Частни училища-информативно-дискусионна тема 42 - все още ваканционна

  • 35 080
  • 777
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 8 226
Добро утро!
Деня започна весело. Дали Niko T е реална личност или е човек търсещ забавление във форума? Чак не си представям възрастен човек с такива безумни изводи.
Да напишеш найсет поста и да още толкива безумни въпроси за да разбереш децата на Русалка къде са учили.
Боже...боже...и кой каква кола кара. Липсва ми човече удрящо се по челото.

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 07:38 от Hope for Two

# 766
  • София
  • Мнения: 17 259
Истински е, според мен. Ако някой измисля образ, поне една милимунда чувство за хумор и ирония ще му сложи. Това е като пренавита пружинка, всякакъв опит за ирония се плъзга по него като по тефлон Joy

# 767
  • София
  • Мнения: 7 276
Абе може и да е фейк. Ба, ще ми обижда Сува на сувче Joy

Моето основно беше едно от най-елитните за времето си, но до 4 клас беше пълна скука - нивото беше общо. Затова когато избирахме за малките, искахме
училище тип надграждащо, т.е. теорията на Нико е само негово предположение - със сигурност не важи за всички хора.

# 768
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 734
Ех, постоянно десетки нови отговори, ама нищо за Чу...
Я малко да направя завой и да питам- как вашите пук-чета учат английски? Какви игри имат, имат ли учебници, пишат ли, или само оцветяват? Моето дете е като опитен шпионин, не изнася никаква информация Simple Smile) едва се изпусна за някаква игра, овен това го тествах на няколко думи и ги знаеше (елементарни, цветове, животни, но той е с 0 английски до септември). Давахме пари за учебници, което ми е странно за ПУК, сигурно са тип задачки-оцветявки.

# 769
  • София
  • Мнения: 7 276
Ех, постоянно десетки нови отговори, ама нищо за Чу...
В голяма грешка си - изборът на ЧУ е точно по темата. Исконно по темата е. Много хора четат, за да изберат училище. Не случайно въпросите от типа "Кое училище ще ми препоръчате?"

Не четеш - Нико подхвърли идеята, че има правопропорционална връзка между славата на основното училище на родителите и избора на частно или държавно училище за децата. И след това има коментари доколко това е вярно и въобще уместно да се анализира. Ето аз казах, че е вярно - но че връзката е обратнопропорционална. Самата ти си писала, че предвид собствения ти опит от училището, когато си била дете, предпочиташ малчуганът да не е в държавно училище.

Така че всичко си е баш по темата, като изключим закачката на тема заплати, банкови сметки и коли - което предполагам никой не приема насериозно, защото е ачик-ачик майтап и 90% от казаните неща може да са фалшиви - нито знаем кой каква кола кара със сигурност, нито дали ходи или не ходи на кръчма всяка вечер.

На въпроса за ПУК и английския - не зная как учат и ние сме с 0 английски на старта, но детето е доволно от часовете по АЕ, опитва вече да казва цели изречения и си научава всички думи още в училище. Постоянно разказва за някакви игри, които играят. Скоро ще започнат да пишат.

# 770
  • София
  • Мнения: 739
Няма как да има кой знае каква връзка между училищата, в които сме учили преди 20-30+ години и тези, които избираме за децата, защото всичко се е променило междувременно. Единствената връзка е че родители с добро образование е по-вероятно да държат повече на образованието на децата си и в резултат - често да са готови да плащат за него. За протокола - и моето, и на съпруга ми основни училища са "супер топ" и сега, но децата не учат в нито едно от тях.

# 771
  • София
  • Мнения: 7 276
За протокола - и моето, и на съпруга ми основни училища са "супер топ" и сега, но децата не учат в нито едно от тях.
Това е разковничето - същото исках да кажа и аз, че едно е супер топ държавно, друго е да търсиш нещо различно, избирайки ЧУ.

