Приморско 2020 г. - море, весело лято и хубави емоции! - 2

  • 22 811
  • 147
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 465
Здравейте! Попаднахме в Приморско неочаквано, можете ли да споделите механа/място за хранене, което е на тихо и спокойно място, без навалица, и ястията да не са за изхвърляне? Повече ни интересува обаче бирата да е добра 😊 само с телефон съм и ми е трудно да проследя, ако е коментирано, за което прося извинение !
Ако сте попаднали в района на Северен плаж, мога да ви препоръчам да видите ресторанта на хотел Пламена Палас. Там правят и предлагат Крафт светла бира.
На два пъти това лято бяхме в Приморско и останахме очаровани от обслужването и храната в ресторанта.
Уикенда пак отиваме и съм запазила апартаменти близо до Пламена Палас...

# 61
  • Мнения: 5 435
Здравейте, знаете ли сладкарница в Приморско от която на купя торта за рожден ден?

# 62
  • Мнения: 9 124
Лефтери сладкарница правят торти. Дори преди бях пуснала и телефон на човека за поръчка и доставка (пак имаше такъв случай с рожден ден на детенце и бяхме там, та взех координати и писах тук). На място е срещу ресторанта на Здравко , не помня улицата обаче, близо до Северния плаж е.
Има торти и в кафе Джони (май така се казваше) на главната улица е , с масички отвън , малко след общината по десния тротоар, като вървиш към автогарата, има витрина и се вижда, по-нагоре също има мисля пред един супермаркет торти.

# 63
  • SF
  • Мнения: 21 177
На няколко места видях да продават хубави и не много скъпи торти. Изглеждаха изкусително вкусни. Аз удържах, но хора ги опитаха и казаха, че са много свежи и приятни. Едното място е на улица Иглика срещу нещо като затворен базар. Пада се на ъгъл срещу градинка тревни площи. Продават и сладолед.
Другото е хотел Левтери. Съжалявам, че нито веднъж не вечеряхме там. Мястото изглежда доста добре, но е близо до центъра, а ние избяхвахме тази зона. За торта не ти пречи да си купиш.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Само не разбрах защо Слънчака го наредихте до Албена и Златните? Илиянци и Студентски град 2 в 1. Бля.

# 65
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Слънчев бряг има хубави плажове и прилични хотели.Защо не.Албена не е това, което беше. А минуса на Златните мисля, е дълбокото море.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Слънчев бряг по комунизма беше прекрасен,прекрасен първокачествен курорт. Не знам Албена къде е била е класацията по това време, но Слънчев бряг си беше на едно топ ниво със Златни пясъци. Това, какво е в момента, няма нищо общо с това какво беше. Като даденост, плаж, инфраструктура. Нямаше и много хотели. И чужденци само идваха, и то не бедни, там само виждах (ходехме на море там 20 години, до 5 - 6 години от началото на демокрацията) Пежо, Рено, Ферари, Мазерати. Гледах ги тези коли като... абе беше ми извънземно. Ех, спомени...

# 67
  • Мнения: 9 439
Впечатлена съм как Св. Влас, Слънчев бряг и Несебър са сляти в едно. При последната ни разходка из тези градчета не можехме да се ориентираме кога влизаме в Сл. бряг, кога в Св.Влас и кога в Несебър.

# 68
  • SF
  • Мнения: 21 177
Слънчев бряг има хубави плажове и прилични хотели.Защо не.Албена не е това, което беше. А минуса на Златните мисля, е дълбокото море.

И 9 лева вода на плажа.

Заради тези цени заведенията са празни. Няма други гости, няма никаква атмосфера. Можеш да се побъркаш от скука и тъпотия, ако нямаш някакви познати, които стопанисват нещо там. Няма клиенти и няма смисъл да се инвестира в меню и персонал. Работи който както намери - сервитьорът е и готвач, собственикът е и сервитьор, жена му е салонна хостеса на двамата гости, които ще се минат да влязат.
На Златните бих постояла ден на плажа с книга в ръка, защото пясъците са красиви и златисти. Вероятно е и доста чисто, в сравнение с третокласните курорти: Царево-Марево, Поморие, Ахелой...

# 69
  • Мнения: 1 726
Тази тема става все по- весела:))) Аз смятам да си прекарам времето  през почивните дни съвсем лежерно в третокласния курорт Приморско:sunglasses:

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 12:32 от MIK

# 70
  • Мнения: 9 439
Слънчев бряг има хубави плажове и прилични хотели.Защо не.Албена не е това, което беше. А минуса на Златните мисля, е дълбокото море.

И 9 лева вода на плажа.

