Германия.. Jobcenter ли отпускат средства

  • 2 575
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Мами,знаете ли дали Jobcenter отпускат средства или някакви тънкости от които можем да се възползваме?
Лично аз знам ,че отпускат спрямо положението на семейството дадена сума за детска стая.!

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 22:06 от Не се сърди, човече

# 1
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 406
А аз чух, че плащали и почивки на Малдивите/Бали или в Алпите на ски в пет звезден хотел.

Ще чакам тук за подробности, че до сега нищо не са ни платили на нас, само ние плащаме.

# 2
  • Мнения: 2 439
До колкото знам,трябва първо да кандидатствате за Hartz IV,след това можете да кандидатствате за първоначално оборудване на детска стая или на цяло жилище(ново,по-голямо),както и за нуждите на бременната след 13-та седмица,за облекло на родилката...
Тънкости и мушенгии не познавам,но моят съвет е да не се занимавате с подобни неща.Има голяма вероятност да дойдат на проверка и ако нещата не са такива каквито сте ги описали в заявлението,ще си понесете последствията.
Според мен,отидете в Caritas и помолете за помощ.Те знаят законите и тънкостите.Освен това,един перфектно говорещ немски служител знае как да се справи с тези от Jobcenter-а.Ние българите,колкото и добре да говорим немски,нямаме речника на немците и специфичното им нагло самочувствие Grinning това с добри чувства разбира се.
Относно ваканциите,някъде четох,че държавата не поема разходите за почивката.Но,има изключение за родители,които отглеждат децата си разделени/разведени.Единия от родителите може да пътува с децата си,като държавата поема пътя и настаняването.Трябва да се пусне заявление в Jobcenter за “unabweisbaren, laufenden, nicht nur einmaligen besonderen Bedarf” На една почивка се запознахме с мъж,който беше сам с децата си.Попитах го къде е майката и той разказа същата история,разведени родители и всеки пътува поотделно с децата с финансовата подкрепа на държавата
Вече дали ще платят за Бали/Алпите,нямам представа Grinning

# 3
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 406
Ирония беше това с Бали/Малдиви/Алпи Simple Smile

Като нямаш немско гражданство и не си живял определено време в Германия и да си плащал осигуровки, не ти се полагат помощи. Последно бях чела, че трябва да имаш 3години плащани осигуровки, за да получаваш помощи. Преди може и да е ставало... във фейсбук групите си обменят такива информации.

# 4
  • Мнения: 2 439
Не съм сигурна,не споря.Но,самият факт,че нашите роми идват и веднага минават на Hartz IV,говори,че не е точно така.За обезщетение за безработни знам със сигурност,че са нужни 12 месеца трудов стаж,но за Jobcenter нямам информация.Ако човек може да мине без тях е най-добре,нито гражданство можеш да вземеш,нито да си намериш свястна работа ако си бил при тях

# 5
  • Мнения: 9 342
Не съм сигурна,не споря.Но,самият факт,че нашите роми идват и веднага минават на Hartz IV,говори,че не е точно така.За обезщетение за безработни знам със сигурност,че са нужни 12 месеца трудов стаж,но за Jobcenter нямам информация.Ако човек може да мине без тях е най-добре,нито гражданство можеш да вземеш,нито да си намериш свястна работа ако си бил при тях

Познавам хора, които си намериха добра работа след jobcenter - просто имаха желание за търсене и намиране. Колкото до гражданство, от собствен опит ли говориш? Знам само, че, когато си на социални помощи, не можеш да получиш гражданство и да кандидатсваш, но не и когато отдавна не ги получаваш.

# 6
  • Мнения: 2 439
Всяко правило си има изключения,разбира се. Не съм разчитала никога на помощи,слава богу,но когато разпитвах за гражданство,първото което ме попитаха беше, дали съм била на Jobcenter. А за работата,информацията е от познати(немци и българи),както казах, аз не съм си имала работа с тази институция.

Общи условия

Активация на акаунт