Отговори
# 75
  • Мнения: 508
Всички използват дигиталните технологии постоянно, учениците много повече. По—лесно и бързо се адаптират към тях, научават новите неща и смятам, че ще им бъде полезно

# 76
  • Мнения: 3 881
Здравейте, къде може да се види съдържанието на програмите?
П. П Моля, поправете на сайта си - МГ в Русе се казва Баба Тонка, а не баба Донка

# 77
  • Мнения: 86
Важно е, не само за децата, а и за възрастните. В днешно време, технологиите са във всяка сфера на живота. Без технологиите се спира развитието на обществото. Технологиите са незаменими.
Искам да попитам, защо няма безплатно обучение и в Плевен, за ученици до 12 клас?

# 78
  • Мнения: 910
Какви предварителни познания по програмиране се изискват за кандидатите в 1ви клас?

# 79
  • Мнения: 890
И за мен е интересно да науча какъв е подхода и програмата на обучение за най-малките?

# 80
  • София
  • Мнения: 6 159
Необходимо ли е децата да имат предварително някакви знания и умения? Имам предвид децата в 4-7 клас.

# 81
  • Мнения: 1 906
Технологиите са водещи в 21 век. Задължително е да знаеш достатъчно, а ако знаеш повече, напредваш по-бързо.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 797
Здравейте, дъщеря ми ще е в 4 клас, с удоволствие бих я включила в безплатните уроци, защото има интерес и познания, моля Ви да ми отговорите в какъв часови пояс ще се организират часовете и къде като локация, също така синът ми е 6 годишен, но е в 4 група в ДГ за него какъв тип занятия би бил удачен?

Благодаря Ви много за възможността и очаквам Вашите отговори.

Поздрави,

Мая

# 83
  • Мнения: 2 683
В днешно време е от изключително значение. Децата имат други интереси, развиват различни умения и програмирането и информационните технологии биха могли да бъдат само плюс в развитието им.

# 84
  • Мнения: 61
Какви програми предлага Училищна Телерик Академия

Учениците в 4 – 12 клас могат да избират между 7 интерактивни програми в областта на дигиталните технологии и програмирането, всяка с продължителност 100 учебни часа и отговаряща на тяхната възраст и интереси.

В програмата „Дигитални науки" учениците:
•   ще се запознаят с професиите на бъдещето;
•   ще усвоят основите на програмирането – езикът на иновациите и технологиите;
•   ще разберат как да учат по-бързо и ефективно.

В програмата „Разработка на игри“ децата и младежите ще научат:  
•   как да създават интерактивни компютърни игри;
•   как да програмират и да решават технологични проблеми;
•   как да развиват уменията си и да се подготвят за професиите на бъдещето.

С програмата „Алгоритмично програмиране“ децата:
•   ще усвоят основополагащи знания по програмиране;
•   ще развият логическото си мислене;
•   ще се подготвят за състезания по информатика.

С програмата „Уеб програмиране“ учениците:
•   ще усвоят съвременните технологии, популярни в цял свят - HTML, CSS и JavaScript;  
•   ще разберат как да създадат модерно и представително портфолио, блог или собствен уебсайт;
•   ще усвоят основополагащи знания по програмиране.

Повече информация за програмите и приема в тях може да получите по време на безплатния ни уебинар на 10 септември от 18:30 ч.

# 85
  • Мнения: 61
Защо не направите същото разпределение за възрастни?

Здравейте, Misha_Sladkisha!

Училищна Телерик Академия е насочен само към ученици в 1-12 клас. За възрастни (пораснали вече ученици) има други програми за преквалификация в областта на програмирането. Такава например е Telerik Academy Alpha https://www.telerikacademy.com/alpha и други, разбира се. Онлайн и на сайта можете да намерите повече информация или да изпратите запитвания.

Смятате ли, че изучаването на програмиране и дигитални технологии е важно за учениците и защо?
Важно е за тези деца, които имат интереси в тази област.

За 4 клас какъв е графикът - през седмицата или събота/неделя?

Здравейте, Fifiana!

Графикът на школите зависи от града и програмите. Можете да проверите в секция „Школи“ на нашия уебсайт като търсите по възраст и град. https://www.telerikacademy.com/school/locations

Много интересно изглежда, аз бих се записала с удоволствие, н о ввче няма как Wink
В малките градове, областни, ще има ли такива школи и достатъчно квалифицирани ще са преподавателите им? И цената каква е?

Здравейте, milena_dyakova86!

Обученията ни са безплатни за ученици. През тази учебна година ще провеждаме 110 школи в 33 града -
София, Пловдив, Варна, Велико Търново, Враца, Габрово, Доспат, Златоград, Кърджали, Ловеч, Луковит, Монтана, Панагюрище, Плевен, Първомай, Разград, Рудозем, Севлиево, Силистра, Смолян, Стара Загора, Харманли, Ямбол и с. Абланица, както и за първи път в Белоградчик, Девин, Добрич, Кюстендил, Мадан, Пазарджик, Пещера, Русе и Хасково.

Преподавателската ни мрежа се състои от 62-ма мотивирани преподавателя. Преди началото на учебната година те преминават през специализирано обучение.

