Януарски бебета 2019! Тема 6

  • 10 004
  • 374
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 948
Хубава новина Simple Smile Здрави да сте и лека бременност. Големи инати са, да. Каквото си навие на пръста - край. Летят метални коли на брат й, с щит ходим Simple Smile Дано отминава бързо този период.

# 316
  • Мнения: 758
Честито, Tess! Как завършва 1-ва група? Не е ли от септември 1-ва група?
D.D, тя зодията им е такава- много са инати. Simple Smile Като направи нещо нередно, кара нас веднага да й се извиняваме, защото иначе й е тъжно и веднага маха "провинилия се" от приятелския списък Simple Smile
И тя "защосва" 60% процента от времето, но сега му е времето- прави ми впечатление, че е изключително детайлна и има уши на гърба си. Simple Smile Неща, които не бих си и помислила да предположа, че знае,  пльосва точно намясто.

# 317
  • София
  • Мнения: 9 111
Лъчко си ходи на ясла.
Слава Богу след многото боледувания миналата година, сега имаме около 2 месеца период на затишие, в които ходи почти през цялото. Тъкмо поехме глътка въздух всички - ние с мъжа ми, детето, бабите, които прехвърчаха от Русе.
От септември ще е първа група и се чудех да сдемняме ли градината, но май все по-малко виждам смисъл. Не е идеална нашата, но пък детето се чувства добре засега, поопознахме се с другите родители, деца. Много ми е удобна логичстично, защото е до метростанция и стигам бързо до и от работа.
Иначе е много общителен, палав и енергичен, продължава да ни буди поне по веднъж на нощ за наш ужас. Още спи в нашата стая, но сигурно ще го местим вече в друга.

# 318
  • Мнения: 4 684
Познавам доста хора с януарски деца, записали ги с година напред. Но и аз предпочитам да са си с наборите.

# 319
  • Мнения: 2 109
По принцип на последното класиране отварят системата за деца от следващия набор, поне при нас е така. Но и имаме достатъчно свободни места. Той ходеше на ясла от година и половина, миналата година кандидатствахме за детска градина.
Определено му е по-интересно, заниманията не са толкова бебешки, колкото в яслата. А и говори, храни се сам, облича се и се обува сам. Казва, че повече му харесва. Реално в яслата щеше да остане с деца, които са доста по-малки от него, всички в групата ги изписаха.

# 320
  • Мнения: 1 238
Здравейте!
И моята дъщеря е 1-ва група от миналия септември. Аз пък държах да тръгне с предния набор, ама то едно тръгване, за всички месеци до момента има 6 дни присъствие. Това да е 2 седмици на градина, 2 вкъщи ми е направо като далечна мечта. Нашата е 2 дни на градина, 3, 4 седмици вкъщи! Не знам какво има в тия градини, но само да припари и завъжда нещо, обикновено бактерии. Сега ще пускаме поредните изследвания, да видим дали вече се е махнала поредната бактерия и да я пускам за поредните 2 дни. Моята дъщеря по принцип не беше изобщо болнава преди да тръгне на градина, точно 2 пъти годишно боледуваше, но откакто тръгна е потресаващо.
Отделно от това, че тя не може и да свикне на градината, защото така и все още не е изкарала поне една пълна седмица там.
За кандидатстването, ние изобщо не сме кандидатствали през системата. След като минаха официалните класирания имаше обявени свободни места, за които директно в градините се кандидатстваше и приемането беше по поредност на входящ номер, отидохме в 4, които ни бяха по район, говорихме с директорките и само една от тях отказа даже да и приеме документите без основание, но в другите нямаше проблем.

# 321
  • Мнения: 4 966
Честито, Tess!
И нашият е все още на ясла, май месец кандидатстваме за градина. Доволна съм от яслата, той си ходи с желание там. Голям проблем е храненето, обаче 🤧
Зимата и ние изкарахме с болести и 2 седмици на ясла, 2 седмици вкъщи. Лепна и някаква бактерия и няма отърване от нея. Постоянно е сополив.
За характера, не знам от годините ли е, от зодията ли, но същата работа: хвърля блъска, тръшка. Като му се скарам даже ми отговаря 🤣 Не знам, ако на 3 год ми отговаря така, как ще е на 15 🤷🏻‍♀️

