Препоръчайте ми книга като ... - тема 3

  • 61 301
  • 442
  •   1
Отговори
# 195
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Здравейте! Отдавна не съм чела романи. Може ли да ми препоръчате някакъв, който те кара да се чувстваш добре? Не искам да е чиклит или нещо захаросано, но и не искам да има нищо разтърсващо. Никакво напрягане и напрежение. Хубава, простичка история. Нещо такова си представям.

Чудеса край малката река от Фани Флаг

# 196
  • Мнения: 140
Може ли да ми препоръчате някакъв, който те кара да се чувстваш добре? ... Хубава, простичка история.
От прочетените през миналата година се сещам за "Изгревът", М. Василева, може би и "Глина". Също книгите на Мич Албом.

# 197
  • София
  • Мнения: 10 554
Здравейте! Отдавна не съм чела романи. Може ли да ми препоръчате някакъв, който те кара да се чувстваш добре? Не искам да е чиклит или нещо захаросано, но и не искам да има нищо разтърсващо. Никакво напрягане и напрежение. Хубава, простичка история. Нещо такова си представям.
Наскоро търсих такава книга.
Избрах Сърце на вятъра за моя приятелка.
https://www.ozone.bg/product/sartse-na-vyatara/
Каза, че е много хубава, приятна книга.

# 198
  • Мнения: 5 272
Здравейте! Отдавна не съм чела романи. Може ли да ми препоръчате някакъв, който те кара да се чувстваш добре? Не искам да е чиклит или нещо захаросано, но и не искам да има нищо разтърсващо. Никакво напрягане и напрежение. Хубава, простичка история. Нещо такова си представям.
Може би нещо на Бакман - Човек на име Уве, Баба праща поздрави и се извинява Rolling Eyes
Три ябълки паднаха от небето също е много човешка, топла книга.

# 199
  • Мнения: 1 117
Нещо от поредицата "Пътувай и обичай"
-  Хиляда дни в Тоскана; Мед, море и Афродита; Клуб Умбрийска вечеря.

Мед, море и Афродита, както и Хиляда дни в Тоскана (за нея не съм обаче на 💯 % сигурна) я имам в електронен вариант. Ако някой желае да му я споделя, нека ми пише налично съобщение.

# 200
  • Мнения: 1 117
Бихте ли ми препоръчали антиутопия, подобна на 1984, The giver, What happened to Monday?

Благодаря

# 201
  • София
  • Мнения: 4 022
'Прекрасният нов свят' на Олдъс Хъксли.
За мен най-добрата антиутопия, макар началото й да прилича повече на утопия.

# 202
  • Мнения: 8
'Прекрасният нов свят' на Олдъс Хъксли.
За мен най-добрата антиутопия, макар началото й да прилича повече на утопия.
+1
На същото мнение съм. Бих добавил и "Хищните вещи на века" на братя Стругацки. А ако Ви се чете по-лека и забавна антиутопия, бих препоръчал "Москва 2042" на Владимир Войнович (и двете ги има в читанката).

# 203
  • на село
  • Мнения: 3 890
Последните дни прочетох на един дъх- Оризовата майка, Джинджифилова къща,  Щиглецът и Кестеновият човек( който беше с ужасен превод, но самата книга не те оставя)

Чете ми се отново нещо, което да ме грабне и да не мога да оставя, без Сидни Шелдън, неговите от читанка съм изчела всички Smile

# 204
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 722
Аз съм на книгите на Луис Райли и поредицата за плеядите, уникални са книгите й. В момента чета " Сестра на слънцето - Историята на Електра ".

# 205
  • Мнения: 3 032
Някой чете ли "Оставаме или напускаме" от автора на "Трябва да поговорим за Кевин", какви впечатления?

# 206
  • Бургас
  • Мнения: 5 910
Аз съм на книгите на Луис Райли и поредицата за плеядите, уникални са книгите й. В момента чета " Сестра на слънцето - Историята на Електра ".
Лусинда

# 207
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 722
Да, видях, че съм допуснала грешка вече съм на следващата книга от поредицата-  "Изчезналата сестра- Загадката се разплита ". Чакам с нетърпение и историята за бащата. Определено е пленяваща цялата паредица.

# 208
  • Мнения: 7 442
Чете ми се нещо като "Мисли и забогатявай", "да прецакаш дявола".

# 209
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 722
Ще ви предложа няколко, които аз съм чела и са ми били полезни, макар че не съм ги използвала в действие



Както и книгата Беден татко, богат татко.

Общи условия

Активация на акаунт