Заради тези цени заведенията са празни. Няма други гости, няма никаква атмосфера. Можеш да се побъркаш от скука и тъпотия, ако нямаш някакви познати, които стопанисват нещо там. Няма клиенти и няма смисъл да се инвестира в меню и персонал. Работи който както намери - сервитьорът е и готвач, собственикът е и сервитьор, жена му е салонна хостеса на двамата гости, които ще се минат да влязат.
На Златните бих постояла ден на плажа с книга в ръка, защото пясъците са красиви и златисти. Вероятно е и доста чисто, в сравнение с третокласните курорти: Царево-Марево, Поморие, Ахелой...

По-смешен пост не бях чела в бг мама. Извинявайте Ваше ВИличество, Вие къде почивахте това лято?

# 71
  • Мнения: 890
Само не разбрах защо Слънчака го наредихте до Албена и Златните? Илиянци и Студентски град 2 в 1. Бля.
Въпросът е спорен, защото всеки има своите индивидуални предпочитания.
Но все пак, гледайки историята на морските ни курорти (например ТУК), се вижда, че Слънчака е имал най-добри природни дадености. Златните са по-скоро разширение на Дружба, а Албена е продукт на местни мераци за дял от баницата "морски туризъм". Друг въпрос е какво изначално е било проектирано и какво в наши дни беше презастроено без никакъв план. Приморско получава ММЦ именно за да се разчисти място за Слънчака. Ако не Ви кефи Слънчака, то е добре да се знае, че не е бил правен за нас. Справка например ТУК
Едно време за най-хубавите плажове се считаха южните, които са на завет от обичайния за лятото североизточен бриз и съответно са по-тихи. Слънчака заемаше само най-северната част от залива и между него и Несебър имаше огромен пуст плаж с ресторанта "Фрегата" някъде в средата. В самия Несебър се ходеше само на южния плаж. Същото в Поморие и Приморско и на много други места.
Аз си ходя в Приморско, защото е някакъв разумен компромис с големи плажове и много места за настаняване.

# 72
  • София
  • Мнения: 27 179
Късно открих темата. Simple Smile
Най-любимия ми курорт. Вече трета поредна година ходя на него.
Върнах се преди няколко дена. Бе уникална лудница. Такова количество хора не съм виждал досега и то без чужденците. Пак имаше чудженци (ест. главни чехи и словаци), но 90% бяха българи, което е нетипично за Приморско. Българите разбрах масово са се изсипали от средата на Август. Всичко това за сметка на нулевия Юни и относнително слабия Юли.
Разбрах, че сезона ще продължи до 30 септември. И с опция дори до края на Октомври в зависимост от времето.
Това за заведенията. 'Бистро Зои' над Северния плаж (по-скоро над алеята) ще работи със сигурност.
Не знам обаче дали ще има спасители през Октомври.
Толкова пълни плажове не съм виждал обаче. На северния плаж не ми хареса само това, че заради обявената ''свободна зона'' човек не можеше да се добере до шезлонг и чадър. Масово хора ставаха в 05:30/06:00 ч. само и само да си сложат кърпата на шезлонг и да го 'заемат' един вид, пък после идваха на плаж чак след 10:00 ч. Бай ганьовщина! На Южния плаж цената бе по 3.50 на шезлонг и чадър, но въпреки това пак бе фраш.
Любимото ми заведение е Левтери, като единсвения минус е, че не се вижда морето. Така че обикновено миксирам. На Аквапарка съм се наситил вече отдавна, но пак го посетих за един ден.
Киното не работи и явно няма и да работи за тази година.
Любим плаж - Севрния. Заради вятъра и вълните. На Южния е спокойна водата, но заради липсата на вятър трудно се диша...
Перлата също ми е любим, но понеже е далечко (20 мин. пеша спокойно ходене) го избягвам, иначе е прекрасен. Там също има вятър и вълни, но е по-малък. Като естествено продължение е на Северния плаж.


Ето две фотографии от балкончето на наетото студио тази година. Simple Smile



# 73
  • Мнения: 9 124
Дяволче, в къща за гости "Добреви" ли беше? Как е там.
Ние сме почивали в хотел Пловдив до него и се питах как е в Добреви, въпреки че огледах стаите (виждаше се , тези към хотела)
Май няма асансьор обаче , иначе мястото е хубаво , няма изхранване, но ние и не търсим толкова с храна.Климатици има ли във всяка стая (видя ми се , че нямаше преди 3-4 години)

# 74
  • София
  • Мнения: 27 179
Тц, Хотел Ашрам.
Точно над бистро Зои, които пък са до Мираж.
На 3 минути пеша ми е до плажа.
Много съм доволен от хотелчето.

Общи условия

Активация на акаунт