На море в Гърция 2020 - VII

  • 47 467
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 3 464
Отпадат ли тестовете от 1.10 последното?Ще ми се идния уикенд да отскоча ако времето е благосклонно

# 706
  • Мнения: 487
Леко ми е притеснено,защото тръгваме,и около полунощ трябва да минем Кулата,обаче тия QR кодове не идват още,а попълних вчера.С дата 26.09.Дали след полунощ ще дойдат...Защото ако не минем граница скоро след полунощ,няма да стигнем навреме за ферито във Волос

# 707
  • Мнения: 3 959
Ще дойдат в първите минути след полунощ.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 251
Отпадат ли тестовете от 1.10 последното?Ще ми се идния уикенд да отскоча ако времето е благосклонно
До 04.10.2020 остават за сега

# 709
  • Мнения: 3 642
Чак ми се прииска и на мен на Санторини, пък не ми е в списъка с топ-желания.
За Крит да кажа - ние бяхме преди две години. Отидохме с кола до Солун и после с директен полет. Самолетните билети ми излязоха около 150 лв за трима с чекиран багаж, паркинг за колата на летището - около 50 лв за две седмици. Колата под наем беше неприлично евтина - нещо от порядъка на 200 лв за 14 дни.
С личната със сигурност е мнооого по-удобно, но хич не ми се пътуваше една камара часове.
За рентакара да попитам 200 лв или 200 евро, много малко ми се вида 200 лв за 14 дни.
Ние дали не платихме 400 лв. на Санторини за 4 дни, вече не помня, но беше някъде около тази сума.

# 710
  • София
  • Мнения: 3 771
Отпадат ли тестовете от 1.10 последното?Ще ми се идния уикенд да отскоча ако времето е благосклонно
НЕ, засега, остават до 4.10.2020, като на места мерките стават много по-сериозни...
 В Атика, Иматия, Килкис, Пела, Пиерия, Халикидики
Островите Крит( Ханя и Ираклио) , Закинтос, Лесбос, Миконос - вероятно ще се затваря всичко, с изключение на бензиностанции и аптеки.
И др., които предстои да бъдат публикувани официално.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 10:22 от Bled

# 711
  • Мнения: 3 959
Чак ми се прииска и на мен на Санторини, пък не ми е в списъка с топ-желания.
За Крит да кажа - ние бяхме преди две години. Отидохме с кола до Солун и после с директен полет. Самолетните билети ми излязоха около 150 лв за трима с чекиран багаж, паркинг за колата на летището - около 50 лв за две седмици. Колата под наем беше неприлично евтина - нещо от порядъка на 200 лв за 14 дни.
С личната със сигурност е мнооого по-удобно, но хич не ми се пътуваше една камара часове.
За рентакара да попитам 200 лв или 200 евро, много малко ми се вида 200 лв за 14 дни.
Ние дали не платихме 400 лв. на Санторини за 4 дни, вече не помня, но беше някъде около тази сума.
200 Евро е било, сега погледнах. Което за 14 дни пак е малко, особено като знам колко платих година по-късно за същия период, ама в Исландия 😀

# 712
  • София
  • Мнения: 3 464
Благодаря,Блед.Къде да следя за инфо

# 713
  • Мнения: X
Да, положението в Гърция не върви към добре. Много болни станаха, преди 2 дни бяха 300 и нещо. Притесняват се, че леглата за Ковид в отделенията са на свършване. Искат да избегнат повторен локдаун, ама на там вървят. Изобщо не очаквайте да премахнат тестовете. Затягат ги още повече нещата.
Инфото е от гръцките новини преди 2 дни.

# 714
  • Мнения: 3 642
Аmélie да да 200 евро си е направо малко за 14 дни, направо пиши тук фирмата с която сте наели колата или ако може на съобщение да си я запиша, че някой ден ако се насочим натам да знам от къде да наема кола Flowers Hibiscus

# 715
  • София
  • Мнения: 3 771
Благодаря,Блед.Къде да следя за инфо

Пускам ги в аванс от сигурен източник. Като излязат, ще ви кажа къде!
Мерките се обмислят в момента от правителството, включително за SMS!
Ограничение за движение от 12 часа в полунощ до 6 на следващия ден.
Изпращане на SMS до 13033 за излизане на възрастни хора и уязвимите групи.
Налагането на работното време, магазини и павилиони.
Да не се продава алкохол след полунощ и младите хора да не се събират на площадите, когато барове и нощни клубове са затворени.

