СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 12

  • 47 273
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 968
По-скоро е било биохимична.

# 691
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 070
Аз лятото след петия трансфер бях така-в едната лаборатория 7 и нещо,в другата-8 и нещо и накрая пак в първата 1 Оказа се БХ...
Сега двете съм ги правила в една и съща лаборатория, съответно на ден 8-91,500,малко ми зацапа розово и спря до вечерта,на ден 10-131 и днес пак ми цапа и хич няма да издържа до понеделник,както ми каза доктора,а утре сутрин ще усъмна пред лабораторията,за да съм наясно какво ми се случва.Хич не искам пак БХ,но индикациите са за такава...

# 692
  • Мнения: 5 431
Ели, стискам много палци!
Наистина, може би, в твоя случай е най-добре да пуснеш утре, защото е цяло мъчение да чаках до понеделник.

# 693
  • Мнения: 723
Ели, може и от аспирина да зацапва. Ако е от него, може би е хубаво да го замениш с НМХ след консултация с доктора. Имай предвид, че при първото си дете си била доста по-млада и тогава тромбофилията не е имала такова отражение. Аз също родих преди 15 години без никаква терапия. Просто се роди по-малък. Но сега минахме през 3 инсиминации и 5 трансфера докато изобщо видя + и то с фракси от 1 ден на цикъла, а не от трансфер. Стискам ти палци от сърце утре резултатът да е удвоен 🤗

# 694
  • Мнения: 398
Здравейте вчера пуснах ЧХГ - 210.80 последен цикъл 16.01 овулация 30.01 . Според вас добър ли е резултата за тази период ?

# 695
  • Мнения: 7 898
Бременна си.

# 696
  • Мнения: 5 431
Здравейте вчера пуснах ЧХГ - 210.80 последен цикъл 16.01 овулация 30.01 . Според вас добър ли е резултата за тази период ?

Според мен е супер резултат. Simple Smile

# 697
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 070
При мен изследването ще е в понеделник,защото лабораторията не работи през уикенда.Надявам се на положителен развой.Но каквото и да стане ще пиша.

# 698
  • Мнения: 1 130
При мен изследването ще е в понеделник,защото лабораторията не работи през уикенда.Надявам се на положителен развой.Но каквото и да стане ще пиша.
Силно стиснати палци за положителен резултат ☺️🤞🤞🤞

# 699
  • Мнения: 94
Здравейте, закъснява ми с 10 дни, направих си два уринарни теста, които бяха положителни на 5 и 7 ден след закъснението. Днес имах час за видеозон, но снощи прокървих, ярка червена кръв, преди това два дни доста ме болеше корема, като менструални болки, но и кръста ме болеше. Днес отидох на преглед, каза ми че не се вижда нищо в матката и че няма бременност, само нещо като киста на левия яйчник. Препоръча ха ми да си пусна кръвен тест. Кръвния е 1423 Чхг. Отидох при друг лекар, той пък видя малка точка в матката ниско долу и каза, че лигавицата е удебелена и да отида пак след седмица. Дайте ми съвет, какво да правя. Бременна ли съм, извънматочна ли е. Продължава да ме боли долу, най вече левия яйчник, така го усещам.
Здравейте отново, повторих кръвния тест вчера 2444 чхг, беше в сряда 1423. Днес отодох отново на преглед и при трети лекар с добра апаратура, той не видя гестационен сак в матката, каза че лигавицата ми е 14 мм и че вижда в кухината някакво черно петно. Провери за извънматочна но нищо не видя, нямало и свободна течност в коремната кухина, което го навежда на мисълта, че не е извънматочна. Каза да си пусна отново кръвен и да го посетя след седмица, можело да съм имала късна овулация и за това да не се вижда или да съм на път да го загубя. Днес чхг ми е 2923. Увеличава се, а на ехограф нищо не се вижда. Моля споделете имала ли е някоя от вас подобен случай, който да е завършил добре

# 700
  • Мнения: 5 431
Sosi, вече првдполагам имаш към 12-13 дена закъснвние + достатъчно високо ЧХГ, за да се визуализира поне сакче в матката.
Според мен посети някоя добра клиника с хубава апаратура, защото бавното покачване на ЧХГ и това, че нищо не се вижда в матката, може да сочи за извънматочна бременност.

# 701
  • Мнения: 398
Знам че гемата е ЧХГ но видях че обсъжадате и извънмяточня бременост и исках да попитам болката ниско долу симптом ли е нямам нито кървене нито зацапване просто болка казах на моьт доктор но той каза само но шпа а чясът ми е в четвъртък чак

# 702
  • Мнения: 1 688
Здравейте, закъснява ми с 10 дни, направих си два уринарни теста, които бяха положителни на 5 и 7 ден след закъснението. Днес имах час за видеозон, но снощи прокървих, ярка червена кръв, преди това два дни доста ме болеше корема, като менструални болки, но и кръста ме болеше. Днес отидох на преглед, каза ми че не се вижда нищо в матката и че няма бременност, само нещо като киста на левия яйчник. Препоръча ха ми да си пусна кръвен тест. Кръвния е 1423 Чхг. Отидох при друг лекар, той пък видя малка точка в матката ниско долу и каза, че лигавицата е удебелена и да отида пак след седмица. Дайте ми съвет, какво да правя. Бременна ли съм, извънматочна ли е. Продължава да ме боли долу, най вече левия яйчник, така го усещам.
Здравейте отново, повторих кръвния тест вчера 2444 чхг, беше в сряда 1423. Днес отодох отново на преглед и при трети лекар с добра апаратура, той не видя гестационен сак в матката, каза че лигавицата ми е 14 мм и че вижда в кухината някакво черно петно. Провери за извънматочна но нищо не видя, нямало и свободна течност в коремната кухина, което го навежда на мисълта, че не е извънматочна. Каза да си пусна отново кръвен и да го посетя след седмица, можело да съм имала късна овулация и за това да не се вижда или да съм на път да го загубя. Днес чхг ми е 2923. Увеличава се, а на ехограф нищо не се вижда. Моля споделете имала ли е някоя от вас подобен случай, който да е завършил добре
В никакъв случай не чакайте седмица, възможно най-скоро второ (и трето, ако се наложи) мнение при друг лекар. ЧХГ расте и е достатъчно високо, за да се установи къде е бременността от добър специалист. Междувременно следете за кървене и силни болки. Успех!

# 703
  • Мнения: 1 484
Не искам да те плаша но аз бях по същия начин моята извънматочна я откриха в 7 седмица когато ме вкараха в болница тогава се видя в дясната тръба.Нямах нито болки нито кървене.Потърси незабавно добър доктор

# 704
  • Мнения: 94
Не искам да те плаша но аз бях по същия начин моята извънматочна я откриха в 7 седмица когато ме вкараха в болница тогава се видя в дясната тръба.Нямах нито болки нито кървене.Потърси незабавно добър доктор
Благодаря за мнението на всички и моите усещания и това което прочетох клонят, че може би е извънматочна, а ако не е, че нещо не наред. Днес нямам болки, нито съм прокървила, от както си направих първия тест два пъти прокървих по налко и спря. Ходих при трима различни лекари все известни имена в моя град, никой не е сигурен точно какво е, препоръчват да изчакам, но ще потърся още поне едно мнение, защото доста вече се наплаших, а и някак имам усещането, че нещата отиват натам.

Общи условия

Активация на акаунт