Сватба, булките на 2020 г. и 2021 г., тема 6

  • 46 243
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 39 309
Тогава направете снимки само на вас.

# 691
  • Мнения: X
Помагайте с идеи за подаръци за гостите...

Преровила съм интернет и темите, нищо не ми харесва Sad  Всичко ми се струва или непрактично, или прекалено скъпо (повече от 2 лв.). Не ми допадат никакви фигурки, магнитчета, свещи, кибритчета, книгоразделители, ключодържатели, химикали, отварачки, кактуси, семенца и т.н. Ракия и мед ми е много изтъркано а и не знам гостите консумират ли ги след това или и тях ги захвърлят..... Може би някакви меденки

Единственото, което ми допада е снимка с нас, младоженците, но не знам дали ще успеем да се снимаме с всички и да им дадем снимки, понеже сватбата ще е доста голяма - със сигурност ще остане някой гост без. На косъм съм да се откажа от всякакви подаръци и да поздравим гостите с някакво изпълнение (което така или иначе ще го има).

Не си длъжна да правиш подаръци. Ако нищо не ти харесва, просто може да нямате подаръци за гостите. Може да пренасочите бюджета към нещо друго или просто да си го спестите. Едва ли някой гост ще си каже "Ей, гледай ги тия кви са стиснати! Не ми подариха стъклени лебедчета!"

# 692
  • Мнения: 649
С колко гости ще бъде сватбата? Бях по-миналата година на сватба, на която се вадеха моментни снимки, когато получаваха поздравленията младоженците и буквално на секундата вече си имахме снимка заедно... На мен ми допадна.
На друга сватба (булката беше португалка и разбрах, че било по нейна инициатива) подаръчетата бяха едни хартиени пликчета с надпис "hangover kit", в които имаше мострено душ-гелче, бонбонки тик-так, капсула кафе и мини картичка с надпис "regret nothing". По-майтапчийско е и останаха запомнени с усмивка.
Помагайте с идеи за подаръци за гостите...

Преровила съм интернет и темите, нищо не ми харесва Sad  Всичко ми се струва или непрактично, или прекалено скъпо (повече от 2 лв.). Не ми допадат никакви фигурки, магнитчета, свещи, кибритчета, книгоразделители, ключодържатели, химикали, отварачки, кактуси, семенца и т.н. Ракия и мед ми е много изтъркано а и не знам гостите консумират ли ги след това или и тях ги захвърлят..... Може би някакви меденки

Единственото, което ми допада е снимка с нас, младоженците, но не знам дали ще успеем да се снимаме с всички и да им дадем снимки, понеже сватбата ще е доста голяма - със сигурност ще остане някой гост без. На косъм съм да се откажа от всякакви подаръци и да поздравим гостите с някакво изпълнение (което така или иначе ще го има).

# 693
  • Мнения: 394
Около 150.

Допадна ми като идея този hangover kit, срещала съм го и в пинтерест, но по-възрастните гости ще се зачудят що за щуротия е това и според мен изобщо няма да разберат майтапа....

С какво са правени моментните снимки, instax?

С колко гости ще бъде сватбата? Бях по-миналата година на сватба, на която се вадеха моментни снимки, когато получаваха поздравленията младоженците и буквално на секундата вече си имахме снимка заедно... На мен ми допадна.
На друга сватба (булката беше португалка и разбрах, че било по нейна инициатива) подаръчетата бяха едни хартиени пликчета с надпис "hangover kit", в които имаше мострено душ-гелче, бонбонки тик-так, капсула кафе и мини картичка с надпис "regret nothing". По-майтапчийско е и останаха запомнени с усмивка.
Помагайте с идеи за подаръци за гостите...

Преровила съм интернет и темите, нищо не ми харесва Sad  Всичко ми се струва или непрактично, или прекалено скъпо (повече от 2 лв.). Не ми допадат никакви фигурки, магнитчета, свещи, кибритчета, книгоразделители, ключодържатели, химикали, отварачки, кактуси, семенца и т.н. Ракия и мед ми е много изтъркано а и не знам гостите консумират ли ги след това или и тях ги захвърлят..... Може би някакви меденки

Единственото, което ми допада е снимка с нас, младоженците, но не знам дали ще успеем да се снимаме с всички и да им дадем снимки, понеже сватбата ще е доста голяма - със сигурност ще остане някой гост без. На косъм съм да се откажа от всякакви подаръци и да поздравим гостите с някакво изпълнение (което така или иначе ще го има).

# 694
  • Мнения: 1 409
Нашите подаръчета ще са малки шишенца с различни подправки с надслов "В живота подправката е любовта, а без подправки всичко е без вкус." Така за всеки гост ще има различен подарък до някаква степен. Доста дълго се чудехме какво да е, защото не исках канелени пръчки, магнити или слончета.

# 695
  • Мнения: 394
Нашите подаръчета ще са малки шишенца с различни подправки с надслов "В живота подправката е любовта, а без подправки всичко е без вкус." Така за всеки гост ще има различен подарък до някаква степен. Доста дълго се чудехме какво да е, защото не исках канелени пръчки, магнити или слончета.

Toва е страхотна идея! Аз лично много бих се зарадвала и бих си ги ползвала с удоволствие Simple Smile Много благодаря, че споделихте Simple Smile

# 696
  • Мнения: 649
Rayy , идеята е страхотна! Със сигурност и това бих запомнила, направо е върхът! Heart
TheAxe , не, не беше Инстакс, а едно симпатично синьо Канонче.
И да, аз също си мислих за по-възрастните гости точно като ги видях подаръчетата...

