Как се съхранява боб, така че да се предпази от гъгрица

  • 3 533
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 383
Здравейте!
Извинявам се, ако темата не е за тук, но не можах да видя подходяща категория.
Отглеждаме боб и всяка година го хваща гъгрица. Как се съхранява, за да се предпази? Бащата ми мисли да го слижим в чувал и след това в кашон и до него хапче, от тия с които по принцип обеззаразява царевицата за животните. Дали е добра идея? Да не ни стане нещо след консумация?

# 1
  • Мнения: 5 322
Баба ми едно време слагаше пирон в чувалчето с боб, не знам дали сте пробвали. И някакви билки или треви, но съм била дете, не ги помня.
Иначе аз съм прибирала пакетчета във фризера, държи и не се разваля.

# 2
  • Мнения: 6 447
2 денонощия във фризер, после се изсушава за ден-два и се прибира в стъклени или метални съдове с капак.

# 3
  • Мнения: 4 208
Не са гъгрици, фасулев зърнояд е. Можете да прочете в нета за него.
Зърното се обгазява с таблетки Делиция за три дена. След това следва дегазация от 45 дена.
Консумацията е след тези 45 дни.
Не мисля, че ще можете да купите Делиция от селскостопанска аптека, първа категория е и разфасовките са големи. Ако намерите от арендатор/голям производител ползвайте с голямо внимание. Съдът, в който се обгазява, трябва да се затваря много добре - да няма достъп на въздух, а помещението да е далеко от жилищни и стопански постройки.
Вариантът с няколкодневен престой на семената във фризер/листа от орех/пирони и патрони са по-скоро хомеопатия в областта на растителната защита (без да обиждам хомеопатията).

# 4
  • Мнения: X
Вкъщи го сушат хубаво и после го събират в шишета, които се затварят добре (например от пуншове, кола или каквото пиете) и го оставят да стои на студено. Досега не съм видяла бубулечки, а съм от тези, които гледат и все очакват. Иначе според мен не е добра идея да се обеззаразява с препарати и да се яде след това.

# 5
  • Мнения: 4 208
Вкъщи го сушат хубаво и после го събират в шишета, които се затварят добре (например от пуншове, кола или каквото пиете) и го оставят да стои на студено. Досега не съм видяла бубулечки, а съм от тези, които гледат и все очакват. Иначе според мен не е добра идея да се обеззаразява с препарати и да се яде след това.
Само да вметна, че всички зърнени продукти в магазина са обеззаразявани по този начин - боб, леща, ориз...
Важното е преди консумация да се спазват карантинните срокове...

# 6
  • Мнения: 731
Вчера изхвърлих един пакет брашно на София мел, който бях купила през пролетта. Имаше ситни буби.

# 7
  • Мнения: 11 566
На студено/ хладно знам, че се държи.
Нашите слагат кестени в торбичките.

# 8
  • Мнения: 335
Едно време баба ми слагаше листа от орех. Не си спомням дали е имало ефект, но си спомням как трябваше да чистя изсъхналите наронени листа преди да го сложи да го готви GrinningGrinning

# 9
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Най-сигурно е да се сложи във фризер за 2-3 денонощия и след това да се изсуши.
Тук отглеждат много боб и процедират по този начин,никога не е имало гъгрици.

# 10
  • Мнения: 9 525
имаме отделен хладилник за бобовите, че купуваме непръскани и по много. проблеми не е имало.

# 11
  • Мнения: 383
Не са гъгрици, фасулев зърнояд е. Можете да прочете в нета за него.
Зърното се обгазява с таблетки Делиция за три дена. След това следва дегазация от 45 дена.
Консумацията е след тези 45 дни.
Не мисля, че ще можете да купите Делиция от селскостопанска аптека, първа категория е и разфасовките са големи. Ако намерите от арендатор/голям производител ползвайте с голямо внимание. Съдът, в който се обгазява, трябва да се затваря много добре - да няма достъп на въздух, а помещението да е далеко от жилищни и стопански постройки.
Вариантът с няколкодневен престой на семената във фризер/листа от орех/пирони и патрони са по-скоро хомеопатия в областта на растителната защита (без да обиждам хомеопатията).
Четох за Делуцията. Не е ли опасна? Пишеше даже, че забранена за употреба от не-специалисти. И ше помогне ли срещу гъгрица точно? Това което напада боба ми прилича на не нея, не на зърнояд.

# 12
  • Мнения: 900
Вкъщи го сушат хубаво и после го събират в шишета, които се затварят добре (например от пуншове, кола или каквото пиете) и го оставят да стои на студено. Досега не съм видяла бубулечки, а съм от тези, които гледат и все очакват. Иначе според мен не е добра идея да се обеззаразява с препарати и да се яде след това.
Само да вметна, че всички зърнени продукти в магазина са обеззаразявани по този начин - боб, леща, ориз...
Важното е преди консумация да се спазват карантинните срокове...
Ако е така, защо ако пакет леща е отворен повече от месец ми се появяват черни бръмбари в лещата?
Изпитвам ужас към това да ям буболечки и колкото и да обичам леща, след вторият път в който видях тези гадини от купен пакет, вече не мога да вкуся.

# 13
  • Мнения: 272
Заразяването от вредителите става на нивата,има препарати срещу тях, по време на цъфтежа се пръска.Когато прибирам боба го слагам в фризера за 2 дни ,после го просушвам  изсипан на тънко на чаршаф.

# 14
  • Мнения: 4 208
Заразяването от вредителите става на нивата,има препарати срещу тях, по време на цъфтежа се пръска.Когато прибирам боба го слагам в фризера за 2 дни ,после го просушвам  изсипан на тънко на чаршаф.
За граховия зърнояд - да, едно поколение годишно, заразяване на нивата.
За фасулевия зърнояд - не, 4-6 поколения годишно и само първото се развива на полето.
Освен това има особености, които правят третирането на полето не особено ефективно. А пък добрата растителнозащитна практика казва, че ако по време на пожълтяването на бобовете и началото на узряване се прегледат 500 боба и се установят повредени посевите не се третират, а се пристъпва към фумигиране на зърното след прибиране.
Вкъщи го сушат хубаво и после го събират в шишета, които се затварят добре (например от пуншове, кола или каквото пиете) и го оставят да стои на студено. Досега не съм видяла бубулечки, а съм от тези, които гледат и все очакват. Иначе според мен не е добра идея да се обеззаразява с препарати и да се яде след това.
Само да вметна, че всички зърнени продукти в магазина са обеззаразявани по този начин - боб, леща, ориз...
Важното е преди консумация да се спазват карантинните срокове...
Ако е така, защо ако пакет леща е отворен повече от месец ми се появяват черни бръмбари в лещата?
Изпитвам ужас към това да ям буболечки и колкото и да обичам леща, след вторият път в който видях тези гадини от купен пакет, вече не мога да вкуся.
Вторична зараза в складовете и магазините. Препаратът няма превантивно действие след изтичането на периода на дегазация. Не трябва да се смесват партидите и складовете също трябва да се обработват.

Общи условия

Активация на акаунт