Относно Метеора.
Сериозни мерки в Трикала, включена в специален режим на ограничения.
Прекратяват всякакъв вид събития като партита, търговски панаири, шествия, публични пазари и др.
Забрана за всякакъв вид събиране на граждани над 9 души по каквато и да е причина, както публично, така и частно и т.н..

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 11:00 от Bled

# 716
  • Мнения: 221
Малко по-различен и достоверен прочит на горните постове:

"Тестовете, заедно с PLF формите, остават до 4.10.2020.
За областите Атика, Иматия, Килкис, Пела, Пиерия, Халикидики
Островите Крит( Ханя и Ираклио) , Закинтос, Лесвос, Миконос - в полунощ до сутринта, затваря всичко, с изключение на бензиностанции и аптеки. Нищо, което продава храна и алкохол, няма да работи.

За областите Анатолики Македония и Тракия( Драма, Кавала, о.Тасос, Ксанти, Комотини, Александруполис и о. Самотраки),
Солун, Кардица, Керкира, Волос и островите Санторини, Ко, Родос, Парос, Антипарос - през нощта ще работят take away  И delivery, БЕЗ АЛКОХОЛ.
Изключително много се затягат мерките в област ТРИКАЛА, маски навсякъде, ограничения до минимум в събирания на открито и закрито."

Цитирано от групата Кулата-Промахонас

# 717
  • София
  • Мнения: 1 318
Снощи се разходихме в Солун. Никой не ходи с маска, заведенията пълни, народ, буквално г*з до г*з . Чак ми беше некомфортно (по принцип имам особено мнение за вируса).

# 718
  • София
  • Мнения: 3 771
Новото решение за извънредни мерки беше публикувано в Държавен вестник.
На практика няма голяма промяна от това, което написах.
Защото аз не цитирам фейсбук, а само правителствени източници.

За да намали пандемията от коронавирус , правителството реши да ограничи работата на магазините от полунощ до 5 сутринта, мярка, която влиза в сила днес, събота 26/9.

А не както е казано, че магазините няма да работят.

По-конкретно, в регион Атика и в районите, които са под режима на специални ограничителни мерки в Иматия, Килкис, Пела, Пиерия, Халкидики, Ханя, Ираклион от Крит, Закинтос, Лесбос и Миконос.

Според решението дейността на частни компании е спряна във връзка със следните дейности:
Барове, нощни клубове, развлекателни центрове, кафенета, дискотеки, концертни зали.
Мярката не се отнася до работата на здравни магазини и летни кина при определени правила.
Работното време на магазините за здравни интереси в районите, които са под режима на специални ограничителни мерки или епидемиологично наблюдение, ще бъде коригирано.

Дейностите на горепосочените компании са разрешени само в частта, която се отнася до дистрибуция на продукти (доставка).

Както в горните райони, така и в районите, които са под епидемиологично наблюдение, т.е. в района на Източна Македония и Тракия, в регионалните звена Солун, Кардица, Лариса, Корфу в община Волос, Санторини, Родос, Кос, Парос, шофирането и доставката са разрешени за ресторанти, с изключение на продажбата на алкохол. Мярката е валидна от 5 сутринта в събота до 4 октомври.

И още много правила и ограничения, които ще бъдат приложени, но става дълго.

Нова вълна от много лошо време.
Най-много проблеми и най-много валежи има в Янина, Агринио и Корфу.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 18:03 от Bled

# 719
  • софия
  • Мнения: 25 626
С "малката" разлика, че в групата пишат хора, които наистина знаят гръцки, а не ползват гугъл транслейт, живеят там и не съм попаднала на подвеждаща и половинчата информация, написана от тях 😂

Общи условия

Активация на акаунт