Бебето седи изправено с едното краче настрани

  • 1 601
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 451
Здравейте,
Моля по-опитните да дадат мнение.
Синът ми е на 7м навършени и сам започна да се изправя, но лявото стъпало държи настрани навън. Бяхме на ортопед (Д-р Фурлакис ) на 6м и каза , че всичко му е наред.
Моля да ми кажете имало ли е при някой такъв период и нормално ли е, израства ли се или да запиша час преди да е проходил за консултация?
2. Колко време след изправяне проходиха вашите дечица ?
Благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 405
Всичко е толкова различно. Моят син се изправи сам на 6месеца в бебешката кошара и приходи на 1г2м и половина. Но не сме го учили да ходи, а го оставихме сам, когато е готов.

# 2
  • Мнения: 178
При моето момченце имаше такъв проблем. Нас ни изпратиха на невролог. С времето престана да го прави.

# 3
  • Мнения: 923
Ако искаш да си по-спокойна направи консултация с кенезотерапевт.Моята дъщеря замяташе дясното краче,първата борба беше с педиатърката,после с ортопеди,който ми обясняваха,че и няма нищо и че ще го израсте.На по-късен етап я заведох за консултация с кенезотерапевт в МЦ към педиатрията,а от там те казаха,че детето има проблем и щом ортопедите отричат да е ортопедично,значи е неврологично.За съжаление попаднах на лоша невроложка,която и постави диагноза ДЦП,но вътршно знаех,че не е така и продължих да търся.С много четене,много консултации с различни невролози в крайна сметка се оказа ,че дъщеря ми има дефицит на Б12 и всичките и проблеми идват от там.Вече 2 години се лекуваме при доц.Литвиненко и доктор Кадъм,отделно ходим на рехабилитация в МЦ за деца с проблемно развитие.Вече почти не си личи,надявам се до пролетта всичко да е зад гърба ни.
Ако не ви се занимава по държавните институции,което е доста рисковано,дали ще попаднете на добър специалист ви препоръчвам въпросния мед.център в студенски град.
Като ортопед д-р Фурлакис е много добър,водя дъщеря ми профилактично при него,за да следи процеса и от тази гледна точка,но имай в предвид ,че той си гледа само ортопедично(всичките при който съм я водила бяха така).Когато беше моят борба започнах с преглед при Алексиев в Горна Баня,после при Фурлакис.Да оротопедично тя тогава нямаше  нищо,след като невролозите поставиха ДЦП се върнах пак при Фурлакис и той не можа да повярва,че има такава диагноза,че той самия не се е усетил,че не ме е препратил.Сега ходя при него със всички документи от всички лекари и гледа доста по-различно на нещата(и от 2те страни-ортопедично и неврологично)

# 4
  • Мнения: 542
Когато започна да се изправя и  да "ходи" внучка ми държеше и двете стъпала настрани. Израстна го, не знам точно кога. При нея може би беше свързано с позата на сядане - крачетата назад и дупето между двете стъпала.

# 5
  • Мнения: 5
Нашето дете започна да се изправя на 8месеца. Проходи на 1г2м, но два месеца прохождаше. За първи път, втори и трети...се пусна да ходи самостоятелно на пясък, на плаж. Месец по-късно се пусна да ходи по площадки, но при условие че съм сложила колан за прохождане (нямаше страхове от падания, но явно липсваше увереност). У нас (сред мебели) проходи чак след като сложих пантофи на детето (бях против тях, но ходилата бяха мънички и с пантофите усещаше стабилност)... На наши приятели детенцето държеше двете крачета настрани. Когато прохождаше към годинката, ходеше все едно памперсът му пречи - крачетата в коленцата държеше настрани, а ходилцата - едно до друго. Няколко пъти ходиха на ортопед. Казаха им, че до 2 годинки всичко ще се оправи и така стана, без никаква намеса. Определено бих се консултирала и с ортопед, и с невролог във вашият случай. Ако и двамата кажат, че всичко е ОК, но след прохождане не се подобрят нещата, бих отишла на профилактичен преглед, може при друг специалист в областта.

# 6
  • Мнения: 8 585
Моля без отлагане да оцените за вродена луксация на тазобедрените стави- УЗ.
Разбира се, има и други възможности, но е нужна снимка (фотография) за да може да се прецени.

# 7
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Нашият младеж слагаше дясното краче настрани. Изправи се на 6 месеца, първи крачки направи на 9, а на 10+ ходеше самостоятелно. Пропълзя след като започна да се изправя , та обяснението на Фурлакис беше, че не се е научил още къде и как да слага крачетата и да ги подрежда правилно. Научи се и го израстна.

Общи условия

Активация на акаунт