# 772
  • София
  • Мнения: 2 141
Я малко да направя завой и да питам- как вашите пук-чета учат английски? Какви игри имат, имат ли учебници, пишат ли, или само оцветяват? Моето дете е като опитен шпионин, не изнася никаква информация Simple Smile) едва се изпусна за някаква игра, овен това го тествах на няколко думи и ги знаеше (елементарни, цветове, животни, но той е с 0 английски до септември). Давахме пари за учебници, което ми е странно за ПУК, сигурно са тип задачки-оцветявки.
Имат учебник + някакво помагало към него. В учебника няма текст, само картинки, по които разказват. Има и разни творчески задачи пак свързани с основната тема. Предимно говорят, учат песнички, играят и оцветяват, не съм сигурна дали пишат нещо, но май по-скоро не, защото нямам спомен да съм виждала.

Редактирам се:
А само да вметна, че имаше година в която ТЕ заеха първите 15 места. Ама да те светна ,че задачите се получават в училищата предният ден , преди състезанието. И ако в Питагор никога няма да си позволят да изтече някаква информация ,явно има училища в които се случва. И това не ги прави по-добри.....
Това сега си е спекулация отвсякъде. Аз тогава разпитвах сина ми доста подробно и със сигурност не им бяха дали предварително задачите. Просто тогавашните им първокласници бяха наистина много добре подготвени /основно от предучилищната група на 101 Защо/ - тогава спечелиха много медали на СМТ, което се проведе есента или зимата, не помня точно. Но все пак задачите за първи клас не са кой знае какво, ако децата са решавали такива още в ПУК, така че съм далеч от мисълта, че ТЕ са връх. И все пак тук се подхожда към тях доста злостно, без да съм сигурна, че е напълно заслужено. Локацията им действително не е топ, но т.нар. фургони всъщност са доста светли, просторни и уютни класни стаи.
Нито е спекулация нито е злостно.
Обяснявам на Mецан, че математическите състезания 1-4 клас не са чудо невиждано. За да класираш едно училище по тях. След това единствено състезание същите деца нямаха същите успехи.
Но във форума не е възможно да се развият 30 теории и примери.
Ей на едно обяснявам, друг пост се появява. Simple Smile
Спекулация е, защото няма никакви доказателства към това твърдение. А забележката за злостно не беше към твоя коментар, а към цялостното отношение към конкретното училище в тази тема. ТЕ си имат трески за дялане, но определено нещата не са толкова черни, колкото се опитват да ги изкарат тук някои потребители.

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 10:43 от Соник

# 773
  • Мнения: 1 442
Ех, постоянно десетки нови отговори, ама нищо за Чу...
Я малко да направя завой и да питам- как вашите пук-чета учат английски? Какви игри имат, имат ли учебници, пишат ли, или само оцветяват? Моето дете е като опитен шпионин, не изнася никаква информация Simple Smile) едва се изпусна за някаква игра, овен това го тествах на няколко думи и ги знаеше (елементарни, цветове, животни, но той е с 0 английски до септември). Давахме пари за учебници, което ми е странно за ПУК, сигурно са тип задачки-оцветявки.

И преди съм споделяла - освен учебниците, по които учат, и филмите,които гледат в клас и после отговарят на въпроси, имат и една платформа, където за седмицата им дават книги за четене. За най-малките има опция да се слуша. В книгата има няколко въпроса и ,спрямо броя верни отговори, получават някакви виртуални парички (или награди). После могат да обзавеждат къщички, да играят игри...
Аз на моята дъщеря и купих киндъл и сега редовно си чете от него книгите,които и харесват.

