Дистанционно обучение за учениците-Teмa 6

  • 23 572
  • 767
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 6 375
Реално колкото твоето дете е в риск, толкова е и моето. Моите решения не променят съществуващия риск.

Напротив, променят го. Защото не си единствената, такива като тебе арогантни невежи има много. Според някои специалисти, идиотите сте около 80% от населението. Затова са законите и принудата.

# 691
# 692
  • Мнения: 1 290
Реално колкото твоето дете е в риск, толкова е и моето. Моите решения не променят съществуващия риск.

Напротив, променят го. Защото не си единствената, такива като тебе арогантни невежи има много. Според някои специалисти, идиотите сте около 80% от населението. Затова са законите и принудата.

Скрит текст:
Въпросът е кой точно влиза в тези 80% и според кои учени, нали се сещаш... Satisfied

# 693
  • Мнения: 14 009
По това, дали човек мисли само за себе си или вече мисли и за безопасността /удобството и прочие на другите... и най-важното - какво е готов да направи и доколко е способен да търпи дискомфорт следвайки тази линия се съди за това  доколко духовно и интелектуално е израсло дадено общество. Нашето общество, пък и индивида човек по принцип не е споспобен да надрасне своите лични интереси и виждания. Така че препирни те тук са излишни.
Punk girl се изживява като бунтар и защо й е да мисли за децата на Андариел. Андариел пък като си мисли за нейното си здравето защо очаква всички да имат нейната гледна точка и да се вълнуват от личните й виждания. Всеки си гледа от свойта си камбанария и тези камбанарии са съвсем различни. Няма как да се стигне до консенсус, няма как да постигнете компромис дори след 1000 изписани страници. Всеки прави каквото сметне за добре за себе си. И не ме апостофирайте че неглижирането от страна напънк гърл може да доведе до летален изход на някой заразен от ковид. То в бг хората ги газят на пешеходните пътеки на нищо не се случва. Така че прочетете началото на поста ми отново.

# 694
  • София
  • Мнения: 62 595
Има времена, когато човек да е бунтар и кога да приеме някакви промени в поведението си. При епидемия са най-неподходящите времена за бутнарство, то е като всички да са в една лодка, но някои, защото не им харесва моделът на родката, да започнат да пробиват лодката. Вече го има емблематичния пример с испанския грип и това, че количеството на бунтарите е станало толкова високо, че в един момент епидемията вместо да затихне, се е разразила с по-голяма сила.

# 695
  • Мнения: 3 704
И аз в платнените маски слагам нетъкан текстил, та дори и дамска превръзка. Обаче за детето ми се искаше за училище да има от хирургичните. Пробвах да ги пришивам, завивам, за да стават, не е ок.
Но пък кой ми гарантира, че масата народ ще сложи вътре в платнената филтърен слой? Никой мисля. И като се закашля, срещу дете? Аз ще се обърна, ни за детето не вярвам.

# 696
  • Мнения: 1 290
За по-големите деца може и да има смисъл да се слагат, но по-малките ги пипат, местят, дърпат и прочее. Да не говорим, че може да почнат и размени.
За мен това е по-рисково от неносенето на маска. При тези условия е все тая каква е маската.

# 697
  • София
  • Мнения: 17 597
На практика, ако се появи някаква декларация и трябва да я подпишеш, може да скачаш колкото си искаш, но само ще станат проблеми за теб в училище, защото ще се разправяш не само с класната като "за здрасти на новата учебна година", а и с директора. Едва ли искаш куцо да започне учебната година за детето ти, с някакви негативи.


На практика просто няма да я подпиша и толкова. Не знам какви негативи повече могат да се случат на някого от това да бъде заразен с опасна болест - ти мислиш ли, че ги има? Това да се правим на ударени, когато край нас щъкат безсмъртни - в магазина или където и да е - да изстиваме отвътре, но да не се обаждаме, щото ще имаме проблеми или щото не ни прави чест или щото що пък да съм точно аз? - и да се молим, че хайде, точно този път ще ни се размине... не работи. Доказано. И не е въпрос на чест, а на липса на чест.

И знаеш ли, едно-единствено нещо научих в престоя си (близо година) в средно училище в САЩ (щото по всички предмети учебният им материал беше средно с 2-3 години назад, та друго какво да се научи нямаше): използването на гражданските права е гражданско задължение на всеки гражданин. Понеже права, които не се ползват, се губят. А оправданието "ми то щото всички така правят" е смешно и жалко.

