Приморско 2020 г. - море, весело лято и хубави емоции! - 2

  • 22 670
  • 147
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 885
Началото на северния плаж (на втората снимка по-горе) се нарича "Приморско-Централен" и е с безплатни чадъри и шезлонги тази година. Независимо от това, обикновено се пълни доста, защото там се изсипва народа от близките хотели, а те не са малко, а някои не са малки (Перлите, например). Този плаж е и доста тесен (особено в началото) и достъпът до него е по стълби на две-три места (по памет). В началото винаги има участък с водорасли, откъснати от тетраподите покрай крайбрежната алея. През зимата бурите обикновено "изяждат" този плаж, а през пролетта и лятото постепенно се възстановява. Ако трябва да се отиде по на север, едната опция е по пясъка, а втората е по крайбрежната улица до входа срещу Жерави-2. По-нататък (до гробищата) има пътеки по дюните, което пак си е ходене по пясъка. Улицата пък прави чупка, която увеличава пешеходния маршрут към плажа "Приморско-Северен". Мераклиите за автомобилно плажуване към Северен, Стамополу и Перла трябва да знаят, че крайбрежната улица покрай Перлите е еднопосочна и се налага въртене по навътре в градчето.

Аналогична е и ситуацията на южните плажове. Има един вход към плаж Дяволска река към който водят две улички. Към Южния има единствен висящ мост над реката и другата опция е с кола към ММЦ. Алтернативата е пак ходене по пясъка.

С две думи - големи плажове, но с неудобен пеши достъп от някои части на града. Затова, който иска да ходи на плаж пеша и има проблеми с ходенето, да внимава с локацията на хотела.

Всичко това е само едно уточнение за хората, които не са ходили в Приморскои възнамеряват да го посетят. Второто е, че в Приморско понятието "хотел на първа линия" в смисъла на Слънчака, Златни или Албена (от хотела директно на плажа) НЯМА.

# 76
  • SF
  • Мнения: 20 771
По-смешен пост не бях чела в бг мама. Извинявайте Ваше ВИличество, Вие къде почивахте това лято?

Ами смей си се, тогава. Аз пък за по-тъп и заядлив въпрос не не сещам.
 И защо на такъв селски език е зададен?
Все тая. Забавлявай се.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 13 381
Само не съм съгласна с вълните на Перла, при масов червен флаг по Южното черноморие точно на Перла съм се наслаждавала на зелен флаг и спокойна вода.

# 78
  • SF
  • Мнения: 20 771
На Перла толкова липсва движение, че точно там е най-наситено с водорасли и зеленилка, в сравнение с останалата част на доста просторния плаж. Когато бях там, имаше леки закачливи вълнички. Следобяд се засилваха. На Перла беше гладко като огледало.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 13 381
Снимката е от 1.09, срещаше се тук-таме някое водорасло, но никак не мога да кажа, че е било зеленилка, общо взето никога /ходила съм там на плаж от юли до септември в различни години/ не е била мръсна и неприятна водата там.

# 80
  • SF
  • Мнения: 20 771
На най-последното "заливче" точно пред бялата постройка е по-спокойно морето, няма вълни и няма разнасяне на водата напред-назад. 50 крачки по-надолу, като се прескочат каманяците, водата е кристално чиста. Ако имам избор, не бих легнала на последните чадъри от плажа.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Здравейте, моля да ми препоръчате добър ресторант, за предпочитане без жива музика. Благодаря предварително!

# 82
  • Мнения: 120
Здравейте,
Как е, топла ли е водата на Приморско, има ли червени флагове? Много се чудим дали да тръгваме за 5-6-7  предвид лошото време.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Здравейте,
Водата е топла и е спокойно морето. Днес беше малко облачно, но от утре го дават слънчево. В момента е слънчево и хората са на плаж.

# 84
  • София
  • Мнения: 973
Къде го видяхте лошото време за тези дни? Днес мисля, че беше лошо времето в по-голямата част по Черноморието, но от утре го дават много хубаво.

# 85
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Да, преди 2 часа времето беше лошо и валя, беше 18 градуса. Сега изгря слънце и се стопли. Сутринта флагът беше зелен, но имаше вълни на плажа на ММЦ и беше облачно. На южния водата едва се полюшваше в 7 сутринта. Топла е като чай, едва ли ще е изстинала от кратките превалявания.

# 86
  • Мнения: 99
Как по плажовете от към навалица, поприбраха ли се, или
си е задръстване ?

# 87
  • Мнения: 120
Благодаря за информацията! Друго е от мястото на "събитието" Simple Smile
Резервирахме. До скив в Приморско! Simple Smile

# 88
  • Мнения: 255
Между северния, който казвате, че е дълъг и Перла има ли свободни спокойни зони?

# 89
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, има.

Общи условия

Активация на акаунт