Да се изкажа и за школото, което се ползва при нас. Не знам какви данни взимат тези класации, но при нас винаги излиза,че детето е на 1во място и в трите класации Satisfied

# 774
  • Мнения: 194
Я малко да направя завой и да питам- как вашите пук-чета учат английски? Какви игри имат, имат ли учебници, пишат ли, или само оцветяват? Моето дете е като опитен шпионин, не изнася никаква информация Simple Smile) едва се изпусна за някаква игра, овен това го тествах на няколко думи и ги знаеше (елементарни, цветове, животни, но той е с 0 английски до септември). Давахме пари за учебници, което ми е странно за ПУК, сигурно са тип задачки-оцветявки.
Имат учебник + някакво помагало към него. В учебника няма текст, само картинки, по които разказват. Има и разни творчески задачи пак свързани с основната тема. Предимно говорят, учат песнички, играят и оцветяват, не съм сигурна дали пишат нещо, но май по-скоро не, защото нямам спомен да съм виждала.

Редактирам се:
А само да вметна, че имаше година в която ТЕ заеха първите 15 места. Ама да те светна ,че задачите се получават в училищата предният ден , преди състезанието. И ако в Питагор никога няма да си позволят да изтече някаква информация ,явно има училища в които се случва. И това не ги прави по-добри.....
Това сега си е спекулация отвсякъде. Аз тогава разпитвах сина ми доста подробно и със сигурност не им бяха дали предварително задачите. Просто тогавашните им първокласници бяха наистина много добре подготвени /основно от предучилищната група на 101 Защо/ - тогава спечелиха много медали на СМТ, което се проведе есента или зимата, не помня точно. Но все пак задачите за първи клас не са кой знае какво, ако децата са решавали такива още в ПУК, така че съм далеч от мисълта, че ТЕ са връх. И все пак тук се подхожда към тях доста злостно, без да съм сигурна, че е напълно заслужено. Локацията им действително не е топ, но т.нар. фургони всъщност са доста светли, просторни и уютни класни стаи.
Нито е спекулация нито е злостно.
Обяснявам на Mецан, че математическите състезания 1-4 клас не са чудо невиждано. За да класираш едно училище по тях. След това единствено състезание същите деца нямаха същите успехи.
Но във форума не е възможно да се развият 30 теории и примери.
Ей на едно обяснявам, друг пост се появява. Simple Smile
Спекулация е, защото няма никакви доказателства към това твърдение. А забележката за злостно не беше към твоя коментар, а към цялостното отношение към конкретното училище в тази тема. ТЕ си имат трески за дялане, но определено нещата не са толкова черни, колкото се опитват да ги изкарат тук някои потребители.

Ще подкрепя Соник тук. Смея да твърдя, че подготовката на ПУК в '101 Защо' е на много добро ниво.
Всъщност подготовката им започва от по-малките групи, но в ПУК хвърлят доста усилия и децата са на
едно много високо ниво, и говоря за нивото на всички деца в групата. Тук вметвам, че се подготвят добре не само по математика, а и по български език. Тук се вдигна доста шум за това, че ТЕ са се 'разбрали' с ДАНИС, ПУК да имат часове по състезателна математика. Благодарение на работата по учебната програма и часовете им по състезателна математика,  децата започват 1ви клас с едно доста високо ниво по математика.
Така че, аз лично съм по-склонен да вярвам, че медалите които са взели преди години, за които говорите са си спечелени по съвсем честен начин. Друг е въпросът дали ТЕ успяват да задържат енерцията която имат от ПУК и 1ви клас в по-горните класове. Това може би е проблем и за това и се наблюдава спад в представянето им.
Иначе хейтенето към училището е неразбираем за мен. Дали е само заради сградта и фургоните, или и директорката не Ви харесва?