Едва ли някой иска годината да му почна на контра, но пък не е ок да поставят условия, с които родителите на са съгласни.
Аз, ако има някаква декларация за отказ от носене на маска, бих е подписала веднага. Не виждам смисъл в клас да са без маски, после докато ги сложат и междучасието свърши. И накрая пред блока си играеш с деца от съседни два класа, без маска естествено. Не виждам смисъла, само да се мъчат и учители и деца. Естествено, които иска да си носи.
Но направи една калкулация за себе си. Ако маската се сменя всяко междучасие, а тя трябва за да отговаря на стандартите за носене на маска, понеже децата са я пипали, сваляли и пъхали някъде през часа, то трябват около 8 маски при целодневна форма. Ако са от многократните перящи се по грубо 8 лв. /даже не знам има ли на такива цени, но за 10лв. съм виждала и предполагам, че има/ за два дена, защото докато едните съхнат трябва да има свободни, са 16 маски по 8 лв., което са 130 лв. Ми те помагалата са им по-евтини и от тях поне има смисъл.



За теб вече знаем. Ако имаше декларация, че ще си пращаш децата болни и грипави в училище ти би я подписала - а ако не просто го правиш. Сама призна, че досега така си постъпвала, вкл. по време на ИП.




Аз нямам и желание да се оправдавам. То си е мое мнение, че да трябва и да се оправадам за него.
Пък ти като искаш си носи маската. Както казах свободна държава, които иска да носи, които не иска да не носи.
Но както с ДО, пак нямаш избор.


... Който иска да си държи болните деца у дома и да ги лекува там, да си ги държи, който иска да си ги праща на градина и училище, за да пръскат всякакви зарази - да си ги праща.
Само че не става така. ТВОИТЕ деца трябва да си седят вкъщи като са болни не понеже ти си съвестен родител, който се грижи за здравето на децата си - това вече установихме, че не си - а за да пазят НАШИТЕ. ТВОИТЕ деца с неизвестен здравен статус следва да носят маски не за да пазят себе си, а за да пазят НАШИТЕ деца. И докато има такова разпореждане можеш да си декларираш каквото си желаеш, пак си нарушител. И, надявам се, поне в част от заведенията ще се намери кой да сезира ХЕИ (рзи) за повтарящи се нарушения в случаи като твоя.


Реално колкото твоето дете е в риск, толкова е и моето. Моите решения не променят съществуващия риск. На практика всеки се спасява по единично и стискаме палци.
Ако някой си мисли, че с маски ще има ефект, да си ги носи. Аз не съм убедена в това и не смятам за рационално да се носят. И мнението за коланите в колите ми е същото. Само че там мога да решавам и да си нося последствията от решението. С маските не е точно така.


Разбери - НИКОГО (вкл. и теб самата) не го интересува безопасността на ТВОЕТО дете. Уви, не е случила на майка, за която И това да е важно. Нас, обаче, живо ни интересува безопасността на НАШИТЕ деца. И когато твоето поведение и поради това твоите деца застрашават нашите започваме да се интересуваме какво и защо правиш.

Впрочем, един баща, чието дете умря в катастрофа, в която всички други оцеляха, понеже и той като теб имаше особено мнение за коланите, в момента е подсъден за причинена смърт по невнимание.

_re_ge, не, не като бунтар, а като мързел се изживява. Мързи я да си гледа децата като са болни, затова ги праща на градина. Мързи я да поработи, че да купи маски, мързи я да шие такива, затова изважда всевъзможни аргументи само и само тя да е извън и над законите. Не е бунтар, а най-обикновена проста антиваксинаторка. Същите глупости - другите да се пазят, те ще пазят и моето отроче, пък аз няма да поемам никакъв риск, ако такъв има. Ама не искам обществото да ме отритне, не дай Боже, искам да гледа на мен като на интересна и модерна. Ми не, не е. Просто е нагла и безочлива.


laurentin, медицинските маски не са хирургични - хирургичните са индивидуално опаковани и дезинфекцирани, което не ги прави по-предпазващи носещия ги, те са за предпазване на другите. Спират издишаните капчици. Или изкихани иликаквото и да е. В инфекциозните отделения влизат с ффп2 маски, не с хирургични.

