Колко време след раздялата бяхте отново във връзка

  • 9 201
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24 467
И аз не мога да приема, че наличието на интимна връзка може да е нечия цел, но хора разни... Ако човек има липса нейде - цел ще му е, сигурно. Като повечето други неща, които ги нямаш, а искаш да ги притежаваш и са ти някаква ценност.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
След края на една от връзките ми се събрах с друга жена още същата вечер. Като ученик много години преди това бях направил грешката да чакам около една година, преди да реша отново да погледна друго момиче след раздялата ми с първата ми приятелка. Мислех тогава, че никога повече няма да обичам момиче, или по-скоро не исках да вярвам, че ще е друга, а не първата ми любов. А всъщност това са загубени месеци, които никога няма да се върнат и е глупаво човек да се самоограничава.

# 62
  • Мнения: 16
Наскоро приключих дълга връзка с бащата на децата ми. За две неща съм сигурна, че не бих се върнала при бивш и , че оттук нататък ще кимам и ще се правя че им имам доверие. И се радвам, че урока, който получих спомогна за това да внимавам къде колко да давам и да гледам аз и децата да сме си добре. В момента съм в неангажираща връзка , нямам чувства, просто влечение към човека, толкова ми стига 🙂

# 63
  • Мнения: 17 416
То за какво ли ти е това доверие. Ненгажирщата връзка е много по-голям ангажимент, щото все внимаваш да не се прецакаш 😁

# 64
  • Мнения: 16
Не виждам как бих се прецакала точно пък така? 🤔

# 65
  • Мнения: 3 788
Дренка има предвид, че се самоконтролираш да не се появят чувства и това те напряга.
 Дренка, наистина ли мислиш, че доверието е лесно и всеки човек, който сме допуснали по-близо до себе си, го заслужава?

# 66
  • Мнения: 17 416
Доверие за какво?
Че няма да я утрепе - явно там му има доверие, и той го доказва, щом още е жива след срещите Simple Smile
Че е единствена - какво значение има, жената и без друго не ще да се ангажира.
Да му разкрие своята душевност, материално състояние и каквото там има риск да се случи, тъй като се предполага, че разменят някоя дума - също без значение, предвид горното.

# 67
  • Мнения: 3 572
След последната ми раздяла може би бях в нова връзка след 6 месеца. Отне ми доста време. Бившия за това време обаче вече беше бракуван и чакаше бебе (явно много е страдал след като скъсахме).
Веднъж само имах глупостта да се събера с бивше гадже пак - загуби ми още една година от живота докато не го напуснах пак. Дори трети път искаше да се съберем... но за какво като така и не намери желание да се изнесе от маминка и да заживеем заедно?

# 68
  • Мнения: 5 776
На мен повече време ми отне да приема, че брака ми е изчерпан, защото нали години, дом, деца, навик... Също и 'кой ще ме погледне разведена, с две деца". Реално нещата между нас бяха приключили години преди развода, не беше много трудно да се влачим така, защото заради работата си той се прибираше за по месец-два в годината. Аз също бях решила да си дам време и бях с нагласата за неангажираща връзка, но още докато бях в процедура на развод се запознах с човек, с когото си пасваме много и е възможно да прерастне в нещо по-сериозно.

# 69
  • Мнения: 16
Доверие за какво?
Че няма да я утрепе - явно там му има доверие, и той го доказва, щом още е жива след срещите Simple Smile
Че е единствена - какво значение има, жената и без друго не ще да се ангажира.
Да му разкрие своята душевност, материално състояние и каквото там има риск да се случи, тъй като се предполага, че разменят някоя дума - също без значение, предвид горното.

