Ще се радвам на мнение!

# 88
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Би следвало да има по-скоро стягане, защото RF-ът стимулира производството на колаген, подобрява се кръвоснабдяването. Увисване или разтягане на кожата не съм имала. Масажът подобрява и мускулният тонус.

Излизането на целулита на повърхостта се получава, когато е покрит с тъкан, течности и те се дренират. Един вид - лъсва голата истина, която иначе е тапицирана с разни неща. Но пък, като излезе отгоре - целулитът е по-достъпен за въздействие. Ти още не знаеш какво си отглеждаш, но аквото и да е - хубаво е да се погрижиш за него - не само от естетическа, но и то здравословна гл.т. Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 1 729
Нави ме 😉 Ще докладвам резултат!

Общи условия

Активация на акаунт