Бременност след операция на щитовидната жлеза

  • 936
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте! Нова съм и много се надявам, да съм улучила мястото за тази тема. От това лято, с партньора ми правим опити за бебе. Ясно ми е, че е възможно да отнеме време и трябва да призная, че не съм предполагала, че ще ми коства толкова усилия, да се отпусна и да не го мисля.
Аз съм на 32г. Когато бях на 17 ми направиха операция на щитовидната жлеза, заради възли(от дистанцията на времето - не най-доброто решение). Отстранена е част от единия лоб и като цяло, доста време не взимах никакви лекарства- останалата част от жлезата се справяше добре.  Започнах да усещам дискомфорт, преди около 4 години - тогава започнах с минимална доза Еутирокс. От миналата есен се старая, да поддържам ТSH около и под 2, което се получава като цяло, но всеки който следи хормони, знае че нещата варират доста.
Това, което ми се щеше да чуя, е опит на момичета, които са забременели, след оперативно лечение на щитовидната жлеза? Имало ли е проблеми? Колко време е отнело? Някой с подобна история?  
Благодаря предварително! Green HeartPurple HeartYellow Heart

# 1
  • Мнения: 894
Ако държите под контрол тсх преди забременяването, а също и своевременно и адекватно по в еме на бременността да се дозира и проследява тсх и фт4, не е пречка.

# 2
  • Мнения: 53
Ако държите под контрол тсх преди забременяването, а също и своевременно и адекватно по в еме на бременността да се дозира и проследява тсх и фт4, не е пречка.
Аника, а знаеш ли дали отстранената жлеза има отношение към Антимюлеровия хормон. Днес с Тsh и Ft3 и 4 реших да го пусна и е под долната граница,което силно ме притесни... Аз съм с напълно отстранена жлеза и след радиойодна терапия и някак си се надявам, че ще имаме бебче.

Общи условия

Активация на акаунт