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 10:49 от katiABV

# 698
  • София
  • Мнения: 7 091
Дидева, благодаря!
Все пак ще дадат някакъв избор.

# 699
  • Мнения: 21 746
Какъв е точно проблемът с декларацията, аз мисля, че за училище не е необходима, но не виждам причина да отказвам да подпиша декларация, ако съдържанието и е вярно.

# 700
  • София
  • Мнения: 17 597
Какъв е точно проблемът с декларацията, аз мисля, че за училище не е необходима, но не виждам причина да отказвам да подпиша декларация, ако съдържанието и е вярно.


Защото е подвеждаща и не искам да подписвам такава. Не бих имала против да подпиша декларация, според която не ми е известен здравният статус на лицата, с които синът ми е контактувал. Не бих имала против да подпиша декларация, според която не ми е известно синът ми да не е контактувал със заразно болни. Ако това ги удовлетворява - добре - и при това отговаря на истината. Другото е просто замазване на очите и не виждам смисъл да се декларира. Все едно да декларирам, че не ми е известно да съм убивала напоследък. Т.е. ако ми беше известно, че съм контактувала - аз или детето ми - със заразно болни би следвало да съм съобщила за това обстоятелство своевременно в РЗИ. И информацията от там да бъде сведена до знанието на заинтересованите страни - работодател, училище.

# 701
  • Мнения: 10 762
Какъв е точно проблемът с декларацията, аз мисля, че за училище не е необходима, но не виждам причина да отказвам да подпиша декларация, ако съдържанието и е вярно.


Защото е подвеждаща и не искам да подписвам такава. Не бих имала против да подпиша декларация, според която не ми е известен здравният статус на лицата, с които синът ми е контактувал. Не бих имала против да подпиша декларация, според която не ми е известно синът ми да не е контактувал със заразно болни.

Това същото го казваш и на ЛЛ като водиш детето на преглед преди училище/градина и той го пише в бележката - няма контакт със заразно болни и паразити Simple Smile Така че все тая на кой го казваш, пак от теб идва инфото.

Скрит текст:
оф като налазиш някоя тема и се превръща в сметище...

# 702
  • София
  • Мнения: 7 277
По тази тема съм съгласна с Кати. Декларацията се събира ненужно, претендира се, че е някаква мярка, а всъщност не е. Няма как да се гарантира, че няма контакт. И ЛЛ също не може да гарантира подобно нещо. А декларацията от родител пък е “Казвам ви, че не ми е известно”. Е, да де - но с какво помага това? Да спре родителите, на които им е известно, че детето им е било в контакт? Такова обстоятелство не трябва ли да се декларира изначално, за да се постави детето под карантина. Какво има тепърва да се декларира пред училището? Rolling Eyes Rolling Eyes

# 703
  • София
  • Мнения: 17 597
Какъв е точно проблемът с декларацията, аз мисля, че за училище не е необходима, но не виждам причина да отказвам да подпиша декларация, ако съдържанието и е вярно.


Защото е подвеждаща и не искам да подписвам такава. Не бих имала против да подпиша декларация, според която не ми е известен здравният статус на лицата, с които синът ми е контактувал. Не бих имала против да подпиша декларация, според която не ми е известно синът ми да не е контактувал със заразно болни.

Това същото го казваш и на ЛЛ като водиш детето на преглед преди училище/градина и той го пише в бележката - няма контакт със заразно болни и паразити Simple Smile Така че все тая на кой го казваш, пак от теб идва инфото.

Скрит текст:
оф като налазиш някоя тема и се превръща в сметище...


Никога не съм го казвала на ЛЛ... Подписвала съм такава декларация за себе си при влизане в болница, за него - не... но не съм сигурна, тогава толкова много неща подписвах в пълна паника, че може и такава да е имало. Въпросът е, че ако не подпиша не влиза/м в болница за лечение - подписването е доброволно, изборът - мой. Какъв е изходът, ако откажа да подпиша тук? Не, не желая да поемам отговорност, била тя и "заобиколна" за липсата на мерки в училище. Ако съм длъжна да поема този риск... следва училищните власти да са длъжни да направят всичко възможно, а ако е нужно - и част от невъзможните неща - за да предпазят детето ми, а не само да събират и разхождат хартии насам-натам.

# 704
  • Мнения: X
Отделихте доста време на документ, който към момента не се изисква за ученици. Няма как да подпишете или не декларация, която не съществува.

Общи условия

Активация на акаунт