Познаваме се отпреди доста години, приятелчета бяхме. Общуваме си , но както се сещате по общи неща. Бързо се случи всичко,но и аз и той имаме нужда само от това. Приятно ми е докато сме заедно, пишем като искаме да се видим и до там 🙂
П.с. не го мисля, в момента имам доста неща по- важни и ми запълват времето. Дано не хвана чувства, ще избягам сигурно 😄

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 09:53 от nikita.parilla

# 70
  • Мнения: 319
След последната ми раздяла може би бях в нова връзка след 6 месеца. Отне ми доста време. Бившия за това време обаче вече беше бракуван и чакаше бебе (явно много е страдал след като скъсахме).
Веднъж само имах глупостта да се събера с бивше гадже пак - загуби ми още една година от живота докато не го напуснах пак. Дори трети път искаше да се съберем... но за какво като така и не намери желание да се изнесе от маминка и да заживеем заедно?


Ей затова и ние се разделихме, явно на някой мъже им е по удобно при родителите, лошо няма, ама да казват навреме, а не след като са минали 2-3 години примерно и са се появили някакви чувства. На мен пък изобщо не ми звъни или пише,просто само ми наблюдава профила.

P.S. Между другото някой знае ли как става, да видя кой ми гледа профила във фейса, защото имало начин, но аз не го знам?

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 10:05 от bubeto80

# 71
  • Мнения: 1 136
Не знам дали на някои мъже им е по-удобно да са "при мама", по-скоро зависи от човека, нагласата към връзката и как я вижда в дългосрочен план.
За справка да кажа, че аз имах седемгодишна, в последните години абсолютно безперспективна връзка, която продължи толкова дълго заради навика, общата приятелска среда и други, съвсем не крепящи се на обичта и взаимното уважение чувства и фактори. Аз не пожелах да прекараме и една нощ заедно, освен ако не сме на море/хижа. Щом я прекъснах обаче, след два месеца заживях с мъжа на живота ми. За две години си купихме апартамент, а сега чакаме първата си рожба, която ще направи живота ни още по-щастливи и пълен с топлота.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
 Никога не съм успява да разбера мъжете, които са при мама и то по време на връзка. Що за мъж трябва да е, за да се откаже от няколко пълни програми дневно, за да е до полата на мама? Или отиват при жената само заради програмите, а после пак са при мама за вечерята и спането?

# 73
  • Мнения: 319
Никога не съм успява да разбера мъжете, които са при мама и то по време на връзка. Що за мъж трябва да е, за да се откаже от няколко пълни програми дневно, за да е до полата на мама? Или отиват при жената само заради програмите, а после пак са при мама за вечерята и спането?

И аз това се чудя, явно навик или пък на мама така и е удобно и той изпълнява. При мен беше малко по различно, защото той имаше и дете, но на мен това не ми пречеше, аз харесвам децата, но не там и там, това е положението.

Vst_89, радвам се за теб.
На мен определено ми трябва повече време, за да се "съвзема" след раздяла, за 2 месеца не мога, но пък при мен е по-различно аз имам дете, но дано пък имам шанс след време да срещна някой мъж все пак.

# 74
  • Мнения: 456
Истина е, че е различно и индивидуално за всеки. Има голямо значение, колко време си бил обвързан, поради каква причина сте се разделили, също дали имаш деца и колко са големи те.

Аз примерно след 10 години брак, две деца и полученото лошо отношение, честно казано не знам, кога и дали бих имала връзка. Като се замисля, може би искам, но твърде ми е рано още, може би, минали са около 6 месеца. После следващото ми претеснение е, да не попадна пак на същото отношение (неуважение предимно). И това, което най-много ме притеснява е, как е го приемат деца, а и също как пък бившия и родителите му ще реагират, и до колко ще се опитат да повлияят на децата. Притеснения много, мераклии никакви, не че ги търся, но и мен не ме "блъснал" някой. Човек за удовлетворяване на определени нужди да кажем, че се намира лесно и пак зависи, аз не бих искала да е различен всеки път, т.е. и това пак е вид връзка, когато е постоянен, обаче неангажираща. Обаче пък си мисля, че е добре макар и неангажираща, да се разменя по някоя и друга дума, а не само в случаите, когато на "приятеля с превилегии" му се доприискало.

Общи условия

Активация на акаунт