# 775
  • София
  • Мнения: 10 825
Извинявам се за закъснението, след малко ще пусна нова тема!

# 776
  • Мнения: 8 226
Я малко да направя завой и да питам- как вашите пук-чета учат английски? Какви игри имат, имат ли учебници, пишат ли, или само оцветяват? Моето дете е като опитен шпионин, не изнася никаква информация Simple Smile) едва се изпусна за някаква игра, овен това го тествах на няколко думи и ги знаеше (елементарни, цветове, животни, но той е с 0 английски до септември). Давахме пари за учебници, което ми е странно за ПУК, сигурно са тип задачки-оцветявки.
Имат учебник + някакво помагало към него. В учебника няма текст, само картинки, по които разказват. Има и разни творчески задачи пак свързани с основната тема. Предимно говорят, учат песнички, играят и оцветяват, не съм сигурна дали пишат нещо, но май по-скоро не, защото нямам спомен да съм виждала.

Редактирам се:
А само да вметна, че имаше година в която ТЕ заеха първите 15 места. Ама да те светна ,че задачите се получават в училищата предният ден , преди състезанието. И ако в Питагор никога няма да си позволят да изтече някаква информация ,явно има училища в които се случва. И това не ги прави по-добри.....
Това сега си е спекулация отвсякъде. Аз тогава разпитвах сина ми доста подробно и със сигурност не им бяха дали предварително задачите. Просто тогавашните им първокласници бяха наистина много добре подготвени /основно от предучилищната група на 101 Защо/ - тогава спечелиха много медали на СМТ, което се проведе есента или зимата, не помня точно. Но все пак задачите за първи клас не са кой знае какво, ако децата са решавали такива още в ПУК, така че съм далеч от мисълта, че ТЕ са връх. И все пак тук се подхожда към тях доста злостно, без да съм сигурна, че е напълно заслужено. Локацията им действително не е топ, но т.нар. фургони всъщност са доста светли, просторни и уютни класни стаи.
Нито е спекулация нито е злостно.
Обяснявам на Mецан, че математическите състезания 1-4 клас не са чудо невиждано. За да класираш едно училище по тях. След това единствено състезание същите деца нямаха същите успехи.
Но във форума не е възможно да се развият 30 теории и примери.
Ей на едно обяснявам, друг пост се появява. Simple Smile
Спекулация е, защото няма никакви доказателства към това твърдение. А забележката за злостно не беше към твоя коментар, а към цялостното отношение към конкретното училище в тази тема. ТЕ си имат трески за дялане, но определено нещата не са толкова черни, колкото се опитват да ги изкарат тук някои потребители.

Ще подкрепя Соник тук. Смея да твърдя, че подготовката на ПУК в '101 Защо' е на много добро ниво.
Всъщност подготовката им започва от по-малките групи, но в ПУК хвърлят доста усилия и децата са на
едно много високо ниво, и говоря за нивото на всички деца в групата. Тук вметвам, че се подготвят добре не само по математика, а и по български език. Тук се вдигна доста шум за това, че ТЕ са се 'разбрали' с ДАНИС, ПУК да имат часове по състезателна математика. Благодарение на работата по учебната програма и часовете им по състезателна математика,  децата започват 1ви клас с едно доста високо ниво по математика.
Така че, аз лично съм по-склонен да вярвам, че медалите които са взели преди години, за които говорите са си спечелени по съвсем честен начин. Друг е въпросът дали ТЕ успяват да задържат енерцията която имат от ПУК и 1ви клас в по-горните класове. Това може би е проблем и за това и се наблюдава спад в представянето им.
Иначе хейтенето към училището е неразбираем за мен. Дали е само заради сградта и фургоните, или и директорката не Ви харесва?
Ако питането е към мен....пак да поседемнайста, не хейтя никой и нищо - обяснявах на Мецан тънката разлика. Но може би поради факта, че някой потребители четат избирателно най-вероятно затова не сте го разбрали.

ТЕ - никога не са били в полезрението на нашето семейство. Нямам идея коя е директорката. Знам къде се намират и знам сградата и фургоните. Просто си спомних този случай, когато Мецан заговори за състезания по математика в първи клас.

# 777
  • София
  • Мнения: 10 825
Заповядайте в новата тема, а аз се връщам да наваксам с четенето

Общи условия

Активация на акаунт