Юлски бебета 2020, Тема 1

  • 21 053
  • 715
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 943
Пробвала съм и заспива. Но се буди, яде и от там нататък край. Не се буди само да яде и да заспи, както би трябвало да е.
Банята няма значение кога е, защото и след нея заспива и после се буди. Нищо не помага. Понякога се чувствам безсилна.

# 646
  • София
  • Мнения: 281
Как се справихте с вируса..? Вие с бебето заразите ли се? Взе се чудя какво ще правим, ако ММ го хване на работа и го донесе вкъщи. Кой за кого ще де грижи..

Здравейте момичета. Ние сме вече на 3 месеца и 24 дни. Спим добре нощем, няма будене и т.н. Обаче си изяждаме ръцете- само ги лапа в устата. Иначе и ние трудно се обръщаме- като я сложа по корем се поклаща и се обръща, ама и тя иска да лази...иначе пропуснахме 1 месец консултация защото нашия татко беше с корона...

# 647
  • Мнения: 161
Пробвала съм и заспива. Но се буди, яде и от там нататък край. Не се буди само да яде и да заспи, както би трябвало да е.
Банята няма значение кога е, защото и след нея заспива и после се буди. Нищо не помага. Понякога се чувствам безсилна.
Значи пробвай последната дрямка преди нощния сън да е по-рано и след това много да си играеш с бебето, за да се умори и да спи повече. Ако и това не ти помогне, пробвай да не се ядосваш, на мен ми се случва същото (и не само на мен вероятно) и вярвам, че все някога ще мине Simple Smile

# 648
  • Мнения: 4 144
Ние преди нощния сън имаме около 2 часа игри. Дори и да й се спи, не я приспивам.

# 649
  • Мнения: 4 943
Ще пробвам с гимнастика и игри. Дано се получи.

# 650
  • Мнения: 34
Пробвала съм и заспива. Но се буди, яде и от там нататък край. Не се буди само да яде и да заспи, както би трябвало да е.
Банята няма значение кога е, защото и след нея заспива и после се буди. Нищо не помага. