На море в Гърция 2020 - VII

  • 49 254
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 11 245
Vivi,
гарантирам, че в година без корона градът е много оживен и не изглежда точно така през юли Wink

# 691
  • София
  • Мнения: 15 281
Със сигурност. Simple Smile
То и за Елафониси чета, че не е допаднал на някои хора. Но ние в началото на септември го видяхме почти празен в началото на деня. Имам десетки снимки, в които няма жив човек в кадър. А едно момиче от острова ни каза (ама това май го писах вече), че в други тодини там в силен сезон има по 6000 души на ден - което е някакъв ужас.
Тази година си беше точно време да се ходи на силно туристически места - за да ги видиш без тълпите.
Малко ме е яд, че не се организирахме да видим Санторини.

# 692
  • Мнения: 11 245
О, да, несъмнено. Имаме представител от темата на Санторини в момента, направо е нечувано. Аз хем съм била преди почти 15 г., през май, и пак се чудя дали е било чак толкова празно, поне в Иа. Дано се включи Wink

# 693
  • Мнения: 5 951
Благодаря за отговора, ще ги погледна.  Имам в предвид, ако е само за 1 нощувка и за да не разтоварваме целия багаж... хем искам да е в центъра, а знам в исторически и терасовидни градове каква е мъка с паркирането

Аз втори път в стария Нафплио не бих отседнала никога. С едно малко изключение. Ако хотела е в непосредствена бизост до тези два паркинга:
https://goo.gl/maps/3LjA4AeB8jycK4W4A
https://goo.gl/maps/ahSdkgUeRWiQ5pFB7
Под непосредствена имам предвид няколко метра.


Преди няколко седмици избрахме да сме в другата част на града в апартамент с паркинг. И ако някога пак минаваме през града, пак там ще отсядаме. https://goo.gl/maps/E3a3uZ2aMkX2FhEY7 Не само заради качеството на самия апартамент, но и заради местоположението.
Безплатният огромен паркинг на пристанището и при двата ни вечерни опита за паркиране беше абсолютен фул, макар и в ковид обстановка. Града си беше порядъчно пълен с туристи.

# 694
  • Мнения: X
Абе Рай е в момента Гърци за хора които не обичат тълпите. Sunglasses Друг път, няма да има. Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: чт, 24 сеп 2020, 22:10 от Анонимен

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 15 615
О, не се знае и идното лято как ще е. Mr. Green

# 696
  • София
  • Мнения: 1 258
О, да, несъмнено. Имаме представител от темата на Санторини в момента, направо е нечувано. Аз хем съм била преди почти 15 г., през май, и пак се чудя дали е било чак толкова празно, поне в Иа. Дано се включи Wink

Включвам се. Наистина е невероятно спокойно на Санторини. НО, това е най-комерсиалното място в Гърция, на което сме били.  Изкарахме три дни тук, и никъде не открихме онова типично топло гръцко посрещане и отношение. Тук се гледа на туристите като на поредната бройка, на която трябва да се вземат парите. Бях напълно наясно, че ще е така, и не съм изненадана или разочарована, очаквах го. И въпреки това, Санторини е най-най-най-фотогеничното място, на което съм била в Гърция. Извадихме невероятния късмет да няма туристи. Пускам в скрит текст няколко снимки от днешната ни разходка в Ия:

Скрит текст:




# 697
  • София
  • Мнения: 15 281
Разкошни снимки!

# 698
  • Мнения: 3 980
Чак ми се прииска и на мен на Санторини, пък не ми е в списъка с топ-желания.
За Крит да кажа - ние бяхме преди две години. Отидохме с кола до Солун и после с директен полет. Самолетните билети ми излязоха около 150 лв за трима с чекиран багаж, паркинг за колата на летището - около 50 лв за две седмици. Колата под наем беше неприлично евтина - нещо от порядъка на 200 лв за 14 дни.
С личната със сигурност е мнооого по-удобно, но хич не ми се пътуваше една камара часове.

# 699
  • София
  • Мнения: 1 318
Бяхме в Санторини от 1.10.2019. Не знам, дали аз имах големи очаквания, не че беше лошо, не съжалявам въобще, но не бих и повторила. През октомври хотел в Имеровигли на калдерата беше на много добра цена.
Тази вечер се разходихме в Афитос, много уютно място с прекрасна атмосфера.

# 700
  • Мнения: 487
Скачам в темата с въпрос са Скиатос.Решили сме в събота да пътуваме на някъде,днес пуснахме пср-ите,и ако всичко е наред,събота сме в Гърция.
В плана май се намества Скиатос,но въпроса ми е,в края на септември,началото на октомври,времето как е там?
За плажовете прочетох инфо.Ако все пак някой има съвет за пътуване до Скиатос,ще съм благодарна.

# 701
  • 1444
  • Мнения: 1 074
Охх, Санторини Blue Heart
Така е, супер комерсиално е, но гледката е уникална и си заслужава другите негативи.
Сигурно е супер яко без много хора да щъкат насам-натам. Ние бяхме 2017 началото на юни месец и си беше натоварено вече.
Една снимка от Ханя от вчера.

Отидохме до Фаласарна, но имаше силен вятър , облаци и вълни и обърнахме към Ханя, така или иначе ни беше в програмата.
Допада ни острова и когато решихме да идваме бяхме наясно, че ще видим само малка част от него. Не искаме да взимаме дестинации на екс, все пак искаме да го караме по-лежерно като последна почивка за сезона и определено ще се върнем и друг път. Искам да видя Ираклион, Ретимно и плажовете от към Либийско море най-вече.
Ние дойдохме с директните на Ryanair и се връщаме с последният такъв за тази година. За нас това е най-удачният транспорт, тъй като нито един член на семейството не може да издържи повече от 4 часа в кола, което си има своите минуси,  но това е положението. Тук се придвижване с кола под наем, която резевирахме предварително.

# 702
  • Мнения: 11 245
Скачам в темата с въпрос са Скиатос.Решили сме в събота да пътуваме на някъде,днес пуснахме пср-ите,и ако всичко е наред,събота сме в Гърция.
За следващите десетина дни прогнозата е добра. Няма дъждове, няма бури - няма и жеги, но в сравнение с България си е лято. Малко по-силен вятър вторник-сряда, нищо особено. Плажните барове вероятно ще бъдат прибрани, но това надали е такъв проблем. Островът ще бъде само ваш. Приятно изкарване с известна завист Simple Smile

# 703
  • Мнения: 487
Параход,благодаря за отговора.Тръгваме тази вечер,за да хванем сутрешния ферибот от Волос.То така или иначе видях само ферита в 8 и в 9 сутринта.Даже решихме първо да отскочим за два-три дни до Скопелос,и после Скиатос.Някакви препоръки?Тръгваме без резервация,неориентирани Simple Smile , само аз и мм.

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 15 615
На Скопелос мога да препоръчам заведенията Molos, Ta Kymata, Pizza Platia. А от пекарната Kochilis всяка сутрин си вземах най-вкусните закуски и десерти, които до момента съм опитвала в Гърция! Бях като пристрастена направо. Как ми липсват само...

По отношение на плажовете – любимият ми беше Stafylos. Той и за шнорхелинг е перфектен – има богат морски живот, в случай че такива неща ви вълнуват.

Общи условия

Активация на акаунт