Напълняване от "никъде"

  • 5 053
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 55 056
А някои от нас свалят и поддържат години наред тегло не с диети, а с режим на хранене. За движението и спорта съм с две ръце "за".

+100 Peace

Жребче, храня се максимум 2 пъти. Някои дни по веднъж. Никакви междинни похапвания.
Ако ям по 5-6 пъти ще съм слон.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
След вечеря е желателно да се направи някакво физическо упражнение или разходка. Това задейства нуждите на тялото да гори част от вече усвоените калории, вместо да трупа излишъците.
Преди малко свалих 500 грама тегло, само с едно обикновено отиване и връщане до магазина на 1 км разстояние и катерене на стълбите, вместо използване на асансьора. Потенето и душът след това свършиха останалата работа.
 Обаче някои хора вместо това след вечеря са изградили навик да се изтърбушват на дивана и да зяпат телевизия, преди да легнат. Без никакво физическо натоварване и без душ.

# 47
  • Мнения: X
Аз също се храня по 2 пъти в прозорец от 4-5 часа. Мислех, че ще ми е трудно да свикна, а само за 2-3 дена, след като започнах да се храня по този начин, установих, че все едно за мен е измислен. Не твърдя, че е универсален и  подходящ за всеки. На мен ми пасва идеално, защото аз на глад не мога да търпя.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
А някои от нас свалят и поддържат години наред тегло не с диети, а с режим на хранене. За движението и спорта съм с две ръце "за".

+100 Peace

Жребче, храня се максимум 2 пъти. Някои дни по веднъж. Никакви междинни похапвания.
Ако ям по 5-6 пъти ще съм слон.
Ако изяждаш същото количество храна, но разпределено на 5-6 хранения през деня, без дори да променяш менюто си, ще сваляш тегло по естествен начин.

# 49
  • Мнения: 55 056
Изобщо не е вярно това, не заблуждавай хората.
Ти за инсулин чул ли си?
Всяко хранене, ако е с въглехидрати, вдига инсулина. Високият инсулин провокира глад. Въртиш се в омагьосан кръг.

# 50
  • Мнения: X
Ако изяждаш същото количество храна, но разпределено на 5-6 хранения през деня, без дори да променяш менюто си, ще сваляш тегло по естествен начин.
Съвсем естествено, без да гладувам, с хранене по 2 пъти на ден свалих 30 килограма. Вече четвърта госина поддържам около 53 кг на 175 сантиметра. Аз доволен.

# 51
  • Мнения: X
Преди малко свалих 500 грама тегло, само с едно обикновено отиване и връщане до магазина на 1 км разстояние и катерене на стълбите, вместо използване на асансьора. Потенето и душът след това свършиха останалата работа.
 Обаче някои хора вместо това след вечеря са изградили навик да се изтърбушват на дивана и да зяпат телевизия, преди да легнат. Без никакво физическо натоварване и без душ.

Аз пък качих 400 грама, защото изпих две чаши вода... Ужас направо как ми се лепи тази вода.Grinning
500 грама мазнини обаче няма да свалиш с 2 км ходене и няколко етажа.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Преди малко свалих 500 грама тегло, само с едно обикновено отиване и връщане до магазина на 1 км разстояние и катерене на стълбите, вместо използване на асансьора. Потенето и душът след това свършиха останалата работа.
 Обаче някои хора вместо това след вечеря са изградили навик да се изтърбушват на дивана и да зяпат телевизия, преди да легнат. Без никакво физическо натоварване и без душ.

Аз пък качих 400 грама, защото изпих две чаши вода... Ужас направо как ми се лепи тази вода.Grinning
500 грама мазнини обаче няма да свалиш с 2 км ходене и няколко етажа.
Минус 500 грама, постигнати с обикновено движение и физическо натоварване след вечеря, с потене (изкарване на мазнини и отрови от тялото през кожата) и душ (чиста и дишаща кожа) е по-добре от трупането на въпросните 500 грама мазнини и отрови в тялото, без физическо упражнение и без душ. Пък нека тези неща "да не помагат за горенето на мазнини". Последното е удобно успокоение за тези, които ги мързи с действия да направят нещо относно проблема с теглото си. Smiley

# 53
  • Мнения: X
Мазнините не се горят чрез пот през кожата.
Потта не е отрова, а вода и соли.
Някакви много измислени неща пишеш, които нямат нищо общо с човешката физиология.

