Египет /Тема 10/

  • 47 984
  • 890
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 161
#judy ще може ли да напишете тук в темата или като лично съобщение повече за екскурзията, която сте резервира ли + линк Simple Smile

# 31
  • Мнения: 24 467
Направо пускам линк, виж застраховката  хубава е. А фирмата сме ползвали два пъти и сме бивали доволни. Лично аз не съм фен на единният избор на правилна фирма. Не смятам, че има такава. Затова и се въздържам от препоръки. Гледам да ми хареса екскурзията, цената и да са ми удобни датите. На мен и на мъжа ми да ни харесат. Останалото е на късмет.

Спряхме се на тази оферта:

https://www.odans-travel.com/pochivka/592/%7C535%7C53%7C/0/%D0%B … 2021-%D0%B3-.html

Другият полет е от София - за където има група:

https://www.odans-travel.com/pochivka/592/%7C535%7C53%7C/0/%D0%B … 2021-%D0%B3-.html

Молим се само да се проведе!!!

Последна редакция: пн, 04 яну 2021, 19:09 от Judy

# 32
  • София
  • Мнения: 3 643
Дори не смея да разгледам отново моята несъстояла се екскурзия по Нил  Sad
Така ми се иска да отида този април....

# 33
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 741
Направо пускам линк, виж застраховката  хубава е. А фирмата сме ползвали два пъти и сме бивали доволни. Лично аз не съм фен на единният избор на правилна фирма. Не смятам, че има такава. Затова и се въздържам от препоръки. Гледам да ми хареса екскурзията, цената и да са ми удобни датите. На мен и на мъжа ми да ни харесат. Останалото е на късмет.

Спряхме се на тази оферта:

https://www.odans-travel.com/pochivka/592/%7C535%7C53%7C/0/%D0%B … 2021-%D0%B3-.html

Другият полет е от София - за където има група:

https://www.odans-travel.com/pochivka/592/%7C535%7C53%7C/0/%D0%B … 2021-%D0%B3-.html

Молим се само да се проведе!!!
Никъде не пише датите за 2та варианта от Варна с Кацане в Кайро и в Хургада? вие на кои дати ще бъдете?

# 34
  • Мнения: 24 467
Пише. Отваряш на април, линкът е от календара за април, и виждаш екскурзията, пише 17.04. Описана е по дни подробно. Вкл. отпътуването. Друга от Варна до там такава няма. Съответно същата с тръгване от София е на 3.04 и 17.04.
Ако искаш за друг месец, отваряш горе календара на който месец искаш.
https://www.odans-travel.com/calendar.php?P=5
Календар април:
https://www.odans-travel.com/calendar.php?mes=4

# 35
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 741
Jady мерси Simple Smile
Аз след дълго разглеждане на оферти се спрях на
https://exoticholiday.bg/ekskurzii-egipet/Kruiz-Po-stapkite-na-F … noshtuvka-v-Kajro)
Няма включена застраховка отмяна на пътуване, но пък цената е 1380лв.
Застраховката за 3мата с малката излиА 230лв, което излиза същото като крайна цена, като при екскурзията на агенцията, която е харесала Jady.
За дата избрах от 03.03 до 10.03. Искам да е по-хладно и приятно за разглеждане, тъй като избрахме варианта 2 нощи Хургада, 4 нощи на круйза и една нощ в Кайро с директен полет до там.
Датата все още не е потвърдена, но се надявам да се запишат още хора до крайния срок, защото другите дати вече не са ни удобни.
Чакам с нетърпение да дойде време 😍

# 36
  • Мнения: 192
Споделете хотели в Шарм, които са ви харесали и сте останали доволни. Аз препоръчвам Charmillion, но искам да видя и други.

# 37
  • Мнения: 24 467
Джейни, дано се осъществи!
Колко е голямо детето?
Нашето е на 14 и си е голям човек вече. Smile
Чакаме снимки!!! Ако сте първи, да повлечете крак!

# 38
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 741
Джейни, дано се осъществи!
Колко е голямо детето?
Нашето е на 14 и си е голям човек вече. Smile
Чакаме снимки!!! Ако сте първи, да повлечете крак!
На 5 и половина...във вихъра си 🤣
Дано,дано ... ще бутна и един пътепис, ако остане повечко време Simple Smile

# 39
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Ох, ние се завърнахме от Новогодишната програма и вече сравнявам цените по агенциите за да резервирам за априлската ваканция.

# 40
  • Мнения: 192
Ох, ние се завърнахме от Новогодишната програма и вече сравнявам цените по агенциите за да резервирам за априлската ваканция.

Къде ходихте, дайте отзиви. Защо никой не споделя хотели в които е бил и е останал доволен?

# 41
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 741
Ох, ние се завърнахме от Новогодишната програма и вече сравнявам цените по агенциите за да резервирам за априлската ваканция.

PCR тестове къде правихте и каква беше цената? И на връщане в Египет ли ги правихте тестовете или като се върнахте?

# 42
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Ох, ние се завърнахме от Новогодишната програма и вече сравнявам цените по агенциите за да резервирам за априлската ваканция.

