СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 12

  • 46 746
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 278
sea.sea, вече е излишно да правиш кръвни изследвания. Щом имаш притеснения, ходи по-често на преглед. Аз посещавах лекар на всеки 2 седмици в началото. Flowers Four Leaf Clover

# 61
  • София
  • Мнения: 22 923
Благодаря за съвета, но не това ми беше въпросът.

# 62
  • Мнения: 5 468
Да, напълно излишно. При тези стойности ЧХГ вече няма да се удвоява, т.е. по никакъв начин няма да можеш да се ориентираш дали бременността е наред, по стойността на хормона. ЧХГ е показателно само и единствено в начална бременност, и то само като ориентир. Съветвам те да не ходиш без причина по лаборатории, където върлуват разни вируси. Освен коронавирус, през есенния период започват да се разпространяевст и всякакви вируси, така че бременните в ранна бременност трябва много да се пазят.

# 63
  • Мнения: 1
Здравейте! Имам въпрос.Направих си кръвен тест за бременност и резултата е <0.130       mIU/ml.Не мога да разбера резултата,някой знае ли дали съм бременна?

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Не си.

# 65
  • Мнения: 5 367
Stephy, отрицателен е резултатът, освен ако не си направила теста прекалено рано.
За да е положителен, стойността трябва да е по-голяма от 5, или най-добре от 25.

# 66
  • Мнения: 402
Здравейте имам едно питане 7 ден след трансфер отрицателен резултат, на 5 дневни ембриони, според вас дали не е прекалено рано за чхг, няма никакви симптоми за цикъл, др каза да си пия лекарства и на 12 ден тест, възможно ли е на 7 ден все още да не отчита Благодаря

# 67
  • Мнения: 5 468
Здравейте имам едно питане 7 ден след трансфер отрицателен резултат, на 5 дневни ембриони, според вас дали не е прекалено рано за чхг, няма никакви симптоми за цикъл, др каза да си пия лекарства и на 12 ден тест, възможно ли е на 7 ден все още да не отчита Благодаря

По принцип при бременност вече би трябвало да има леко повишение на ЧХГ, но все пак е рано и не могат да се правят все още заключения.

# 68
  • Мнения: 402
Здравейте имам едно питане 7 ден след трансфер отрицателен резултат, на 5 дневни ембриони, според вас дали не е прекалено рано за чхг, няма никакви симптоми за цикъл, др каза да си пия лекарства и на 12 ден тест, възможно ли е на 7 ден все още да не отчита Благодаря

По принцип при бременност вече би трябвало да има леко повишение на ЧХГ, но все пак е рано и не могат да се правят все още заключения.
Благодаря

# 69
  • Мнения: 130
Здравейте, направих си и аз днес тест (за мое успокоение), и излезе 13 454. В средата на пета седмица съм, и като гледам по табличката, излизам близо двойно извън границите, а си имам време до края на пета.
След 48 часа ще направя втори тест, за да видя движението.
Имало ли е някой с такъв случай?

# 70
  • Мнения: 3 939
В тази седмица ЧХГ не ти носи абсолютно никаква информация. Ако има нещо, при тези стойности ще се види на ехограф. Не разбирам защо се бутате сами при всички вируси в лабораториите....

# 71
  • Мнения: 8
Здравейте всички,
На 34 години съм и съм бременна за втори път. Първата "бременност" приключи в 5 г.с. м. юни тази година. Беше биохимична.
Дата на последен цикъл - 12.08.2020г. Трябваше да ми дойде на 09.09.2020г. Много съм притеснена, понеже на 4-ти ден от закъснението получих кафеникаво зацапване. Веднага отидох на лекар, но тя ми каза, че не може да се види нищо, понеже е твърде рано. Матката ми имала добра реакция и лигавица 25мм. Имам почти постоянни болки като при цикъл, като в дясно чувствам тежест и парене понякога. Изписа ми Дуфастон 3х1 и Нош па и ме прати на преглед към края на тази седмица.
Междувременно започнах да следя ЧХГ: 10.09 - 77,48; 11.09 - 155,50; 14.09 - 670,20 /знам, че се пуска през 48 часа, но в неделя нямаше как да е в същата лаборатория/. Записала съм си час за преглед на 18.09.
Моля за мнение каква е вероятността това да се окаже извънматочна бременност. Вариантът от предния път го изключвам засега, понеже уж открихме причината и този път не е на лице. Много ми се иска този път да се получи. Благодаря за отделеното време

# 72
  • Мнения: 5 367
Ziz, ЧХГ вярно са малко разпилени като дати, но според мен нараства добре.
Явно е рано да се види още.
Само тази дебелина нещо ме обърква.
Сигурна ли си, че е казала 25мм?
Това са 2,5см, което не ми се връзва.

# 73
  • Мнения: 8
Това е написала към ехографията

# 74
  • Мнения: 408
Имате ли още зацапване ? Аз при извънматочната си имах и червена кръв + 2 големи съсирена още на 2 ри ден закъснение,ако така мога да ви успокоя.Стойностите от 11 и 14 са добре според мен,нямате ли възможност да отидете утре или вдругиден на преглед.Много ви стискам палци да е вътрематочна безпроблемна бременност.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт