Дрехите на бебето

  • 2 156
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 356
Аз попринцип съм вещоманка, съхранявам неща , не всичко за спомен. Бележници от училище, тетрадки от първи клас, рисунки. След време това за мен е ценно. Но всеки има различни разбирания, и има избор какво ще прави и как.
Свекъра ми си пази от баща си бележки,писма,и даже коша си от новородено,обувки и дрехи на майка си.Цял таван и маза пълни боклуци .Никога не мога да събирам вехторий,ние хвърляме всичко ненужно.Но всеки си има разбирания,както казваш.

# 16
  • Мнения: 410
За моето дете имам само едно ново одеало. . . . Подарък за изписването. Имам три красиви и запазени бебешки одеала- моето ,на мъжа ми и на племенницата, която е на 19 год. Също така съм използвала и моя бебешка плетена пелена за завивка. И мисля да продължавам да ги пазя 😊 Но за дрешки -не съм ползвала.

# 17
  • Мнения: 77
Ако са запазени и приятна материя, бих ги използвала. Конкретно тези на снимката много ми допадат 🥰
А ако е зимно бебе, под плетената жилетка се слага боди и няма как да боцка. 🙂

# 18
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Аз абсолютно не бих, защото от чисто естетическа гледна точка не ми харесват. Не само плетени шапчици и елеченца не харесвам, но и разни дрешки като бодита и панталонки - нито мотивите и десените ми допадат, нито мисля че след 30+ години платът и ластиците са в добро състояние.
Никой не се е опитвал да ми дава стари дрехи, или нямаме запазени или са се сетили, че няма да ги оценя 🤷🏻♀ Само свекърва ми плете вълнени чорапи и ни дава периодично по няколко чифта, тях ги обувам зимно време, като е по-студено.

Иначе, въпреки че това в точно незададения въпрос, аз предпочитам да купувам дрехи second hand, такива са почти всичките на децата ми, може би имаме един 10-15% нови дрехи. Като омалеят продавам запазените, да може още някое детенце да ги носи

# 19
  • Мнения: 5
Много харесвам плетива, а и много им отива на бебоците...но само за снимката. Винаги съм предпочитала за новородено бебе до 3м памучни дрешки, които могат да се изперат в пералня поне на 40 градуса, а и всичко гладех в тази възраст. За плетена шапка - много е "мека" главата на малките бебета, които реално са само в легнало положение. Когато се сложи релефна плетена шапка, предполагам няма да им е много комфортно, ще се отпечатват шарките дори. Друг минус - много лесно им се завъртат почти всички шапки и постоянно трябва да се намества. Та, бих предпочела памучна еластична, която да е плътно по главата. За терлички - не бих стегнала глезена на детето с въженца Simple Smile а на бебетата няма оформен глезен и всичко се свлича, пада. Терлички бих сложила като завършек на някое комплектче, върху ританка, чорапогащник, нещо по-добро, за да не паднат реално ненужните терлички. Но винаги бих предпочела терлички, вместо декоративни бебешки обувки Wink За елече или жилетка - тях бих ги използвала по-честичко или поне бих носила в количката като резервна връхна дрешка. А какво правя с плетените дрешки, които са ми спомен или просто ми харесват - имаме момиченце и сме ѝ купили кукла 62см специално по този повод Wink за да се радваме на дрешките, да се използват и същевременно да не се вманиачаваме да ги пазим 20г+

Общи условия

Активация на акаунт