PCR тестове къде правихте и каква беше цената? И на връщане в Египет ли ги правихте тестовете или като се върнахте?
По програмите на Тез тур се правят в Рамус 48 часа преди заминаване и веднага след пристигането, организирано, пак там. Цената преди Нова година беше 80лв с ваучер, който дават, когато за останалите беше 120. Сега мисля, че е 50лв

# 43
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Здравейте,за 4 път посещавам Египет.Две години за Коледа,една през Април и тази година за НГ.

Уточнявам за България Тез тур и АБАКС организират Египет.Тез тур продава директно на клиента, а Абакс на ТА и затова цените са малко по завишени.Пътували сме и с двете фирми.Ако гледате на сайтовете им ще видите, че има и разлика в предлаганите хотели.Тез тур имат на място гидове, които живеят там. А на ТА Абакс пътуват с нас от България.Тез тур ви чакат на летището с техни автобуси, а Абакс с автобуси на TUI. От пакетите на Абакс сме купували от ТА Екватор-те са подизпълнител.

През Април преди 2 години бяхме в Jungle Aqua Park - хотел на втора линия със собствен аква парк от веригата Albatros. 3 отопляеми басейна през зимния период и още много неотопляеми на огромната територия, на която е разположен. Из целия хотел множество изкуствено направени диви животни в реален размер стоят покрай вас.Добре поддържан и сгради като малки къщички тип бунгало на един или два етажа със страхотни тераси.Стаите просторни с огромни легла.Множество ресторанти и барове като за All inclusive/ АИ/.Храната разнообразна и много вкусна.Магазинчета за сувенири,бижута и аптека също.На плаж ходите с бусче, като плажа е общ за двата хотела-този и следващия Alf leila we leila , за когото ще пиша.Плажа е каменист и ще ви трябват обувки.На плажа бар-бургери,пица,картофки,салати,плодове и напитки-вода,бира,алкохол и безалкохолни напитки.Водата в морето е топла 24-25 градуса,а на въздуха 30-33 градуса.Това за Великден.
 
Били сме в Alf leila we leila за Коледа миналата год./тази год. заради Ковид не работи.Работи Jungle Aquа Park, който е съседен/.Този хотел го взехме по препоръка на агентката на Тез Тур./-и този е на втора линия. Хотелската част ниски сгради на два етажа в стила на 1001 нощ.Отново от веригата Albatros, 2 отопляеми басейна през зимата и един детски.Останалите със студена за това време вода.Температурата навън е 25-26 градуса, а на морската както писах по-горе делят общ плаж с Джънгъла около 18 градуса.Страхотен рибен ресторант залепен за основния,1 ала карт с арабска кухна.Суши,италиянски,китайски отворени вечер без резервация.Страхотна организация за коледната вечеря-1 500 човека в една огромна шатра направена за събитието, а по периферията храна за всеки вкус без свинско.От пиле мляко.За 4* супер хотел. На територията на хотела собстрен музей с експонати-мумия,статуетки на египетските фараони и т.н,магазинчета и аптека.Има огромна арена с отворена и остъклена част, на която се провежда шоу от 1001 нощ, за което другите хотели от веригата плащат по 50долара за посещение.Струва си всеки лев, който платихме .

Отново за Великден 29 април в Albatros Citadel.Хотел на първа линия със собствена марина за яхти.Сградите са стъпаловидно разположение.Целия хотел е с концепция на римски замък,стаите отвътре с камъни и плотове за маса от нещо като гранит.Отвън е същото все едно е врязан в скалите.Като Колозеума е...Една огромна основна сграда, в която са разположени основния ресторант,рецепция,фитнес,конферентна зала...На второ ниво има външни джакузита 15 мисля- като 4 отопляват през зимата. Инфинити басейн към морето.Не помня точно колко са другите басейни.Плажа около 1 км,с хубав пясък.Има огромна статуя на Посейдон на брега.Има уединеност на плажа и риф за разглеждане на морския свят.Храната е супер вкусна.

И накрая тази НГ с Екватор в Desert rose - страхотен хотел на първа линия със собствена изкуствено изградена лагуна .Един отопляем басейн,3 ала карт ресторанта-ливански,мексикански и рибен са без да се заплащат, но с резервация.Един италиянски платен.Огромна територия с цветя и цветни дървета.Аз съм влюбена в това място.Огромен басейн с олимпийски размери.И още два нормални.5 бара,основен ресторант,два снек бара,амфитеатър и зимна градина, в която прожектират анимация за децата,а след 12 се превръща в дискотека.Триетажни сгради в няколко корпуса,на плажа едноетажни и къщички.Храната разнообразна, но ако не беше Ковид си представям какво щеше да е.Вечерта в рибния ресторант направо дето не си облизахме купичките от супата, никога досега не бях опитвала по-вкусно нещо.Има риф и марина за яхти.Директно пред хотела има търговска улица с различни магазинчета.Стаите широки,баните и те.Ох...... ИСКАМ ПАК.

П.П. Всички хотели от веригата Албатрос са страхотни-чистота,храна,обслужване....

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 17:17 от denissa22

# 44
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 741
Ох, не знам защо почти никоя агенция не предлага екскурзията с вътрешен полет от/до Кайро. Не искаме опция с влак или автобус. Само Караджъ турс и ЕкзотикХолидей и Бохемия предлагат, но за датата, която ме устройва няма още група.
...та чакаме си потвърдени Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт