Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
А не става ли в 8 часа да влезеш в първата ведомствена книжарница и да си свършиш за секунди работата?
Аз искам просто да се подсигуря, щотооо..едва ли в 8 точно нещо ще да работи....поне не и по пътя ми.
Но Ая Киара вече ми прати и и благодаря!

# 16
  • Мнения: 4 651
Бравус, кажи все пак как се казва чудото, че за час и нещо мотане в Апис и Сиела така и не схванах какво точно се подава  newsm78, пък ми стана интересно Simple Smile.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз пък не разбирам защо ти изискват типова бланка. Може и свободен текст.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 328
Ето я и другата декларация:

Д Е К Л А Р А Ц И Я
по  чл. 46, ал. 2 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските


Долуподписаната ......

с ЕГН  ...... с постоянен адрес:  ......
......
л. карта № ...... , издадена на ...... от ......
на длъжност  ...... дирекция ......
към  ......

ДЕКЛАРИРАМ


1. Детето ми, ...... , родено на
......  г., с ЕГН ...... не е настанено в детско заведение на пълна
държавна издръжка.

2. Не съм дала съгласието си платеният отпуск за отглеждане на дете по  чл. 164, ал. 1 от Кодекса на
труда да се ползва от бащата (осиновителя) или от някой от моите или неговите родители, работещи по трудово правоотношение, съгласно  чл. 164, ал. 3 от Кодекса на труда.


П. П. Наистина може да бъдат свободен текста на декларацияте - бланката е само за удобство. В смисъл, че няма официално утвърден образец. Освен това, мисля, че за да се получи 50 % от обезщетението, трябва да се подаде заявление, къйм което да се приложи декларацията - ето такова:

ДО
......
......


ЗАЯВЛЕНИЕ

От  ......   , ЕГН ......
адрес: ......
На длъжност ......
в  дирекция ......
към ......


УВАЖАЕМИ Г-Н/Г-ЖО  ...... ,

С настоящето заявление Ви уведомявам, че желая да прекратя използването на отпуска за
отглеждане на малко дете, на който имам право за детето ми
......
родено на  ......  2 ...... г., като за дата на прекратяване на отпуска да се има предвид:
...... 2 ...... г.

Дата:  ......  2 ...... г.   С уважение: ......
(подпис)
гр. ......

# 19
  • видин
  • Мнения: 358
не може ли да е със свободен текст - само деклерираш че детето не е настанено в детско заведение на пълна държавна издръжка и че платения отпуск за гледане на дете до 2 години не е преотстъпен на друго лице. аз така направих, ще видя дали няма да ема забележки. от вчера започнах работа, без да съм излизала в отпуск.

# 20
  • Мнения: 955
 
 
Karimma е дала текстовете на декларациите  bowuu
 
 

# 21
  • Мнения: 5 370
Аз пък не разбирам защо ти изискват типова бланка. Може и свободен текст.
Щот се оказа даже, че такава типова бланка НЕМАЛО.
Ама тя явно не знае.
Бравус, кажи все пак как се казва чудото, че за час и нещо мотане в Апис и Сиела така и не схванах какво точно се подава newsm78, пък ми стана интересно Simple Smile.
Даниту-ако искаш-мога да ти пратя моят файл.

# 22
  • Мнения: 4 651
Хехе, няма нужда. Хубаво, че си свършила работата.Идеята беше, че се заинатих това нещо и не го намерих  Mr. Green
Ама като го няма, ще спя спокойно  Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт