За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 84

  • 23 119
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 379
Пробваш ли да и предложиш останалото, след като се оригне хубаво?

# 736
  • Мнения: 21
Rocket ,май на всички млека схемата е различна,на мен също ми се виждат малко странни.Относно давенето,моят син също се давеше и повръщаше от бързане да цока.Гледах видеото на Ася Демирева за храненето с шише за позата н хранене,всъщност забелязах,че той не захапва хубаво биберона от бързане.Сега внимавам и за това,оригвам го ,когато стигне до средата на шишето  и нещата се подобриха значително.Ако намеря метод ,който помага и при хълцането... 😄

# 737
  • Мнения: 2 024
Пробваш ли да и предложиш останалото, след като се оригне хубаво?
Да, но един път изкарано шишето от устата не влиза отново. За това не я оригам и по време на хранене.

# 738
  • Мнения: 5 379
Мама, вашата ситуация много прилича на нашата в началото. И аз затова спрях да го оригам преди да пеиключи яденето, защото пуснеше ли биберона, повече не го искаше.
Възможно в госпожицата просто да си хапва толкова и това да и е комфортна доза.
Ако имаш нерви, пробвай да раздалечиш храненията, примерно на 3 часа, за да видиш дали ще изпие по-голяма доза.
За нощните храненеия не смея да давам съвет, защото там всичко е много индивидуално. На теория, ако се откаже от тях, би трябвало да яде повече през деня. Но на практика може да е друго.

# 739
  • Мнения: 2 024
Мама, вашата ситуация много прилича на нашата в началото. И аз затова спрях да го оригам преди да пеиключи яденето, защото пуснеше ли биберона, повече не го искаше.
Възможно в госпожицата просто да си хапва толкова и това да и е комфортна доза.
Ако имаш нерви, пробвай да раздалечиш храненията, примерно на 3 часа, за да видиш дали ще изпие по-голяма доза.
За нощните храненеия не смея да давам съвет, защото там всичко е много индивидуално. На теория, ако се откаже от тях, би трябвало да яде повече през деня. Но на практика може да е друго.
Добре, че се оплаках. Днес яде на 3-3,5 часа и има вече 4 хранения по 130 мл. Не смея да се зарадвам, защото не знам какво ще ми поднесе утрешният ден.

# 740
  • Мнения: 5 379
Браво на момичето!
Като почне да вдига грамажа, най-вероятно ще отпадне едното нощно хранене.
При нас беб сам махна това в 00:00, а след това аз му помогнах за това в 03:00. Simple Smile

# 741
  • Мнения: 21
Момичета,какво ви е мнението за употреба на чисто кокосово масло за тяло при новородено?

# 742
  • Мнения: 1 286
Момичета,какво ви е мнението за употреба на чисто кокосово масло за тяло при новородено?
Положително, едно роднинско дете го мажеха с такова. Съвсем си е наред. Даже, като свърши моето мляко за тяло, ще купувам кокосово масло.

# 743
  • Мнения: 5 379
Само да вмъкна, че кокосовото масло има висок комедогенен индекс. Тоест, запушва порите и не е подходящо за всяка кожа.
Ако решите да пробвате, просто обърнете внимание дали няма да започнат да се появяват пъпчици или някакво друго дразнение.
Simple Smile

ПС: Пускам един линк, чисто информативно за маслата. Аз за себе си съм се спряла на Ший/Карите, защото има страхотен ефект върху мазна кожа. Но не съм проверявала как стоят нещата с бебешката кожа при него.
https://niniorganic.shop/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BD%D1%8F%D … 0%B2%D0%B0%D1%82/

# 744
  • Несебър
  • Мнения: 529
Съгласна с рокет и преди съм споменавала ком. индекс на кокосовото масло тук.

# 745
  • Мнения: 541
Здравейте момичета , утре трябва да заведа бебока на проба манту при доктор Стела Грънчарова , разговарях с нея и ми каза Чаталджа 20 успоредно на Генерал Колев , но не ми обясни точно къде и е кабинета , ще съм благодарна някоя мама ако знае да ми каже . Благодаря и приятна неделя ви пожелавам.

# 746
  • Мнения: 5 379
Мамите на момченца може ли да споделят дали при слагане на памперса нагласят пишлето в определена позиция?
Нашето винаги стои на една страна и съответно нощният памперс почити всяка сутрин е пропуснал от там. Ако пишлето е по средата педполагам ще се пълни малко по-равномерно и ще издържи.
Ще питам ЛЛ на консултацията след 2 седмици, но искам и от вас дс чуя мнение. Simple Smile

# 747
  • Мнения: 35 109
Втори син имам, никога нищо не съм нагласяла

# 748
  • Мнения: 4 038
Пишлето не го пипaм, но топките е хубaво поне в нaчaлото дa cе вдигaт нaгоре - тaкa ми покaзa педиaтъркaтa. Въпреки, че aз много логикa не виждaм. До едно време го прaвих, cегa - кaкто дойде. Гледaм дa cлaгaм по-широки пaмперcи, дa не го cтягa.

Дa ви питaм, червенaтa лещa в кaкво cъотношение я готвите cъc зеленчуците и c колко водa? Не я киcнете предвaрително нaли?

# 749
  • Мнения: 1 091
Здравейте!
Бебето ми е на 7 дни и през деня може да прави паузи за хранене от по 4 до 5 часа. Като заспи и няма ставане, трябва да я будя. Та да ви попитам вие будите ли за хранене през деня? А вечерно време яде в 10 и когато стане и давам.

Общи условия

Активация на акаунт