Препоръчайте ми книга като ... - тема 3

  • 61 597
  • 442
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 747
Здравейте,
Искам да препрочета/прочета История на България и да остане в семейната библиотека.
Обаче не мога да се ориентирам към издателство или автор. Искам да е от неутрален историк или с колентив от БАН?

# 436
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
И аз бих искала История на България.
Хем обстойна, хем като за простосмъртни, а не научен труд. Дали има нещо подобно издавано ?
 За жалост,това с “неутралния” историк, ми се струва блян.

# 437
  • Мнения: 2 256
Поредицата Алманах. Освен нея имам и Български ханове и царе, Йордан Андреев и Андрей Пантев. Аз имам вкъщи тези, и ми се струват доста сбити и без много субективизъм.

# 438
  • Мнения: 26
Здравейте,
препоръчате ми книга/и като поредицата на Джули Джеймс - “Адвокат и агент на FBI”.
Благодаря

# 439
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Здравейте,
препоръчате ми книга/и като поредицата на Джули Джеймс - “Адвокат и агент на FBI”.
Благодаря
Вероятно би ви допаднала поредицата Бюканън-Ренард на Джули Гарууд https://chitanka.info/serie/buchanan-renard

# 440
  • Мнения: 747
Поредицата Алманах. Освен нея имам и Български ханове и царе, Йордан Андреев и Андрей Пантев. Аз имам вкъщи тези, и ми се струват доста сбити и без много субективизъм.
Алманах от телевизионното предаване ли имате в предвид?!
Какво включва тази поредица, автори кои са?
Сега ще погледна в интернет?!

# 441
  • Мнения: 2 256
Да, на тв предаването. Мен ме устройва като за сбит исторически справочник. Когато детето има да пише за някоя историческа личност или събитие, винаги намирам достатъчно.

# 442
  • Мнения: 747
Да, на тв предаването. Мен ме устройва като за сбит исторически справочник. Когато детето има да пише за някоя историческа личност или събитие, винаги намирам достатъчно.
Да, благодаря.
Ще разгледам още малко, виждам, че има на издателство “ Труд”, но липсва една от частите(томове) и още една поредица, но е стигнала до 4 том, но не знам кога ще излезе следващ, а и на Алманах са изчерпани повечето по-стари издания.
Искам да е нещо стойност и по-задълбочено, не кратко и по възможност с колектив на БАН.
Трудна задача Sad

Общи условия

Активация на акаунт