Покажете си детските стаи - тема 27

  • 45 604
  • 745
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 2 817
Здравейте, правя детска стая на децата. 13-14кв е стаята и поради тази причина всички мебели са по поръчка, за да усвоя всеки см. Всичко ще е в бял цвят. Търся удобен стол за бюрото. Розово, бежово....да не е черен. Гледах Икейските и сега идва въпроса дали светлите цветове са удобни и кой да избера.

Аз взех такива - https://mebelimariah.com/produkt/regal-white/

На дъщерята оранжев, на сина - зелен. Удобни са. Даже и аз сядам понякога на тях - като трябва да ѝ настроя нещо на лаптопа, например (дават го, че издържа до 120кг). Имах икейски преди, но му се счупи едното колело и то след не кой знае колко дълго ползване, без да е сядал възрастен човек на него.

# 256
  • SF
  • Мнения: 21 164
Колко са големи децата? Светлите цветове са удобни, колкото и тъмните - иска си чистене и поддръжка. Удобството им е, че са модерни и се съчетават лесно един с друг. Ако ги цапат, се цапат. Има кожи, на които, ако се търкат редовно с дънки, се цапат от цвета и се чистят трудно. На черно, кафяво, тъмносиньо не личи така, както на розово. Но има препарати за всичко вече.
Направете си стаята светла, а винаги може да се сложи един по-тъмен акцент. Децата ще растат, модата ще се променя, те ще си променят вкусовете. Това няма да е последната подредба завинаги.

# 257
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На малкия столът е ето такъв:
https://www.bittel.bg/p/carmen/ofis-stol-carmen-6012?color=detsk … -carmen-6012-akva
Доста е удобен, има най-различни цветове.

# 258
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте, правя детска стая на децата. 13-14кв е стаята и поради тази причина всички мебели са по поръчка, за да усвоя всеки см. Всичко ще е в бял цвят. Търся удобен стол за бюрото. Розово, бежово....да не е черен. Гледах Икейските и сега идва въпроса дали светлите цветове са удобни и кой да избера.

Аз взех такива - https://mebelimariah.com/produkt/regal-white/

На дъщерята оранжев, на сина - зелен. Удобни са. Даже и аз сядам понякога на тях - като трябва да ѝ настроя нещо на лаптопа, например (дават го, че издържа до 120кг). Имах икейски преди, но му се счупи едното колело и то след не кой знае колко дълго ползване, без да е сядал възрастен човек на него.

Благодаря за споделената информация!
И ние сега сме в разгара на детската стая и се чудех за стол.
НО, на нас ни е нужен стол за бюро с нещо като рафтче за караката на детето.
Дъщеря ни е на 7г., но е малко дребничка и не и стигат крачетата до долу като седна на стола, за това.
Моля ако някой има инфо да сподели?

# 259
  • SF
  • Мнения: 21 164
Можеш да й купиш една кутия за крака от Икеа. Ползват се и от малки, и от големи. По-удобно е, отколкото да си качва краката на стола - така притиска съдовете зад коляното.

# 260
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 580
Дъщеря ни е на 7г., но е малко дребничка и не и стигат крачетата до долу като седна на стола, за това.
Моля ако някой има инфо да сподели?
Този мисля става за малки деца

# 261
# 262
  • SF
  • Мнения: 21 164
И аз съм за подложка (кутия) за крака. Децата растат бързо, столчето не е евтино. Скоро ще се чуди как да прекрачва това издаденото, освен, ако не се развърта и отстранява. Столчето отговаря на търсенето, но само по себе си не е красиво и е доста скъпичко за временна вещ. Подложката става и за стъпало, ако ще подрежда по-високите рафтчета в гардероба, бърсане на прах...

# 263
  • Мнения: 15 523
На малкия столът е ето такъв:
https://www.bittel.bg/p/carmen/ofis-stol-carmen-6012?color=detsk … -carmen-6012-akva
Доста е удобен, има най-различни цветове.

И нашия стол е от тях. Много съм доволна

https://www.bittel.bg/p/carmen/prezidentski-ofis-stol-carmen-608 … -carmen-6081-krem

# 264
  • София
  • Мнения: 714
Благодаря Ви момичета!
Прекрасни сте! Purple Heart
Изобщо не знаех за тези приспособления!
Вече имаме проект на мебелите за детската
Скрит текст:



Стените ще са много нежно светло лилаво, по светло от това на снимките, но мебелите ще са в тези цветове.
ММ ще боядисва тези дни след едноседмична корекция на стените...

# 265
  • SF
  • Мнения: 21 164
Чудесни са, само не правете стените такъв цвят. Simple Smile

Хубави столове има и в Плесио. А за кутиите под краката - Икеа. За съжаление няма голям избор за цветовете, но има бяла на зелени точки и смятам, че ще ви отива. Тя няма и да се вижда, а е подвижна и става и за столче и за стъпалце.

# 266
  • София
  • Мнения: 7 673
Много е симпатично. Но не пропускате ли рафт/библиотека - нещо за книги?
Изобщо, пространството за съхранение на играчки, игри, книги ми се вижда страшно малко.

# 267
  • Мнения: 39 302
Интересен проект. Аз бих направила шкафа (или раклата, не мога да преценя какво точно е) до нощното шкафче в бял цвят и лилав плот, както е и нощното шкафче, както е и другия скрин. За гардероба също се отнася. Така ще ми е по- симетрично. Това се вижда от снимката с гардероба. Два вида мебели в една и съща стая, а цветовете са комбинирани по два различни начина, вместо по един (на едната мебел цветовете са вертикални, а на другата са разположени хоризонтално).Точно в този проект две врати в различни цветове не ми допада. Подкрепям лилавото бюро, защото ще се цапа по- трудно.

# 268
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Много е симпатично. Но не пропускате ли рафт/библиотека - нещо за книги?
И на мен това ми направи впечатление, може би няма да е зле да се добави някаква библиотечка.

# 269
  • София
  • Мнения: 714
SatisfiedSatisfiedSatisfiedSatisfied
Много е симпатично. Но не пропускате ли рафт/библиотека - нещо за книги?
Изобщо, пространството за съхранение на играчки, игри, книги ми се вижда страшно малко.

Ще има такова кубче за книги над шкафа и бюрото с размери 30 на 25 на 120см, но го няма на проекта https://www.enikom-m.com/bg/product/0/raft-za-stena-numero-58112 … 281-1_97_241.html
Имаме голям гардероб в коридора за играчки, пъзели и всякакви други, но аз вече ги разчиствам, голямата ще стане на 14, а малкта е на 7г.
Не искам да пълня стаята с мебели, ако има нужда по на там ще поръчаме контейнер или още етежерки...
Леглото се повдига, а гардероба е на 240см. Вече все повече неща са електронни.

Интересен проект. Аз бих направила шкафа (или раклата, не мога да преценя какво точно е) до нощното шкафче в бял цвят и лилав плот, както е и нощното шкафче, както е и другия скрин. За гардероба също се отнася. Така ще ми е по- симетрично. Това се вижда от снимката с гардероба. Два вида мебели в една и съща стая, а цветовете са комбинирани по два различни начина, вместо по един (на едната мебел цветовете са вертикални, а на другата са разположени хоризонтално).Точно в този проект две врати в различни цветове не ми допада. Подкрепям лилавото бюро, защото ще се цапа по- трудно.
Smile Не ти е симетрично, защото не си на седем. Satisfied Идеята е да се редува  бяло и лилаво, а плотовете са лилави за да не се налага непрекъснато търкане.

Общи условия

Активация на акаунт