Астрология - 18 тема

  • 32 988
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 152
И на мен ми предстои възврат на Венера на 19 декември. Simple Smile
Тогава Венера ще е вече в Стрелец.
Моят мина, в края на ноември беше. Венера е бързичка😄

# 706
  • SF
  • Мнения: 21 167
Да, след 210 дни пак ще имаш възврат на Венера. Simple Smile

# 707
  • Мнения: 1 517
Моят възврат на Венера също мина в 5 дом (Везни). Колко време по-рано затъмнението може да оказва влияние върху човек? Както казах при мен ще е в 6 дом (стрелец), съвпад с натален Уран.

# 708
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Чела съм, че е в рамките на месец, но не мога да кажа на какво се базира това твърдение. Може би 30 градуса орбис на Слънцето към градуса на лунцията. Според мен с влизането на Слънцето в знака е по-резонно - да се усеща влияние.



От "Звезден навигатор"

МЕРКУРИЙ НАВЛЕЗЕ В ЗОНАТА НА ИЗГАРЯНЕ

Меркурий е планета, която традиционно изгаря по няколко пъти в годината, обикновено 6 пъти – три пъти директно и три пъти на ретро ход. За Меркурий изгарянето от Слънцето е доста банално явление, но имащо своето място и значение.

Този път изгарянето на Меркурий се съчетава с неговото изгнание в знака Стрелец. Меркурий комбинира две свои слабости, което прави периода зона с повишено внимание.

Обстоятелството, което е по-специално при настоящото изгаряне на Меркурий е, че той като такъв ще участва в предстоящото Пълно Слънчево затъмнение, съединявайки се със Светилата и Южния възел. А това вече му отрежда по-главна роля в предстоящите събития. Точното изгаряне на Меркурий ще е на 20.12.2020, като участието му в Слънчевото затъмнение ще предопредели за него една по-дълбока трансформационна програма и съвсем нова ориентация по отношение на Меркурианските дела – пътуване, търговия, образование, комуникации и т.н.

Неблагоприятен е фактът, че на изгорял и есенциално слаб Меркурий ще протича търговската Коледна кампания. Да, той не е ретрограден, но двойствен в знака на Стрелеца, хлъзгав от квадратурата с Нептун, а последните две обстоятелства го зареждат с големи очаквания и нереалистичен поглед над търговската ситуация. За предпочитане е пазарните мероприятия да се осъществят след предстоящото затъмнение и след изгарянето на Меркурий.

Препоръки за предстоящия период:
- Повишено внимание при всяка търговска операция или сделка.
- Щателна подготовка преди пътувания.
- Двойно и тройно оглеждане на клаузи и точки по договори.
- Повишена превенция на дихателните пътища, червата и черния дроб.

До края на 2020 Меркурий ще е изгорял и невидим. С началото на Новата година той ще възвърне достойнствата си и ще се появи на небето с нови и интересни предложения.

# 709
  • Мнения: 2 735
Титания беше писала хубав материал за Венера, по повод нейната продължитена ретроградност в Близнаци тази година, както и движението и след това.

При мен възврата на Венера беше в Близнаци. Освен, че Венера и Меркурий по транзит бяха във, "взаимна рецепция", при мен и по натал са така Меркурий ми е в Телец.

Същественото през месец май, беше лют скандал, от изровени стари неща, доказателство, че има ситуации и хора, които не се променят и няма смисъл от въртене в кръг и дълбаене, в неща без ползи, никому.

Второто съществено нещо, инцидент с домашен любимец, взех решение веднага, на момента, последствията ако се бях поддала щяха да са още по-страшни.

# 710
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Не е ли замесен и 12 дом, като правител, куспида, транзит?

# 711
  • Мнения: 2 735
Да, ако въпроса е към мен, точно така.

Последна редакция: ср, 09 дек 2020, 08:37 от Щефи

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Извинявам се, че се напъхвам в темата, но искам да помоля за тълкуване на тази карта на мъж, на въпроса дали ще има деца са отговорили, че само на женските карти се вижда, това така ли е, има ли нещо притеснително, което се наблюдава в нея, благодаря предварително.
Скрит текст:

# 713
  • София
  • Мнения: 943
Казвам това за Венера, защото сега се светнах, че ми предстои (в стрелец е) и ми е интересно. В опозиция ще е с луната ми. Транзитната луна пък ще квадратира луната ми и наталната венера. На някой идва ли му на ум как да го разтълкувам?
Не ми се смейте лаик съм. 😃

# 714
  • SF
  • Мнения: 21 167
Препоръки за предстоящия период:
- Повишено внимание при всяка търговска операция или сделка.
- Щателна подготовка преди пътувания.
- Двойно и тройно оглеждане на клаузи и точки по договори.
- Повишена превенция на дихателните пътища, червата и черния дроб.

Късно е вече! Simple Smile Днес си купих скъп компютър. От доста време обмислях покупката, заради цената. Старият можеше да се подсили също срещу някаква сериозна сума и умувах кое и как.
И естествено, със стелиум и Венера във везни, избирам новото, скъпото, лъскавото.
Сега пък Меркурий бил изгорен. А го чаках да не е ретрограден. Simple Smile

# 715
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Отново от "Звезден навигатор"

ЩАФЕТНАТА ИНГРЕСИЯ НА ПЛАНЕТИТЕ – 15 – 21.12.2020

Между 15 и 21 декември 5 от 9 планети сменят знак. Венера влиза в Стрелец (15.12), Сатурн – във Водолей (17.12), Юпитер – във Водолей (19.12), Меркурий – в Козирог (21.12), Слънцето – в Козирог (21.12). Луната на всеки 2 и половина дни прави ингресии и с това тя ще подпомага прехода на другите планети в новия знак.
Ингресиите на планетите са нещо обичайно, случват се регулярно през годината, като ингресиите на тежките планети са по-редки. Но когато се случи така, че за кратък период от време повечето планети прекрачват в следващия знак, това е признак за интензивни качествени преобразования. Едно е да си купите нов гардероб и да изхвърлите стария и съвсем друго да смените цялостно обзавеждането. 🙂 В този случай хубавото е, че три от петте ингресиращи планети излизат от знака на своята слабост – Венера излиза от Скорпион, Меркурий – от Стрелец, Юпитер – от Козирог. И още по-силен символизъм се съдържа в това, че планетите благодетели, Венера и Юпитер, излизат от знаците на изгнание и падение.

Между Слънчевото затъмнение и новия цикъл на Юпитер и Сатурн повечето планети реагират с ингресия, символизираща качествената промяна. Ако всяка една планета символизира някакъв енергиен пласт, то настоящето ни предлага сериозно разместване на пластовете – от Слънце, през Меркурий, Венера, Юпитер, та до Сатурн. Щафетното ингресиране на планетите се превръща в квантова вълна за поетапно обновление, изискващо приспособяване към новите условия на живот.

Между 15 и 21 декември изхвърляйте всичко ненужно, освобождавайте място за новите тенденции, новите програми, идващи с енергията на цикъла Юпитер/Сатурн във Водолей. Подготовката винаги започва на енергиен план – заменете старите емоционални, астрални, ментални софтуери с нови такива.

# 716
  • SF
  • Мнения: 21 167
Е, значи аз ще посрещна новият цикъл Юпитер/Сатурн във Водолей с нещо много водолейско! Simple Smile))
Купено 5 дни по-рано. Ама какво от това! Simple Smile

# 717
  • Мнения: 8
Извинявам се, че се напъхвам в темата, но искам да помоля за тълкуване на тази карта на мъж, на въпроса дали ще има деца са отговорили, че само на женските карти се вижда, това така ли е, има ли нещо притеснително, което се наблюдава в нея, благодаря предварително.
Скрит текст:

Този младеж има доста добра иновативна мисъл, умее да прихваща идеи и борави добре с цифри. Идеи и мечти... тялото му е под Нептун, усеща нещата... Около 25-ти Август 2015-та (на 12г.) е преживял нещо свързано с щастливо социално събитие и любов, което заради хората рязко(Уран) се е превърнало в един от най-трудните моменти в живота му, но е оцелял. хм, сбил се е или след  инцидент е претърпял операция.

Това лято е получил доста пари след много работа, после вероятна нова връзка, след това Февруари ще му е трудно, но на пролет-лято 21-ва има една любов и може да се получи нещо. Според мен и без астрологията е малко рано за деца.

# 718
  • Мнения: 1 285
Следващите 20 години - Сатурн и Юпитер във Водолей, може да са под шапката на развитието на  изкуствения интелект, смарт домовете, дигитализацията, автомобилите без шофьор. Виртуалната реалност. Телепортацията ? Квантовата физика. Възможности и умения за работа в дигитална среда. По иновативен начин и с такива средства.
Цикълът Сатурн - Юпитер във Водолей започва на фона на слънчево затъмнение в Стрелец. Нововъведения в сферата на образованието, логистиката, туристическите агенции, съдебната система. Най-вече докато слънчевите затъмнения са по оста Стрелец - Близнаци. Преводаческите услуги, а защо не и астрологичните, може да се извършват от изкуствен интелект. Smiley

Последна редакция: пт, 11 дек 2020, 03:13 от starinthenightsky

# 719
  • Мнения: 8
защо не и астрологичните, може да се извършват от изкуствен интелект. Smiley

Супер точно! Последните нововъведения в AI-а са така наречените графи или връзки които прогнозират най-добре в затворени системи като социални среди, молекулярни структури и др. Астрологичната карта приспада на 100% към затворените системи и е въпрос на време кога някой ще си отдели времето да направи едно астрологично обучение на невронна мрежа и да си потвърди достоверността на астрологията. Това са две интервюта с изкуствен интелект, питаха го за ковид ваксините... отговорите не са предварително зададени и е трудно човек да повярва, че това е реално мислещо нещо:

https://www.youtube.com/watch?v=PqbB07n_uQ4
https://www.youtube.com/watch?v=bb4rZrTniOo

Ето и нещо интересно свързано с Меркурий, оказва се доста красива планета:

Общи условия

Активация на акаунт