Повече информация за програмите и приемът в тях може да получите по време на безплатния ни
уебинар на 10 септември от 18:30 ч. https://www.facebook.com/events/2725198144472806/

В забързания ни електронен свят дигиталните умения са не само важни,но са направо необходимост...
Каква е разликата между модула Разработка на игри 4-7 кл и същия 8-12 кл-различни неща ли се изучават? Ако детето е посещавало вече Разработка на игри за по-малката възраст със същия модул ли да продължи в 8 кл или да се избере друг?

Здравейте, svetlaem!

И трите ни програми за 8-12 клас са предвидени за начинаещи. Новото и различно в Разработка на игри 8-12 клас, което ще научи, е как се работи с външна библиотека и документация, както и ще може да приложи знанията си в малко по-различен контекст.

Не си ли противоречи това, малките деца да бъдат предпазвани от вредното лъчение на телевизорите и таблетите, а в същото време обучението по програмиране да започва от 1-ви клас?

Здравейте, Златанова!

Технологиите са част от света, в който живеем и професиите на бъдещето ще са свързани с тях. Ние стъпваме върху естествения интерес на децата към технологиите, които така или иначе използват в ежедневието си, и им помагаме от потребители да станат техни създатели.

Имам и следните въпроси:
С каква честота се провеждат обученията и каква е продължителността на един час? Онлайн обучение ще има ли или са само присъствени?

Здравейте, chockolina!

Продължителността на обучението е 1 учебна година. Тя се равнява на 100 учебни часа, в рамките на които детето преминава 1 ниво. Всяка школа има индивидуален график, съобразен със заетостта на преподавателя и залата. Формата на обучение ще е присъствена или онлайн, спрямо препоръките на здравните органи. Приетите кандидати ще получат информация по имейл преди началото на занятията.

Моя син е в предучилища група, но ми е интересно за деца 1 клас , които още се учат да четат как става обучението!

Здравейте, vili123!

Програмата е специално разработена за ученици от 1-3 клас. Тя е интуитивна и предимно визуална. По време на занятията всяко дете получава идивидуална подкрепа от ментор.

Разпределени ли са децата по възрасти в самото обучение?

Здравейте, dannyny!

Всички деца от една възрастова група се обучават заедно без разделение по класове.

Здравейте, къде може да се види съдържанието на програмите?
П. П Моля, поправете на сайта си - МГ в Русе се казва Баба Тонка, а не баба Донка

Здравейте, скаридка!

На сайта ни можете да видите информация за всяка една от програмите. В секция "за ученици" можете да отидете на конкретна възрастова група и програма. Кратки описания на програмите можете да намерите и на страница "за родители" https://www.telerikacademy.com/school/parents
Благодарим за забележката. Нанесохме корекция на името.

Повече информация за програмите също така може да получите и по време на безплатния ни
уебинар на 10 септември от 18:30 ч. https://www.facebook.com/events/2725198144472806/

Искам да попитам, защо няма безплатно обучение и в Плевен, за ученици до 12 клас?

Здравейте, lapenceto71!

Ако имате желание да ни помогнете да отворим школа за 8-12 клас в Плевен, можете да разгледате на сайта ни какви са необходимите елементи за стартиране на нова школа. https://www.telerikacademy.com/school/support/new-cohort

Какви предварителни познания по програмиране се изискват за кандидатите в 1ви клас?

Здравейте, Carina_007

От кандидатите не се изискват предварителни познания по програмиране. Учениците в 1-3 клас могат да се обучават в София, като записването ще отвори онлайн през септември и ще бъде достъпно до запълване на свободните места.

Необходимо ли е децата да имат предварително някакви знания и умения? Имам предвид децата в 4-7 клас.

Здравейте, milasara!

От учениците не се изискват предварителни познания по програмиране. Необходимо е единствено да кандидатстват през сайта на Училищна Телерик Академия и да се явят на входен изпит онлайн до 11 октомври. Изпитът включва 30 логически задачи под формата на тест и е с продължителност 45 мин.

Здравейте, дъщеря ми ще е в 4 клас, с удоволствие бих я включила в безплатните уроци, защото има интерес и познания, моля Ви да ми отговорите в какъв часови пояс ще се организират часовете и къде като локация, също така синът ми е 6 годишен, но е в 4 група в ДГ за него какъв тип занятия би бил удачен?

Здравейте, Monikqe!

Можете да проверите в секция „Школи“ на нашия уебсайт като търсите по възраст и град. https://www.telerikacademy.com/school/locations
За жалост не предлагаме обучения за деца в 4 група в ДГ.

Последна редакция: вт, 08 сеп 2020, 21:18 от Училищна Телерик Академия

# 86
  • Мнения: 374
Да , времето в което живеем го изисква.

# 87
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Виждам, че и Бургас не е включен, какъв е шансът за включване в онлайн групи?

# 88
  • Лясковец
  • Мнения: 765
Смятам,че е важно и жалко,че аз не съм го изучавала.В бъдеще всичко става все по зависимо от технологиите и човек трябва да е наясно от малък.

# 89
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
До Бургас кога ще стигнете ? Виждам, че присъствате в много сравнително малки населени места, а в най-голямата по площ област ви няма ...

Общи условия

Активация на акаунт