СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 12

  • 46 986
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 94
Sosi, добре е, че кървенето е спряло.
Може да пуснеш ЧХГ след 48 часа, за да видиш как се повишава и задължително  преглед при АГ с хубава апаратура, за да се огледат добре нещата.
Да, ще пусна в петък Чхг и ще отида на Ехогеаф, благодаря на отзовалите се.

# 676
  • Мнения: 408
Аз бих посъветвала още утре на преглед с добра апаратура и наистина добър лекар,ако имате болки или кървене.Не бих чакала 48 часа за кръвен.Успех,дано си е нормална бременност.

# 677
  • Мнения: 35
Удвояват се да, но ми се струват ниски като цяло за тези дни закъснение. Ще разбера скоро какво се случва и се опитвам да запазя спокойствие, нооо хич не ми се получава 😂
Здравей, моя цикъл също беше на 31.12, овулация на 15.01. Пусках си кръвни през горе долу същите интервали и резултатите ми бяха горе долу като твоите. Днес за пръв път бях на преглед, видя се сак+мехурче, надявам се след 2 седмици да се види и ембрионче. Успех!
Лелее страхотно! Късмет и на теб! ❤

Sunshine202 пих прахчета пикозитол, агнес(добавка с витексин) витамини за бременни, а диетата не е нещо специално, просто спрях захарта и брашното. Повече зеленчуци, месо, ядки, някои казват, че и млечните продукти вредяли на ПКЯ, но тях не съм спирала.

# 678
  • Мнения: 345
Здравейте,
Днес ми е 24ти ден от менструацията, с положителен тест за О на 1.02. Днес пуснах ЧХГ  и сега излезе резултата 6.96. С болки, дискомфорт в кръста съм и болки ниско долу.Доста се притесних, защото усещам и болка ниско долу към крака и много се стреснах и с другите болки.
 Как ви се струва този резултат?
Проблемът, е че събота лабораторията не работи и няма как да пусна след 48ч.Има ли смисъл да пускам в събота в друга или само повече ще се объркам?
Пропуснах да добавя, че реф.са <0.5

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 16:47 от Lady12

# 679
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 024
Толкова съм чела,вряла и кипяла в инвитро и правенето на кръвни тестове,ама място не мога да си намеря.
Ето какъв е казуса
На 1.02.ми бе 7-мия ЗЕТ,на 9.02 си пуснах теста и излезе 91,500,получих леко розово зацапване,което обаче спря същия ден.Спряха ми и Акарда...
Днес направих втори тест в същата лаборатория,резултат -131,според калкулатора който гледах в интернет се удвоява на 91 часа,ама това не е ли твърде много.Чух се с доктора си и той ми каза да пусна нов тест в понеделник.Ама аз ще се побъркам от притеснение до тогава...Някой с подобен случай и най-вече дали всичко приключи благополучно(лятото имах биохимична ,пак след ЗЕТ,но тогава чхг не стана повече от 8 )...

# 680
  • Мнения: 310
Ели, в една и съща лаборатория ли са правени двата теста?
Стискам палци! Вярвам, че всичко ще е наред! Заслужаваш най-доброто развитие!

# 681
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 024
Да,в една и съща...

# 682
  • Мнения: 7 898
Може да е много, може да не е. Говори с лекаря си и виж какво ще ти каже.

# 683
  • Мнения: 1 686
Ами то няма какво да се направи, освен още един тест и да се изчака. Историята познава всякакви случаи, стискам палци Вашият да е от успешните!

# 684
  • Мнения: 723
Ели, важно е следващата стойност да е удвоена, някой път тръгват по- бавно и после нараства скорострелно. Стискам ти палци от сърце следващият резултат да е категоричен и всичко да е наред 🤗

# 685
  • Мнения: 1 847
https://www.countdowntopregnancy.com/tools/beta_doubling_calculator.php

опитай с този има и час за въвеждане, понякога и той е важен.Късмет!

# 686
  • Мнения: 345
Вчера писах, но никой не отговори. Днес реших да пусна пак чхг(днес на уринарен сутринта имах втора бледа черта) , но в друга лаборатория, че пред другата имаше много голяма опашка, но резултата е 0. Как е възможно вчера да е 6.96,а днес 0. А и този прогестерон защо е толкова висок? Моля за мнение. Означава ли нещо толкова висок прогестерон?







Здравейте,
Днес ми е 24ти ден от менструацията, с положителен тест за О на 1.02. Днес пуснах ЧХГ  и сега излезе резултата 6.96. С болки, дискомфорт в кръста съм и болки ниско долу.Доста се притесних, защото усещам и болка ниско долу към крака и много се стреснах и с другите болки.
 Как ви се струва този резултат?
Проблемът, е че събота лабораторията не работи и няма как да пусна след 48ч.Има ли смисъл да пускам в събота в друга или само повече ще се объркам?
Пропуснах да добавя, че реф.са <0.5

# 687
  • Мнения: 5 388
Lady, трудно е да се сравняват резултати от различни лаборатории, особено преди закъснение на цикъла.
Пусни утре ако можеш един тест в първата лаборатория и виж какво ще покаже.

# 688
  • Мнения: 345
Не работи в събота. Освен в понеделник. Но пък в едната да е 0 , а този прогестерон пък супер висок, много объркващо..

Lady, трудно е да се сравняват резултати от различни лаборатории, особено преди закъснение на цикъла.
Пусни утре ако можеш един тест в първата лаборатория и виж какво ще покаже.

# 689
  • Мнения: 5 388
Lady, прогестеронът се покачва след овулация и остава висок в първите месеци на бременността.
Но като цяло ЧХГ е хормонът който показва бременност. Ще се наложи да изчакаш за втори кръвен или за закъснение на цикъла.

Общи условия

Активация на акаунт