Стилът ни според възрастта - тема за пораснали момичета, 40+

  • 46 274
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 688
Момичета, много ви благодаря. За какво са този тип теми, ако не да си поизчеткаме 40+-годишното самочувствие Simple Smile Всички сте много хубави, за стилни да не говорим, при мен номерът с неглижето още минава, ама да видим докога.

Като компенсация за момичешката фигура обаче - както не съм успяла да скрия - косата ми е отврат. Беше гъста по-рано, но дори тогава с тънък косъм и мека, без форма и обем, сега вече и гъста не е, омазнява се бързо, абеее. Всеки си има кусурите, важното е качествата да преобладават Simple Smile

П.П. Змията има жестоки устни, не че за пръв път ги виждам, де, но баба ми казваше за такива - като със златна паричка рязани.

П.П.2. Мавина, аз също имам една операция за халацион преди години и още един малък двугодишен, който си нося, без да ми пречи, но това е един от мотивите да не докосвам клепачите с моливи и спирали. Ако искаш случайно съвет и да обменим опит по въпроса, ще ти пиша.
Аз също се интересувам как се справяте с халационите. Май и оперативното им премахване не е решение... Не ми пречи, но ме дразни...

# 76
  • Мнения: 11 306
Аз също се интересувам как се справяте с халационите. Май и оперативното им премахване не е решение... Не ми пречи, но ме дразни...
Скрит текст:
При мен операцията беше успешна, вече доста години - да чукна на дърво - не съм имала проблеми на това място след първите месеци на повишена чувствителност и по-внимателна грижа. Но за мен оттогава е правило всяка сутрин при тоалета да си измия хубаво миглените ръбове с бебешки шампоан (по препоръка на лекаря), станало ми е навик като миенето на зъби. Това отстранява прашинки и мастни натрупвания от мейбомиевите жлези, които биха могли да създадат проблеми. За гримирането вече казах, че избягвам. Ползвам доста и изкуствени сълзи, тъй като работя на компютър дълги часове.
Вторият ми е на другото око, излезе след една пясъчна буря, но общо свързвам тази серия от проблеми с ечемици и очни възпаления с понижен имунитет около други здравословни болежки (при мен бяха на стомаха, иначе предположенията на лекарите се въртят основно около диабет, инсулинова резистентност или други дисфункции на жлези).
И, разбира се, е важно който носи очила, да е с правилния диотър, а който не носи - може би е време да се прегледа Simple Smile

# 77
# 78
  • Мнения: 447
Angel wing поздравления за стила ти.
Аз съм на 44год с една дъщеря скоро ще стане на 7год.
Стилът ми си ходи от спортно до елегантен всекидневен,не обичам да се гримирвам много. За кожата гледам да полагам грижи с домашни апарати и добра козметика.
Обожавам палта и рокли че е по лесно за комбиниране. Ето малко снимки от моят гардероб.

# 79
  • Виена
  • Мнения: 939
Тук всички сте спортно-елегантни, във форма, слаби и изглеждате добре в къси панталонки Simple Smile Аз пък съм с няколко килограмчета в плюс, пътувам много по работа и се срещам с много хора, което налага да съм винаги в представителен вид. Позицията ми не предполага някой да ме съветва или критикува как се обличам, но все пак от уважение към себе си и хората, които срещам, се старая да съм облечена подобаващо. Зимата обикновено нося рокли, евентуално със сако или панталон и сако.Моите цветове са синьо, черно, червено и бяло, най се харесвам в тъмно синьо.  Панталони купувам Cambio, Rosner и евентуално Кенсол, рокли намирам подходящи от почти всички немски производители, купувам и от местата, които посещавам на път. Обувки нося основно от две марки, на сравнително нисък ток или велурени ботуши. Peter Kaiser е марката, за да добиете представа. Лятото пак основно нося рокли, почти винаги вталени и едноцветни за работа. И сандали на ток. Роклите за лятото най-често купувам от KOS, Hallhuber, Comma,също български купувам. Летни обувки вземам от хиспанитас, удобни са и мога да ходя на ток часове. Гримирам се когато съм на работа.Косата ми е винаги направена. И точно като повечето хора, които в работното си време са облечени елегантно, в свободното си време нося обикновени рокли, кос имат един модел в постоянния асортимент трапец с джобове. Не нося грим, свалям часовника, обиците, дори халката. Лятото с плоски сандали, зимата с боти и прави дънки. Ризи никога не нося. Изобщо моята фигура изглежда добре в облекло от една част, не от две. Една илюстрация само на почти типичен стил, но вместо рокля е гащеризон, който чакам да намалят Simple Smile

