Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 21

  • 38 456
  • 822
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 3 292
И аз мисля и съм както @damon1, семеен с дете.
Местили сме се доста в годините и това щеше да невъзможно, ако бяхме закотвени с някаква ипотека някъде.
Чувството за пълна свобода е невероятно за мен.

Искам ми се да си купя, но няма да купя в разкопана кална улица тим М.Л, в квартали от сорта на Дружба, Люлин, нито панел, така автоматично отпадат над 50-60% от имотите.

Преди 4 години дойдохме в София и нямаше как веднага да купим нещо, все пак трябваше да видим как е живота, а следващите 2-3 години се вдигнаха много и се отказах.

Не мисля, че е нормално да платя 1 вагон пари-180-200к+ евро за нещо в по-читав квартал и с нормални прави стаи, без скосявания, Г-образни спални по 7-8 квадрата и прочие  извращения, които са масови.
Просто съм решил, че такива пари няма да дам за имот в България никога.

С две думи, ще си седя под наем както съм седял 20 години, но няма да се заробя с нещо което не ми харесва или е огромна сума.
През това време съм взимал между 1 и 3 наема, та не е било проблем даването на наем или пари на вятъра както обичат да казват българите.

Не знам някой да си е взел имотите на другия свят, а все пак живота е да се живее, не да наливам в ипотеки, банки и т.н. докато се огледаш, той свършил.

# 796
  • Мнения: 29 322
Е, то не са пари на вятъра.... Нали живеете в имота. На вятъра биха били,  ако платите нещо на зелено и никога не успеете да го получите.

# 797
  • София
  • Мнения: 2 392
Въпросът е какво става, когато се пенсионирате и трябва да плащате наем с пенсия?

# 798
  • София
  • Мнения: 16 024
Предполагам, че някъде по родните места имат имот и ще се върнат там. Децата вече ще са пораснали, ще живеят отделно - да се оправят.

# 799
  • Мнения: X
Предполагам, че някъде по родните места имат имот и ще се върнат там. Децата вече ще са пораснали, ще живеят отделно - да се оправят.
Да, това е добре, ама зависи къде е, защото точно тогава здравните услуги придобиват голямо значение, а тях ги има в големите градове. И липсата им може да означава, че в един момент, сравнително скоро след пенсиониране, повече не ти трябва имот където и да било. Ама човек започва да ги мисли тези неща в по-зрелите си години.
Иначе смятам, че всеки е в правото си да мисли и постъпва, както намери за добре. И съответно си носи последиците, каквито и да са те.

# 800
  • Мнения: 2 793
Много ви тресе хипохондрията. Ако човек е живял здравословно и се е грижил за себе си няма да има нужда от лекар/болница спешно. Хроничните и страшните болести се развиват с десетилетия. Ако не сте си обърнали внимание на младини, не очаквайте на старини да ви спасяват магически в спешното. Има хиляди доказателства за столетници, живеещи в малки селца, да не би те да имат болница до гъза си? Доказано е че в големия и мръсен град, с много стрес и работа живота в по-нещастен и по-кратък, но пусти болни амбиции какво да се прави Simple Smile.
Стигне ли се до там човек да има нужда от спешна помощ, нещата отдавна са отекли и е въпрос на време човек да се гътне. Ако не му трябва спешна помощ, може да си пътува чат пат до големия град за прегледи без проблем.

# 801
  • Мнения: 9 774
Това ми прозвуча като реклама на фитнеси, хранителни добавки и (био, а дано ама ...) храни.

# 802
  • Мнения: 18 497
Не всеки има къде да се прибере след пенсия. Познавам семейство пенсионери, цял живот са били на квартира, нямат собственост никъде в страната, съответно нямат избор дали квартира или обратно в провинцията. За да плащат квартирата, не трябва да спират да работят, защото само с пенсиите няма как да се оправят. Синът им при първа възможност си купи жилище, явно се беше наживял под наем, но е малко и няма място и за неговото семейство, и за родителите му.

# 803
  • Мнения: 9 774
Ако цял живот си харчил изработеното и нямаш заделени активи (инвестиции), и с нашата пенсионна система, да се смята, че след пенсиониране ще можеш да си плащаш и квартира, и нормалните разходи, за мен е нереалистично.

# 804
  • Мнения: X
Много ви тресе хипохондрията. Ако човек е живял здравословно и се е грижил за себе си няма да има нужда от лекар/болница спешно. Хроничните и страшните болести се развиват с десетилетия. Ако не сте си обърнали внимание на младини, не очаквайте на старини да ви спасяват магически в спешното. Има хиляди доказателства за столетници, живеещи в малки селца, да не би те да имат болница до гъза си? Доказано е че в големия и мръсен град, с много стрес и работа живота в по-нещастен и по-кратък, но пусти болни амбиции какво да се прави Simple Smile.
Стигне ли се до там човек да има нужда от спешна помощ, нещата отдавна са отекли и е въпрос на време човек да се гътне. Ако не му трябва спешна помощ, може да си пътува чат пат до големия град за прегледи без проблем.
Ха-ха, добре! Вярвай си.... Да не говорим, че спешна нужда може да имаш и на 20 години, при напълно здравословен начин на живот. Да не дава Господ, де!
Но аз нямам против да има повече хора с такова мислене, все пак кой ще наема имотите иначе Wink

Това ми прозвуча като реклама на фитнеси, хранителни добавки и (био, а дано ама ...) храни.
............................
Ако цял живот си харчил изработеното и нямаш заделени активи (инвестиции), и с нашата пенсионна система, да се смята, че след пенсиониране ще можеш да си плащаш и квартира, и нормалните разходи, за мен е нереалистично

Точно  Hands Plus1

# 805
  • София
  • Мнения: 1 616
Има хора които нямат възможност да спестяват, дори и да искат. Според мен, всеки иска да си има свой дом, но трябва да можеш да си го позволи.

Съгласна съм с Гого, че човек трябва да инвестира в здравето си през целия си живот и аз съм за здравословно хранене и спорт. Аз също съм останала с впечатлението,  че повече столетници има в провинцията и то в затънтените села. Но софийските пенсионери, които са свикнали на други условия, няма да издържат дълго на село.

Признавам си, че аз лично не се бях замислила какво ще правят тези хора като се пенсионират, възможно е да търсят евтини квартири които да могат да си позволят. Те и в по-силните си години може да са живели в такива.

# 806
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
За пенсионери все още живеещи под наем не съм чувала. Докато са работили не може да не е имало ведомствени жилища. За наем сега е трудно в големите градове, но съм чувала за къщи под наем в провинцията на съвсем  разумни, да не кажа смешни цени. Трудно е да се изнесе човек на непознато място, ама ако действително няма какво друго и това е решение. Все пак и там живеят хора, не е като да си в гората.

# 807
  • Мнения: 29 322
Пенсионерите сега имат закупени по време на комунизма и първите години на демокрацията апартаменти. Различно ще е след 20-ина години.

# 808
  • Мнения: 2 954
Мисля, че много бъркате , като си мислите , че хората в провинцията живеят в мизерни апартаменти! За мен по скоро са мизерни кварталите и апартаментите в София, като изключвам луксозните имоти.

# 809
  • Мнения: 18 497
Grinning Сериозно ли мислите, че навремето е имало ведомствено жилище за всеки желаещ...
Иначе и сега има ведомствени жилища, и пак не за всеки, и пак не всеки може да си позволи да ги купи и т.н.

-------------------------------
Някой да пусне нова тема преди да са ни санкционирали.

Общи условия

Активация на акаунт