# 697
  • Мнения: 582
Да, подправки е супер. Много креативно и не е скъпо. Особено за 150 гости наистина трябва нещо бюджетно. Едни познати даваха насипен чай. Според мен няма как на всеки да му хареса, каквото и да направим. Нито храната ще е вкусна за всички, нито музиката ще е "топ" за всеки един поотделно. На мен ми харесва идеята на всеки да е различно - билки, подправки, чай или друго. Така поне, ако на някой не му хареса какво се е паднало, може да си го смени с на някой друг. При нас са ръчно рисувани малки картини, пак всяка различна, но бройката ни беше 3.50лв май. Освен това при нас подаръците са за семейство/двойка...или единично за тези, които са сами. Просто винаги ми е било странно като съм ходила на сватби и примерно са 4-членно семейство - на всеки по отделно един и същ подарък. Нали отиват в един дом, хората идват заедно, демек като едно цяло. Така го разбирам аз и затова реших да имаме такава концепция с подаръците. Но пък, ако е чай, билки или подправки - според мен е супер да си има за всеки, защото може да се използва повече. Нашето си е сувенир все пак.

# 698
  • Мнения: 194
Нещо , което ми хареса на мен като идея и е практично, са ръчно направени сапунчета. Може с лого на двойката отпечатано на тях, а и може сами да си ги излеете предполагам, в pinterest има много идеи:
https://www.pinterest.com/pin/47569339802722783/
https://www.pinterest.com/pin/83316661845241276/
https://www.pinterest.com/pin/4292562134188372/

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 601
Ние подарихме на всеки френски макарон, опакован красиво и с табелка с имената и датата. В последния момент го решихме, защото не планувахме подаръци за гостите - снимки, лебеди, мед и т.н. не бяха по вкуса ни.  Френските  макарони бяха много вкусни, а гостите приятно изненадани.

# 700
  • Мнения: 286
Нашите подаръчета също ще бъдат снимка с нас, като за целта сме капарирали фото будка, но както и usmvka е споменала по-горе мисля, че ако гостите са двойка няма нужда да се подарява на всеки по отделно..  Вие как мислите?

# 701
  • Мнения: 38
Здравейте булки,
И мен ме очаква сватба през тази година. Да, нямаме все още дата и място и т.н., но съм оптимистично настроена, че ще успеем за август/септември.
За питала съм в София доста места, а именно Pasarel Lake Club, Holiday Inn, Резиденция Тера, Hilton, Царско село, Expo, Novotel, Форум, Golf Club St. Sofia, Grand Hotel Sofia, Парк хотел Москва, Best Western Premier Sofia Airport Hotel, 2020 Event Space. Ако имате предложения за още места за около 140-150 човека, споделяйте Grinning
От офертите, без ходене на място, като че ли се отказахме от Пасарел, Хилтън, Гранд Хотел и Голф клуба.
Дали имате скорошни впечатления от останалите?
Като цяло ме притесняват Ексо, Премиер, Холидей Ин и Новотел, че усещането ще е малко работно, но предполагам с украса всичко се оправя.
Относно Пасарел, ако някой го обмисля, бих посъветвала да пасува, защото е буквално на пътя. Казват, че има място и вътре ако не е хубаво времето, но силно ме съмнява, постройката изглежда изключително малка. Преди е било крайпътен ресторант, не е нова постройка. Оградата наистина граничи с пътя...
 Ако някой се интересува от още "суха" информация, може да ми пишете на лично. Аз търся впечатлениея от посещения на живо или предишни сватби. BlushHugHeart
Малко дълго стана, спирам.
Благодаря ви! Innocent

# 702
  • Мнения: 582
Здравей, Панда! Честито!

Била съм на сватба в хотел Експо - ако е това на Цариградско. Не се притеснявай, усещането не е прекалено натрапчиво в самата зала. Определено декорацията помага, а още повече, ако имате и по-различно осветление. Когато си намерите ДЖ, той ще ви предложи такова нещо и за зали като тази в Експо би било много ефектно според мен. Плюсът на мястото е, че има хубава градина, в която ако решите може да имате изнесен ритуал. Има арка, която може да украсите както искате. Имай предвид, че арките в агенциите обикновено са поне 100лв. Също така може да се направи и уелкъм дринк с напитки и неща за похапване, да се сложат не малък брой столове пред арката (по спомен).

За резиденция Тера другите момичета ще ти кажат. Те са по-запознати. Само, ако ти предлагат шоколадов фонтан с ягоди - по-добре недей. Няколко страници назад съм обяснила защо.

Може да пробваш и в хотел Феста на бул. България. Там също е приятно и лобито също е достатъчно голямо за изнесен ритуал.

Колко гости очаквате?

# 703
  • Мнения: 1 195
Сега видях във фейсбук, че магазина от който си купих роклята няма да работи повече. Доколкото разбрах, ще пускат модели на ликвидация, ако някоя от вас се интересува може да погледне (Всичко за сватбата се казва). Не рекламирам, стана ми малко тъжно.

# 704
  • Мнения: 394
Ние подарихме на всеки френски макарон, опакован красиво и с табелка с имената и датата. В последния момент го решихме, защото не планувахме подаръци за гостите - снимки, лебеди, мед и т.н. не бяха по вкуса ни.  Френските  макарони бяха много вкусни, а гостите приятно изненадани.

Откъде бяха поръчани и на каква цена, ако мога да попитам? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт