Дрехите на бебето

  • 2 159
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 332
Мами, настоящи и бъдещи. Искам да ви попитам за дрехите на бебчето. Бихте ли облекли бебето ви с ваши бебешки дрешки от едно време, терлички .. шапчици и т.н ако са запазени. Или държите всичко да ви е ново. Не говоря за тази ви е подарила дрешки , защото нейното бебче са му умалели. А точно натъртвам ваши дрешки или на вашите сестри братя, братовчеди. Защото аз имам такива дрешки и ги оставям за моето бебче, не са много но са ми много мил спомен , защото такива вече няма. И още нещо не са захабени и и петнисти.

Скрит текст:

Прикачам ви и снимка

Последна редакция: нд, 16 авг 2020, 16:56 от Не се сърди, човече

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 365
Да, аз ползвах едно елече от времето на сестра ми даже ( от 80-те години), на първата Коледа на дъщеря ми, тя беше на 20 дена, а елечето беше плетено бяло и червено, точно за случая. Имам и по-нови дрешки от мен вече (края на 80-те), които пак ще ползвам, но в момента са големи на дъщеря ми. Стига да не миришат на нафталин, аз лично не виждам проблем. Едно време дрешките бяха много здрави и хубави, особено плетивата.

# 2
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Всичките ми деца са носили мои и на сестра ми дрехи.
 Не виждам никакъв проблем в това, докато идеята всичко да е съвсем ново винаги ми се е струвала много нелепа и икономически безумна.

# 3
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 693
Еха, че хубава тема.
Мислех, че съм бяла лястовица в това отношение. Моите бебешки дрешки бяха събрани и съхранени отлично. Никакви скруполи нямах да ги обличам на децата си. Да не говорим за едни чаршафи на корабчета, които и до днес се гушкат за успокоение. Наричат се "куяйчо" и не си ги дава за нищо на света, а е на почти 5г. вече.
 Майка ми ги е кроила и шила преди 30тина години - не са мръднали - нито като цвят, нито като здравина. Blush

# 4
  • Мнения: 4 027
Аз деца засега нямам, но ми се е случвало да мисля по въпроса и определено не искам да слагам никакви плетени елеци, терлици, капелки и подобни неща. Ако майка ми изнамери нещо старо, и ако изглежда добре - бих сложила, но точно стила от снимката - в никакъв случай.

# 5
  • Мнения: 29 946
Разбира се, че бих. Жалко, че не беше запазено нищо от моите бебешки дрешки. Плюс това толкова бързо умаляват, че ще бъдат носени един-два пъти и край.
Когато моят син беше бебе, се бях заредила с по 20 бр. бодита, блузи и т.н. Някои дори и не ги облече веднъж. Особено от 0 до 1 година растат като гъбки....

# 6
  • София
  • Мнения: 2 632
Да, ползвам. Синът ми е на 2 г. и 2 месеца. И мои дрехи, и дрехи на брат ми ( роден ‘83) е носил. Мама ги беше пазила с такова старание и любов, плетени от нейната майка жилетчици, терлички, елечета. Разкошни са, като качество и цвят не отстъпват на новите. Навън не съм му ги слагала, но зимата вкъщи редовно беше с плетени неща. В количката ползвах плетеното за мен одеало, бяло със синьо и тъмно синьо. Отново по нищо не се различаваше от тези в магазина, само че там качествените плетени пелени са по 30-40 лв. Имам племенничка на 3 месеца и за нея са приготвени мои бебешки рокли и блузки, снаха ми няма никакви проблеми с това.

# 7
  • Мнения: 11 576
Да. Майка ми дори още пази бебешката ми количка.
Когато се роди синът ни, свекървата ми даде бели шапка, плетено одеялце и още някакви неща, с които е бил изписван баща му.
Върнах ги после, още две бебета в родата изписаха с тях- много мила традиция.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 919
Имах плетени неща от баба ми и ги ползвах за малкия. Нямах запазени мои, но ако имах, щях да ги ползвам

# 9
  • Мнения: 2 352
Аз не бих, но не от някакво суеверие или нещо такова.
Просто не обичам плетени дрехи или аксесоари. Боцкат ми, неудобни са ми. Апартамента ни е топъл и нямаме нужда от такива плетени неща. Баба беше оплела терлички и тях пробвах. Веднага ги сваляше и просто се отказах.
За терлички и за големи деца пак не бих сложила, много се пързалят на паркета.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 725
И аз  не бих. Не харесвам ретро мебели, битов стил и стари дрехи/ мода. Не отричам качеството, ни най малко, но не харесвам стари неща.
Със сигурност плетено елече би топлило повече от грейка със синтетичен пух, но просто на мен ме ми допада.

# 11
  • Мнения: 15 356
Смисъл от плетено елече виждам само,ако детето ме чака да запаля печката.Свекърва ми беше се засилила да плете ,спрях я овреме.Рокличка от вълна има от сестрата на мъжа ми,никога няма да я облека,твърдо и боцкащо нещо,как го е носило бебе не знам.Иначе пазя моя бебешка хавлия,ползвала съм я в началото,когато се напишкваше веднага след баня и нямах чисти хавлийки.

# 12
  • Мнения: 683
Майка ми се опита да ми даде дрешки от мен, но колкото и да ми беше мило, не съм обличала сина ми (бяха в неутрални цветове) с тях. Терлици стари/нови не съм слагала, елеци също, шапки мразеше и караше с качулки. Пелените на мъжа ми, обаче, все още ползвам - страхотни меки, плътни материи, които издържат на всякакво пране и сушилня, за разлика от новите.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз нямам дрешки от моето или на мъжа ми детство, но бих ползвала с удоволствие. Това сега ме замисля да запазя нещо от сина ми за спомен.

# 14
  • Мнения: 332
Аз попринцип съм вещоманка, съхранявам неща , не всичко за спомен. Бележници от училище, тетрадки от първи клас, рисунки. След време това за мен е ценно. Но всеки има различни разбирания, и има избор какво ще прави и как.

Общи условия

Активация на акаунт