Египет /Тема 10/

  • 48 234
  • 890
  •   1
Отговори
# 180
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 775
Рамус в Търново правят теста за 24часа. Званях вчера да питам. До обяд взет става на следващия ден.

# 181
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Почти всички фирми ползват Рамус- дават отстъпки за тестване при тях.
Клиенти вчера сутринта си го направиха в един от офисите в София и на обяд резултатите бяха готови. От другите градове е малко по-бавно, защото пробите се транспортират.
Може да се тествате в един офис, а да си вземете резултата в друг.
Притеснявям се аз все повече Kissing Heart. Вече съжалявам, че не запазих директно от Онекс... От началото на седмицата ме въртят , ха днес, ха утре.. вече е петък, званях 3 пъти днес. Уж щяха да ги пратят, сега някакъв проблем...Званях и на Онекс да питам.
Документите се изготвят в седмицата преди отпътуване. Понякога става по-бързо, понякога по-бавно. Няма повод за притеснения или излишно изнервяне. На Онекс работата им е да ви пренасочат към вашия агент, така че нормално е да ви кажат така. Това не значи, че агентът ви лъже.

Здравейте на всички! Записвам се и аз в темата, тъй като ни предстои пътуване през април. Изчетох последните три теми, благодаря на всички за полезната информация.

Резервирахме за Desert Rose за 17.04. с програмата на Емералд с кацане в Кайро, екскурзия до музея и пирамидите и с автобус до Хургада (1+6). На връщане излитаме от Хургада. Има ли някой друг, който ще пътува/е пътувал с тях. Не ги срещнах в темата като ТА/ТО за тази дестинация, май е нова за тях. Но пък програмите им са на изключително атрактивни цени.

Voyager, ще се радвам, ако се включите с малко повече информация за тях. Може и на лично, ако предпочитате.

Пожелавам на всички пътуващи приятни и незабравими преживявания!

Емералд са голяма и стабилна фирма. Принципно са специалисти в дестинация Турция, но от 2019 правят и Египет. Няма причина за притеснения, всичко ще е ок.

# 182
  • Мнения: 34
Здравейте! Днес на летището имаше огромна опашка на полета за Хургада! Simple Smile Самолетът е бил пълен! Simple Smile  Приятна, слънчева и зареждаща почивка на всички заминали! 😊 Мисля, че има заминали от темата, моля за отзиви, когато се приберете. Simple Smile

# 183
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Здравейте! Днес на летището имаше огромна опашка на полета за Хургада! Simple Smile Самолетът е бил пълен! Simple Smile  Приятна, слънчева и зареждаща почивка на всички заминали! 😊 Мисля, че има заминали от темата, моля за отзиви, когато се приберете. Simple Smile
За сега отзивите от туристите на място са добри. 9 екскурзовода са пътували с тях на полета и са намясто за да ги обслужват. От снимките и "преките" включвания съдя, че времето е супер.

# 184
  • Мнения: 22
Здравейте на всички.
Изключително полезна тема за бъдещите туристи, желаещи да посетят Египет - като мен Simple Smile
Изчетох доста от изписаното и намерих отговори на въпросите, които ме вълнуват и научих неща, които ще ми бъдат полезни, за което много благодаря на всички ви.

Та.. Тъй като след известно време с моята половина ще сключим брак, решихме да си направим сватбено пътешествие с нашите кумове до Египет.
Насочихме се към Хургада. Към момента разговях с Екзотик Холидей за програмата - 6 нощувки в Хурдада и 1 в Кайро.
Аз се бях ориентирала към хотела Desert Rose 5*, като момичето от агенцията (изключително любезна) потвърди позитивите, които бях изчела за хотела тук. Предложи ми и Jaz Aquamarine Resort 5*, като ми обясни, че за повод като нашия би бил още по-подходящ.

Всичко звучи супер, но ме притеснява дали ще се състой екскурзията, защото момичето ми обясни, че е рано още и към момента никоя програма не е потвърдена и ме насочи към дата 05.05, защото първоначално се бяхме спрели на 12.05, но каза че се случва последните дати от екскурзиите да не се състоят.

Моля, ако някой желае, да сподели мнение за посочените хотели, агенцията и всякакви други съвети. Също така имате ли информация дали някоя от агенциите към момента предлага потвърдени групи за дати през май месец?

Много благодаря предварително. Предполагам че част от въпросите ми нямат конкретен еднозначен отговор, но тъй като повода за нас е изключително важен и ни е притеснено, бих се радвала да събера повечко информация. Simple Smile

# 185
  • Мнения: 1 652
Тази година на 12 май започва Рамазан Байрям и има огромна вероятност хотелите (не знам дали точно вашите) да се напълнят с местно население с по много викащи деца... Хората са стояли, без да ядат през деня цял месец, и ще му отпуснат края. Имайте го предвид.
На 5 май си е топло вече, 30 градуса ++

# 186
  • Мнения: 22
Тази година на 12 май започва Рамазан Байрям и има огромна вероятност хотелите (не знам дали точно вашите) да се напълнят с местно население с по много викащи деца... Хората са стояли, без да ядат през деня цял месец, и ще му отпуснат края. Имайте го предвид.
На 5 май си е топло вече, 30 градуса ++

Много благодаря. Явно 05.05 наистина е по-добрият вариант.

# 187
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 775
Вечерното ШОУ на пирамидите заслужава ли си? 40€ на човек.. сигурно на място ще е по 20€, но като цяло се чудя дали да идем.
Полета ни каца в 10.30 цял ден сме на пирамиди, после музей и вечерта ще сме изтормозени за сън. Та ако пропуснем за яд ли ще е работата?

# 188
  • Мнения: 394
Интересно е, но не чак непрежалимо.

# 189
  • Мнения: 3 638
Новия музей работи ли вече или в стария водят туристите?

# 190
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Как е организирано храненето в момента? По класическия начин на шведска маса?

# 191
  • Мнения: 615
http://ru.suntour24.com/%D0%A5%D0%A3%D0%A0%D0%93%D0%90%D0%94%D0%90 за екскурзии на място,ние сме ги ползвали много коректна фирма.Може предварително по вайбър да се договорите https://www.facebook.com/profile.php?id=100000530759158 координати във ФБ Мохамед

# 192
  • Мнения: 67
Новия музей работи ли вече или в стария водят туристите?
Не работи, още не е завършен.
Водиха ни в стария музей.

# 193
  • Мнения: 24 467
А знаете ли кога се очаква да отвори новият?

# 194
  • Мнения: 5 065
А знаете ли кога се очаква да отвори новият?
Тази есен, ама ще те излъжа кога точно. Септември-ноември някъде беше.

Общи условия

Активация на акаунт