# 80
  • Мнения: 2 806
Момичета, прекрасни сте! По два пъти ви прегледах снимките Flowers Hibiscus
Angel wing, ти си истински модел!
Параход, толкова ми харесва небрежният ти стил. Много свежа и по младежки хубава!
Змия, следващият път не крий това лице. От видяното тук и в предишната тема, ти също имаш още какво да ни покажеш Smiley
За косите - дължината и боядисването.... ако трябва да съм честна, не се харесвам с къса. Начупва се на едри чупки и ми отнема много време да я оформям, пък не съм по тази част. С дълга ми е доста по-лесно. Боядисвала съм я в различни цветове - от руса, на разни кичури, през всякакви нюанси на червеното, до кестенява. После изтърпях някак да си пусна моята и не съм я пипала доста години. Ако трябва да съм честна, харесвам естественият си светлокестеняв цвят, особено през лятото, когато кичурите покрай лицето и крайчетата станат житено руси. Фризьорката ми и тя все ми казва да не я пипам още и аз се съгласявам бързо. Факт е, че в последната година ми се налага да и обръщам много повече внимание, за да изглежда прилично.
Между другото, харесвам по-възрастни жени с коси от този тип

Почти всяка сутрин на спирката на автобуса чакам с една дама на 50+ - висока и стройна, облечена строго, но винаги елегантно и винаги в черно и бяло. Косата и е много дълга и сива, веждите - плътни и тъмни. Винаги ми е била много аристократична. Поведението и то е същото. Заговаряме е се от време на време - юрист в голяма компания е. Последният път когато се засякохме, беше боядисана косата си в тъмно кестеняво... Коренна промяна, от която едва сдържах разочарованието си. Това фино аристократично лице изведнъж ми се стори съвсем обикновено и чак леко грубовато... Чак ме беше яд.....

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 22:55 от Light Beam

# 81
  • Мнения: 12 473
Косата ми е слабото място на мен, примирила съм се. По едно време падаше на снопове направо..Наскоро я отразях и ми е супер комфортно. Скоро ще се заздрави, но не мисля че пак ще я пусна дълга.

# 82
  • София
  • Мнения: 4 368
Като човек, който често се изкушава да прати по дяволите всички тези химии, сухи коси, бързо показали се бели издайници покрай боядисването, си мисля, че...

Сивите/ прошарени коси са супер, ако:
- си с красиво лице, оф да, и хубава кожа (тенът е много важен)
- имаш хубава фигура
- обичаш и умееш да се гримираш
- имаш перфекционистки стил на обличане със скъпи материи и подходящи кройки

тогава е елегантно и впечатляващо, но дали е заради белите или сиви коси, не съм сигурна Simple Smile. ако едно от нещата не е точно така, тогава резултатът не е толкова в твоя полза

# 83
  • Мнения: 7 898
Бомбилино, мисля, че по- добре би изглеждала в рокля до/под/около коляното, отколкото този гащеризон.

# 84
  • Виена
  • Мнения: 939
Права си, Савова, наистина рокли до коляното ми стоят най-добре и нося на работа, но гащеризонът е много мой, а й само него намерих на снимка

# 85
  • Мнения: 4 785
Като човек, който често се изкушава да прати по дяволите всички тези химии, сухи коси, бързо показали се бели издайници покрай боядисването, си мисля, че...

Сивите/ прошарени коси са супер, ако:
- си с красиво лице, оф да, и хубава кожа (тенът е много важен)
- имаш хубава фигура
- обичаш и умееш да се гримираш
- имаш перфекционистки стил на обличане със скъпи материи и подходящи кройки

тогава е елегантно и впечатляващо, но дали е заради белите или сиви коси, не съм сигурна Simple Smile. ако едно от нещата не е точно така, тогава резултатът не е толкова в твоя полза
Точно....по селата е пълно с баби със  сиво бели коси и никак не е гот на фона на останалата картинка .Освен това сиво-бялата коса предполага да си приел остаряването и да си в мир със себе си и напредналата възраст ,за мен е твърде рано ,аз се чувствам така ,както и на 20 и на 30 и нямам намерение да живея като достолепно бабе ,пък било то и аристократично .Представете си само такава жена със бяла коса да прави бурен секс ....еми някак си на геронтофилия отива 😢 пък аз засега нямам намерение да спирам нищо хахах 😂 ям си,пия си,пуша и т.н.всичко в комплекта ,така ,че всеки месец ще си маацвам корените ,засега ,пък като стана на 80 ще я мисля 🤘

# 86
  • Мнения: 2 465
Много изящни черти трябват за бяла коса. На снимка и с грим изглежда добре, но в действителност рядко е така.

# 87
  • Мнения: 18 542
Аз пък мисля, че единственото важно нещо за добре изглеждаща прошарена коса и също така добре изглеждаща жена (и мъж) с такава, е да не жълтее. Естествено побеляващите коси имат това неприятно свойство и тогава изглеждат кофти, но проблемът се оправя с подходящ шампоан. Прическа според типа и количеството коса не ги коментирам, те са си по подразбиране.

От къде ги измисляте тези глупости за геронтофилията и бялата коса, не ми е ясно Scream
 и същото ли си представяте когато замените побелялата жена с полебял мъж?!

# 88
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Само аз ли мисля, че побеляла небоядисана коса е нещо много грозно и неподдържано?

# 89
  • Мнения: 18 542
И на мъж ли или само за жени ти е това мнение?

Общи условия

Активация на акаунт