# 322
  • Мнения: 1 326
Здравейте! От толкова време все чета новите постове и така и не стигам до писане...
Тес, честито! Всички, осмелили се на второ (и повече), са герои за мен! Нямам тези нерви, търпение, сили...абе нищо Joy
При нас годините не оказват голямо значение, той е кошмарно труден от раждането си, та така си и продължава. Още миналата есен отказа дневния сън,а има голяма нужда от него. Храненето е мой голям ужас още и още. Яде почти само пасирано ВСЕ ОЩЕ (и то пак с молби, тв, условия, предварително даден десерт и т.н.). Той просто има проблем с храната - всякаква. Не яде дори сладки, всъщност дори не ги е опитвал. Храната е мъчение за него. Ядат се пица и спагети (точно определен вид и никакъв друг), мусака (само сготвена от мен и намачкана), крем супи, но и те трудно. Без плодове, зеленчуци, сандвичи и всичко що се сетите. Яде и 2-3 конкретни джънка като Помбер, бисквити (пак не какви да е) и разни ей такива.
Но най-големият ми ужас е яслата. Просто няма свикване, но и подобно на Applegarden, и при нас може би проблемът е, че той няма кога да свикне. На ясла е от 11/2020 и от тогава до сега е ходил не повече от 4мес общо. Има 2 пъти ходено по 2 седмици и един единствен път 3 (този Януари), след което стоя вкъщи до Април. Първо градински вирус, веднага след него ковид с пневмония и любимите ми 40° температура. Възстанови се много бавно, Април ходи 5 дена и ето ни пак над 2 седмици вкъщи на антибиотик. Толкова съм наплашена и стресирана вече от това постоянно боледуване, че буквално започвам да се усещам как изцяло ограничавам контактите с всеки. Някой да кихне до него, той е болен на мига. И няма пропуск, всеки път висока температура и антибиотик. Тази седмица като му изписваха поредния, гледах какво е пил последно и се загледах в бройката на изпитите антибиотици...от миналия Март до сега - 14бр. При това има доста пъти престой вкъщи по над месец, без да ходи на ясла. Потресаващо Dizzy Face Много е болнав горкия, че и аз покрай него. Всеки път сме комплект болни. Гледам го основно аз като е болен и вече направо ми е до гуша. Да се свършват един път тия болести...
За характера/зодията, не знам кое е виновно, но е страшна проклетия и инат. Рев и тръшкане до откат. Просто не спират изпълненията. Вечно е на контра, вечно не е съгласен, освен да спи и яде, отказва да се къпе и мие зъби. А коронния номер в тези ситуации е, ако го насилим за нещо, изпада в такава нечовешка истерия, че буквално ни плаши, че ще се задуши от рев. Хванал ни е цаката Rage
Та така и при нас...малко дълго стана, извинете, но отдавна не съм се включвала.
П.С. Ако някой е открил хитринки и тактики за злояди деца, както и за миенето на зъби, приемам съвети Blush

# 323
  • Мнения: 759
Мони, опитвали ли сте да готвите заедно, у нас това се приема за супер забавление, купили сме детски сет и бъркочка много добре, а и ги яде след това.  
Ще го израсте и това,  опитай се да бъдеш позитивна и да реагираш спокойно на кризите. Стискам палци и успех!

Последна редакция: пн, 02 май 2022, 21:35 от D.D

# 324
  • Мнения: 1 238
Моята дъщеря имаше период миналата година, в който ядеше в общи линии само ориз, картофи, спагети, пица, кюфте или кебапче, гризки, бисквити, домати и краставици. Никакви супи, никакви плодове, освен понякога банан. Сещате се, че получи запек, но не се сещате, че аз не го разбрах, защото тя акаше всеки ден, просто по малко. Не плачеше и по никакъв начин не даваше индикации, че има проблем. В този период получи и уроинфекция и тогава тръгнахме по нефролози. Нагледно ми показаха коолко пълно е дебелото и черво, изписаха и прахчета за запека, освен останалото лечение и ми казаха, че трябва да настоявам за супи, манджи и плодове. Нямах избор, та започнах с "ако си изядеш супата ще получиш ...." нещо, което много иска. Сега, няколко месеца по-късно вече абсолютно доброволно и с желание яде супи, манджи и плодове. Играем и една игра - кой ще победи, кой ще си изяде първи супата и съответно получава някаква малка награда.

# 325
  • София
  • Мнения: 9 111
Мони, сметнете педиатъра. 14 антибиотика не е нормално да изпие. Ако сте от София, мога да ти препоръчам. Нашата лична също лекува всеки вирус с антибиотик и затова просто го водя другаде. Но е изпил едни антибиотик за 16 вируса, а също е бил с над 39 по над 3 дни доста често.
Защото това ще му срине съвсем имунитета, ако постоянно пие антибиотици.аз давам от няколко месеца Имунотрофина. Последните 2 месеца почти не е боледувал. Явно има някакъв ефект.

# 326
  • Мнения: 2 109
И аз мисля, че не е ОК антибиотик за всеки вирус. Филип също боледува често, но антибиотик е пил 1 път, защото беше с бактерия в носа.
 И ние давахме Имунотрофина 3 месеца, ефект никакъв. Аз не съм и очаквала де, но ММ и личната бяха твърдо убедени, че ще помогнат, а по принцип баща му го води на лекар. Сега поне е на моето мнение. 😂
Израства се всичко, на неговата възраст съм лежала през месец по болниците с бронхит, но след 5-6 годишна възраст изобщо не съм боледувала.

# 327
  • София
  • Мнения: 9 111
При нас ефектът се усети след по-дълъг прием. Не помня от кога го давам, но като нищо да е минала половин година. Изпил е поне 9-10 опаковки. Ефект започнах да усещам последните 2 месеца. Ако приемем, че е от нея.

# 328
  • Мнения: 1 326
Педиатърът е сменян вече многократно. Така си мислих и аз отначало...че там е проблема. От Варна сме. Водила съм го къде ли не и всеки следващ след първоначални опити да лекува без антибиотик, накрая пак стига до това. Проблемът не е в градусите или дните с температура, а в това, че той прогресивно се влошава не започне ли антибиотик. Аз бях от майките, които твърдяха, че няма за всяко нещо да тъпчат детето си с антибиотици. Е, да ама не. След няколко брутални боледувания (някои на косъм от болница, други направо в болница), вече сама се моля по-скоро да му го изпишат. Сегашната му педиатърка пробва първо с разни други лекарства, но той толкова бързо се влошава... Все си мисля, че е най-вече от лошо хранене и оскъден сън, не знам и аз. Имуностимулатори се дават купища. От 1г го мъча с Аквасорс, от който тооолкова хора са доволни, уви аз ефект не видях. Отделно куп други неща давам и пак не помагат.
А иначе не просто качва по 40°, ами и нямат сваляне с нищо. Редовно е увит в разни компреси, чорапи и нз си какви бабини илачи, защото с нищо не мога да сваля тая пусна температура.
Applegarden, и при нас предо 7-8мес се беше стигнало до сериозен запек. Само дето той изобщо не акаше 7 дни. Стъжни ми се живота. При един опит тогава да се изака, много го заболя и се стресна. Отказваше да ака, изпадаше в ужас, аз в двойно по-голям. И това продължи доста... Неприятно е наистина много. А никакви такива залъгванки не помагат. Особено ако става дума за храна. Чак ми е чудно как е възможно да не проявява никакво любопитство поне към храни, които не е опитвал. Като опита торта или шоколад, казва "бля, гадост" Flushed Не, че пък настоявам да яде точно това, просто е странно, че дори тези неща не са му вкусни. Дано някога го израсте. Всеки ми казва, че е период, но продължава вече 2год и дори става все по-зле.

# 329
  • София
  • Мнения: 9 111
Ами ти си знаеш най-добре какво е. Но Лъчко често пъти е поддържал примерно по 5 дни 39+, част от времето се е налагало да прибягвам до Хексалгин, защото не пада с нищо друго, но се оправя без антибиотик. Много често правим инхалации. Направили сме стотици за последните 2 години. Налагало се е да ползваме Вентолин и Пулмикорт, вече в на борй пъти пи и Авирон, на практика при първи симптоми на поредния вирус. Но просто 14 антибиотика звучи страшно.
А как се влошава? Къде му е слабото място?

Общи условия

Активация на акаунт