Посиня, спря да диша и омекна...

  • 6 086
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 155
Русо маце, ако се консултирате със специалист, би ли поместила тук неговото мнение, много моля?

Присъединявам се към молбата! А иначе дано всичко да е ок. с вас.
И аз моля да публикуваш тук мнението на специалист. Стискам палци де сте живи и здрави.  bouquet

# 16
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
      Дано не е нещо сериозно,но все пак отиди при друг педиатър за второ мнение и може би на консултация с кардиолог. Стискам палци и аз Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
 Само искам да кажа, че брат ми и аз така се захласваме като ни гъделичка някой. Баща ми си умираше така да ни гъделичка и да се радва, че се смеем, а майка се караше защото ние действително в един момент спирахме да дишаме.
Баба ми само като ме видеше да погъделичкам децата и изпадаше в див ужас( няма да разказвам защо).

Дано и при Вас да е само в това проблема, но нищо лошо няма в една консултация със специалист.

# 18
  • Мнения: 415
Ходих за направление -  дават само по спешност  #Crazy
Писна ми от здравната каса, от джипита, от здравни осигуровки.... 
Крещи ми се и ми се вие направо  Banghead tantrum Rage
Днес ни върнаха от детската, защото не носим нова амбулаторна здравна книжка  ooooh! и използвах случая да поискам направление - все пак е началото на месеца и би трябвало да има.
Но няма и няма да има, защото касата не давала  smile3514
Това, нашето оплакване не било спешно.
Щом има развитие по въпроса - ще пиша

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Абсолютно ти вярвам за блузатана гърба. И двете ми деца се захласват. Малкия откакто се е родил и преди изобщо да осъзнава как да ни търси вниманието и да се глези. Когато се захласваше големия ми ставаше много страшно. От няма нищо просто спира да диша и става тъмносин. Оправя се като му духнеш в устата, само че трябва ако може да е наведен надолу или настрани за да не си глътне езика. Казаха ми че това се израства към 5-6 годинки и наистина го израстна. С малкия ходихме по невролози и правихме какви ли не изследвания. Даже пи фенобарбитал два месеца и го спрях сама защото спеше по цял ден. Накрая решиха че на детето му няма нищо, просто е много емоционално и нервно така че "обслужващия персонал" трябва да се грижи за него бързо, спокойно и начаса.

# 20
  • Мнения: 1 858
Ходих за направление -  дават само по спешност  #Crazy
Писна ми от здравната каса, от джипита, от здравни осигуровки.... 
Крещи ми се и ми се вие направо  Banghead tantrum Rage
Днес ни върнаха от детската, защото не носим нова амбулаторна здравна книжка  ooooh! и използвах случая да поискам направление - все пак е началото на месеца и би трябвало да има.
Но няма и няма да има, защото касата не давала  smile3514
Това, нашето оплакване не било спешно.
Щом има развитие по въпроса - ще пиша
Как така само по спешност? Това не може да е така. Нашата лична лекарка винаги ми дава направления за детето.Януари месец, когато бяхме в София за контролен преглед трябваше да направим още няколко но в различни болници и тогава ми даде 3 направления. Мисълта ми, е че не би трябвало да ти отказва а да ти даде колкото трябва и за каквото трябва. Е това е от моята гледна точка не ангажирам никого с мнението си обаче.

# 21
  • Мнения: 2 839
Как така само по спешност? Това не може да е така. Нашата лична лекарка винаги ми дава направления за детето.Януари месец, когато бяхме в София за контролен преглед трябваше да направим още няколко но в различни болници и тогава ми даде 3 направления. Мисълта ми, е че не би трябвало да ти отказва а да ти даде колкото трябва и за каквото трябва. Е това е от моята гледна точка не ангажирам никого с мнението си обаче.
Така е! Направление не се дава в спешни случаи. За тях си има Бърза Помощ! Длъжна е да ти даде направление, не и се давай! Често прибягват към подобни оправдания, но тази е нагла ... да откаже на дете и то за такова нещо  #Crazy

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Брат ми се захласваше с посиняване като малък - около 2 годишен беше като започна..Но тогава майка ми го вдигаше рязко нагоре или му духваше в устата..На мен си спомням ми беше много страшно...Но постепенно свикнахме, а и той къ 3 год и половина спря да посинява и да се захласва...Така и не разбрахме защо се случваше, но тогава да намериш специалист по въпроса беше трудна работа свързана с много връзки..Явно се израства, както е казала и Мартисън...

# 23
  • Мнения: 3 453
напръскай го с водичка аз като дете съм имала този проблем и мама се е побърквала от страх докато една сестра не и казала за водата след 3 год съм го израснала

# 24
  • София
  • Мнения: 1 877
На едни роднини детето също се захласваше до 2-3 годишна възраст. При него определено имаше момент на умишленост, защото много често го правеше, когато майка му отказваше да му купи нещо или когато нещо не ставаше както той си е наумил.
Но аз си спомням, че много се уплаших, защото той стана синьо-лилав и спря да диша. Мале и сега настръхвам като си помисля какво ти е...
Относно GP-то ти - длъжно е да ти даде направление, когато има някакъв проблем, все пак това им е работата. Това "по спешност" е абсурд. Според мен търси ново GP, а на тази и направи луд скандал. Леле не можете да си представите как ми е писнало от GP-та, които се правят на специалисти по всичко и не дават умишлено направления, за да могат да вземат те парите от касата... Безумно е да си играеш със здравето на хората, а като става дума за деца, направо престъпление.

# 25
  • Мнения: 3 116
Доколкото знам лимит за направленията за деца няма  #Cussing out

Веднъж звънях във ЗК по този въпрос, нямат право да ти откажат направление !

Ох, аман вече  #2gunfire

# 26
  • Мнения: 2 839
Момичета, не виждам защо я успокоявате и давате съвети как да реагира, без изобщо да знаем каква е причината за проблема на детето.
Вода, шамари, обдишване ... това само лекар може да каже и то след като се установи причината.
Руса мацка, отивай на лекар, ако трябва и на частен, а ДжиПито ако пак ти откаже направление - сменяй!
Късмет и дано се окаже безобидно Peace

# 27
  • Мнения: 403
Големият ми син редовно посиняваше и спираше да диша при плач (никога при смях не се е случвало). Обяснението с търсене на внимание битува навсякъде и затова е удобно за упореба, кой знае коя баба го е измислила. Ники го правеше още от малко бебе. Отдавам го на емоциалността му, всички наши познати признават, че е емоциално и чувствително дете (голям пацифист е, не може да гледа филмчета с насилие и тъжни такива). Вече го израства, но се случва при стрес. Не съм ходила на специалисти. Мъчно ми е, защото всеки пристъп означава липса на кислород за мозъка, затова реагирам веднага.

# 28
Izviniavam se za latinicata no niamam kirilica, iskam da spodelia moiat sin kato malak sushto beshe taka, plaheshe, posiniavashe i mu omekvaha krakata, noktite  na ruchichkite sushto posiniavaha i spirashe da disha, sled okolo minuta se savzemashe i leka poleka liceto mu porozoviavshe. Do 1 godina taka i posle otshumia. No kogato  pootrasna zapochna da pravi strashni nevrotichni krizi, zatova moiat savet, e lekuvaite go dokato e malko, che posle bolestta mai progresira.

# 29
  • Мнения: 403
Цецка-де, искам да попитам на каква възраст горе-долу направи кризи твоя син и дали доктор е направил връзката между тях и посиняването? С медикаменти ли се лекува?

Общи условия

Активация на акаунт