С какво ви дразнят свекървите? – 124

  • 34 403
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 845
А моята Злодеида ми скри любимия пръстен и не иска да ми го даде, под предлог, че не помни къде го е сложила. Това, което най-много ме дразни е, че за 7 месеца (откакто го е "загубила") нито веднъж не пророни едно "Извинявай" или да изпитва съжаление. Напротив- изглежда толкова горда и доволна от себе си. И всеки път, когато я попитам дали случайно не го е намерила, отговаря с най-наглия си тон : "Ми няма го, аз ко да напрая!"
Можеш да я заплашиш, че ще се оплачеш в полицията. Уверена съм, че бързо ще се намери любимия ти пръстен. Иначе ще я разнасяш като крадла и клептоманка.

# 721
  • Мнения: 9 353
А моята Злодеида ми скри любимия пръстен и не иска да ми го даде, под предлог, че не помни къде го е сложила. Това, което най-много ме дразни е, че за 7 месеца (откакто го е "загубила") нито веднъж не пророни едно "Извинявай" или да изпитва съжаление. Напротив- изглежда толкова горда и доволна от себе си. И всеки път, когато я попитам дали случайно не го е намерила, отговаря с най-наглия си тон : "Ми няма го, аз ко да напрая!"

Е, как успя да ти вземе любимият пръстен?

Госпожата на сина ми така му слага стикери на страниците, където има домашна Sunglasses
Ако учителите на сина ми, му слагат стикери на страниците с домашните, ще дам банкет. Той все е неразбрал, кое е домашното. Ама не, те хората правилно смятат, че внимаването в час е задължение на ученика.

# 722
  • Мнения: 502
А моята Злодеида ми скри любимия пръстен и не иска да ми го даде, под предлог, че не помни къде го е сложила. Това, което най-много ме дразни е, че за 7 месеца (откакто го е "загубила") нито веднъж не пророни едно "Извинявай" или да изпитва съжаление. Напротив- изглежда толкова горда и доволна от себе си. И всеки път, когато я попитам дали случайно не го е намерила, отговаря с най-наглия си тон : "Ми няма го, аз ко да напрая!"

Е, как успя да ти вземе любимият пръстен?

Госпожата на сина ми така му слага стикери на страниците, където има домашна Sunglasses
Ако учителите на сина ми, му слагат стикери на страниците с домашните, ще дам банкет. Той все е неразбрал, кое е домашното. Ама не, те хората правилно смятат, че внимаването в час е задължение на ученика.

Чувствам се привилегирована-в случай, че стикера падне, имаме и лист, в който е описана домашната за седмицата - кой ден, коя страница и в кой учебник Sunglasses

# 723
  • Мнения: X
Е, браво, Кате! Сега даде идея на свекървата не само да лепи бележки, но и да направи списък на несвършената от младите работа и да го залепи на хладилника, като на Стената на Срама. Simple Smile

# 724
  • Мнения: 707
Сама ѝ го дадох пръстена, за което не спирам да се обвинявам.  С нея живеем в различни градове. Пръстенът се нуждаеше от лека корекция и аз исках да ми го коригира бижутерът, който го е правил. А той е в нейния град. Затова ѝ го дадох. Доверих ѝ се, а тя чудесно се възползва от това.

# 725
  • Мнения: 18 495
Да не го е продала?

# 726
  • Мнения: 845
Сама ѝ го дадох пръстена, за което не спирам да се обвинявам.  С нея живеем в различни градове. Пръстенът се нуждаеше от лека корекция и аз исках да ми го коригира бижутерът, който го е правил. А той е в нейния град. Затова ѝ го дадох. Доверих ѝ се, а тя чудесно се възползва от това.
Пак пиша - заплаха за подаване на жалба в полицията, за да ти върне пръстена. Тя влияе ли се от чуждото мнение? За да се стресне, че ще й създадеш слава на крадла.

Последна редакция: пн, 28 сеп 2020, 13:49 от Дракарис

# 727
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Сама ѝ го дадох пръстена, за което не спирам да се обвинявам.  С нея живеем в различни градове. Пръстенът се нуждаеше от лека корекция и аз исках да ми го коригира бижутерът, който го е правил. А той е в нейния град. Затова ѝ го дадох. Доверих ѝ се, а тя чудесно се възползва от това.
И аз бих изискала възстановяване на стойността, или друг задоволителен резултат. Има някои неща с които хората не трябва да се гъбаркат, и едно такова е личната ми собственост. Ти си знаеш най-добре какво би я размърдало, но така не бих оставила нещата.

# 728
  • Мнения: 1 011
Сама ѝ го дадох пръстена, за което не спирам да се обвинявам.  С нея живеем в различни градове. Пръстенът се нуждаеше от лека корекция и аз исках да ми го коригира бижутерът, който го е правил. А той е в нейния град. Затова ѝ го дадох. Доверих ѝ се, а тя чудесно се възползва от това.

А мъжът ти какво мисли/прави по въпроса?

# 729
  • Мнения: X
Пак пиша - заплаха за подаване на жалба в полицията, за да ти върне пръстена. Тя влияе ли се от чуждото мнение? За да се стресне, че ще й създадеш слава на крадла.
Не си струва да се заплита в такива цигански изпълнения и да пада на нивото на противника.

# 730
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Пак пиша - заплаха за подаване на жалба в полицията, за да ти върне пръстена. Тя влияе ли се от чуждото мнение? За да се стресне, че ще й създадеш слава на крадла.
Не си струва да се заплита в такива цигански изпълнения и да пада на нивото на противника.
Защо? След като и свекървата не отрича, че е взела пръстена, много лесно ще мине тази жалба. Може поне да я уведоми какво ще последва, ако не го "намери". Това, ако не помогне друго де
И аз започвам да се съмнявам, че пръстена изобщо е наличен. Но свекървата много добре знае къде е. Как ще вземеш пръстен да го дадеш за корекция, а няма да знаеш къде си го сложил. Да бе да

# 731
  • Мнения: 845
Пак пиша - заплаха за подаване на жалба в полицията, за да ти върне пръстена. Тя влияе ли се от чуждото мнение? За да се стресне, че ще й създадеш слава на крадла.
Не си струва да се заплита в такива цигански изпълнения и да пада на нивото на противника.
А как да си върне любимия пръстен жената? Не познавам тази свекърва, затова предложих различни варианти според натюрела на свекървата.

# 732
  • Мнения: 1 011
Пак пиша - заплаха за подаване на жалба в полицията, за да ти върне пръстена. Тя влияе ли се от чуждото мнение? За да се стресне, че ще й създадеш слава на крадла.
Не си струва да се заплита в такива цигански изпълнения и да пада на нивото на противника.

Според мен пък "противника" точно на това разчита, че никой няма "да пада на нивото й" и тя ще си прави каквото иска, безнаказано.

# 733
  • Мнения: X
Защото, Мако, вярвам в правилото никога да не се споря с простак - той ще те смъкне на нивото си и ще те бие с опит. Правя си изводите, тегля една майна и прекратявам контакти.

# 734
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Уиш, права си по принцип, но тук не е въпроса само в спора. Жената иска да си върне вещ за която свекървата шикалкави, а това само със спор не става.
Ако ще се стига до прекратяване на контакт, то поне свекървата да я компенсира. А това е бижу и със сантиментална стойност. И аз не бих оставила нещата само със спор, а ще предприема каквито мерки се налага преди прекратяването на контакта

Общи условия

Активация на акаунт