Покажете си детските стаи - тема 27

  • 45 600
  • 745
  •   2
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 714
В малка стая според мен задължително мебелите трябва да са по поръчка, за да се оптимизира пространството. Няма да намериш готови, които да паснат така, че всяко ъгълче да се употреби максимално. Стаята на малкия е 8.55 кв.м., има си всичко и дори доста широчко място за игра в средата. Абсурд това да се беше получило с готови мебели.
Месечинка,
Може ли снимки, за да видим как ви се е получило?

# 241
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Тук съм слагала:
https://bg-mam.ma/p/1084138/39258367
Четвъртата стена, която не е снимана е празна.

# 242
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Ъглов гардероб - ще ти "яде" от мястото, според мен.
Две бюра в детската не е ок, едновременно няма как да се съсредоточат и да учат.
При близки едното бюро е в хола, там учи едното момче. Денем и без това е празен холът, родителите са на работа.

 И вкъщи сме така. Допреди година и нещо съумяваха да делят едно бюро и един лаптоп, но с нарастването на нуждите ги разделихме. Едната има голямо бюро в хола, нямаме друг вариант. Не ни харесва офис насред хола, но понякога просто наистина няма друг начин.

# 243
  • Мнения: 1 091
Ами нямаме друг вариант за сега,освен ако не сменим къщата Grinning Имаме голям хол и там са повечето играчки. Две бюра на този етап не са необходими,защото имат голяма разлика. Каката е първи клас,а другата ще прави 1 година. За сега са ми нужни 2 легла, гардероб за техните дрехи и нещо като секция с бюро. Като секцията или етажерките  могат да се монтират на стената.Двуетажно легло би свършило чудесна работа,но дъщеря ми е на 7г и още пада от леглото, представям си как тупва отгоре. А в сайтовете няма много опции за ъглови легла.

# 244
  • Мнения: 68 629
Защо да няма опции..във Виденов има ъглови, на промо в момента.

# 245
  • София/Перник
  • Мнения: 982
....Двуетажно легло би свършило чудесна работа,но дъщеря ми е на 7г и още пада от леглото, представям си как тупва отгоре. А в сайтовете няма много опции за ъглови легла.
Стига де 😀, синът ни е на 5,5г и спи на двуетажното легло отгоре. Хем е по-дребен от връстниците си, хем си се качва сам, пък няма как да падне, освен ако не реши да се надвесва.
Показвала съм нашето двуетажно легло - от Икеа, с малко подобрение взето от нета.

# 246
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Моята малката вече е на 11, не знам докога ще й е удобно да спи на втория етаж на леглото. Но махнем ли го, трябва да слагаме ъглови легла, а голямата зае ъгъла с разширение на бюрото си Simple Smile

# 247
  • София
  • Мнения: 888
Sweet dreams, малкото дете ако спи още при вас, може да вземете двуетажни и каката да спи на долния етаж, докато е свободно. Друг вариант е легло с допълнително изтеглящо се второ....с опция след време като пораснат още да сложите надстройка и пак да са двуетажни....така ще имате три легла дори. За мен тук минуса е загубата на място за съхранение под долното легло.
Моята малката е на 1.7г и спи при мен на спалнята, без никаква идея кога ще може да спи самостоятелно. Големите пък като им направихме двуетажно в началото голям спор кой да е горе, после поне 1 г. спяха заедно на долното....сега вече са на 8 и 14 и малката е горе, голямата долу, но мина време докато се напаснат.

# 248
  • Мнения: 1 091
Ами тя голямата иска двуетажно, ако свикне да спи горе и не се пребива Grinning Докато малкото стане и то голямо може вече да минем на ъглови. Тогава вече няма да имат и толкова играчки. А малкото започне ли да спи по цяла нощ, направо го местя. Такава грешка с каката няма да правя. Цял ден меря и измервам и може и да направя компромис за двуетажно легло.

# 249
  • София
  • Мнения: 714
Цял ден меря и измервам и може и да направя компромис за двуетажно легло.

Може да са ъглови двуетажни легла.
Виждала съм подобни в наши приятели и беше много уютно. При тях конкретно втория етаж не е много висок.
Ние имаме двуетажни легла на вилата и децата много им се кефят, но нашите са най-обикновени тръбни.
https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fimg.declic13. … a8QMygMegUIARDFAQ

https://www.google.com/search?q=%D1%8A%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D … YQLS_enBG930BG930

Месечинка,
интересно ви се е получило, аз само бих сложила телевизора на свободната стена, за да може детето да си гледа от кревата, като от дивана, облегнато на възглавница.
С каква ширина са леглото и бюрото?

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 23:37 от geryger

# 250
  • Варна
  • Мнения: 25 236
geryger
нарочно го направихме така, защото той гледа тв основно преди заспиване или сутрин след събуждане в почивните дни и му е най-удобно да гледа легнал. Иначе и моето първоначално предложение беше свободната стена.
Леглото е 90/200, а бюрото... мисля, че беше метър дълго и 55 см широко, нещо такова.

# 251
  • тук и там
  • Мнения: 11 522
Няма как да пада от двуетажното легло.Моят син много се върти ,мести и рита-но  си спи горе от както стана на 6 гд.Те си имат рамка  и са обезопасени двуетажните,не е просто един матрак. КURA на Икеа са много подходящи за случая,не са и скъпи.Сигурно и други мебелни магазини предлагат такъв тип.Като недостатък-не са удобни за оправяне(смяна на долен чаршаф примерно).

# 252
  • София
  • Мнения: 714
geryger
нарочно го направихме така, защото той гледа тв основно преди заспиване или сутрин след събуждане в почивните дни и му е най-удобно да гледа легнал. Иначе и моето първоначално предложение беше свободната стена.
Леглото е 90/200, а бюрото... мисля, че беше метър дълго и 55 см широко, нещо такова.

Добре е. Само бюрото би могло да му е малко плитко.
А леглото с повдигащ механизъм ли е?

# 253
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да. А за бюроото - в малка стаичка е така, винаги едното за сметка на другото. Но при положение, че има и монитор сложен поне засега му е добре. Каквото - такова, ще се простира според чергата Simple Smile

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Здравейте, правя детска стая на децата. 13-14кв е стаята и поради тази причина всички мебели са по поръчка, за да усвоя всеки см. Всичко ще е в бял цвят. Търся удобен стол за бюрото. Розово, бежово....да не е черен. Гледах Икейските и сега идва въпроса дали светлите цветове са удобни и кой да избера.

Общи условия

Активация на акаунт