# 54
  • Мнения: 4 063
Не знам какви гуру-диетоложки са ти ги наговорили тези глупости, че с ходене до магазина и душ се сваля по половин килограм мазнини, ама си жестоооко назад с материала за човешкото тяло. Хората във фитнеса не могат за седмица да свалят 500 грама мазнини, той с един душ свалял по толкова Grinning Медицинско чудо си направо, да идеш да те изследват...

# 55
  • Мнения: X
Ако отиде 10 пъти до магазина, ще свали 5 кг. Аз тъй ги виждам нещата.
Обаче ако отиде 200 пъти, ще изчезне безкрайно. Лошо.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Мазнините не се горят чрез пот през кожата.
Потта не е отрова, а вода и соли.
Някакви много измислени неща пишеш, които нямат нищо общо с човешката физиология.
Част от подкожните мазнини и отрови в организма се отделят и през потта, когато човек се натоварва физически и се загрява. Бързаш да се изказваш неподготвена.


Не знам какви гуру-диетоложки са ти ги наговорили тези глупости, че с ходене до магазина и душ се сваля по половин килограм мазнини, ама си жестоооко назад с материала за човешкото тяло. Хората във фитнеса не могат за седмица да свалят 500 грама мазнини, той с един душ свалял по толкова Grinning Медицинско чудо си направо, да идеш да те изследват...
Хората в залите за укрепване още от първите дни на усилени упражнения там са свалили най-лесно свалящото се тегло, така че мисленето ти е сбъркано. Simple Smile Колкото повече човек се доближава до общоприетите норми за нормално тегло за съответния ръст и пол, толкова по-трудно сваля килограми.


Ако отиде 10 пъти до магазина, ще свали 5 кг. Аз тъй ги виждам нещата.
Обаче ако отиде 200 пъти, ще изчезне безкрайно. Лошо.
Няма значение "как ти ги виждаш нещата", след като изрично не се припокриват с истината. Прочети какво писах в горния абзац и също ще си отговориш защо грешиш с прибързаните си догадки и евтин опит за ирония. Smiley С тези твои математически изчисления някой само дано не те послуша, че ще взема да пече мусаката двойно по-дълго, за да стане тя двойно по-вкусна...
 Човек разполага с определено количество вещества, които може да отдели посредством пот при физически натоварвания. Веднъж вече освободил основната част от тях, после е трудно да отдели повече, дори и при 10 пъти повече натоварвания. Ето това ти убягва. Simple Smile

# 57
  • Мнения: X
Прав си, аз съм забелязала, че като се изпотя по-обилно след физически усилия, после дрехите ми са плувнали в мазнина, а тя доста трудно се пере, остават петна, все едно да се залееш със зехтин докато правиш салата... Отслабнах доста и се наложи доста дрехи да изхвърля заради омазняване. Много е неприятно. По 500 мл мазнина на едно ходене до магазина горе-долу загубих.

# 58
  • Мнения: 669
Много смях тука Joy

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Прав си, аз съм забелязала, че като се изпотя по-обилно след физически усилия, после дрехите ми са плувнали в мазнина, а тя доста трудно се пере, остават петна, все едно да се залееш със зехтин докато правиш салата... Отслабнах доста и се наложи доста дрехи да изхвърля заради омазняване. Много е неприятно.
Досега никой не е сравнявал човешките мазнини с готварските мазнини, така че сигурно на теб принадлежи авторството над тази умна мисъл. Сигурно потта ти не е отделяла и соли наред с мазнините, защото всички знаят, че солите неутрализират мазнините и променят химическия им състав при смесване. Затова и човешката пот не омазнява дрехите по начина, по който ти описа. Всъщност с този способ, чрез осоляване на животински мазнини, се произвеждат и сапуните, които разтварят упоритите мазни петна от салата, които толкова са те мъчили в миналото. Smiley Току-що получени мазни петна върху дрехи до голяма степен можеш да премахнеш или неутрализираш с поръсване и натриване с обикновена готварска сол или разтвор от вода и по-голямо количество сол.

 п.п.: Забавно е да се подкокоросвате и иронизирате, но да не забравяме, че съветите, които написах на предишната страница в 6 точки, са крайно лесни за спазване и... всичките или повечето от тях изобщо не са спазвани от хората, които "напълняват и от въздуха". Това е повод за размисъл защо точно хора с погрешен прием на храни, в неправилно време и с недостатъчно физическо натоварване, напълняват от нищото... Simple Smile

Последна редакция: пн, 31 авг 2020, 23:31 от Жребчe

Общи условия

Активация на акаунт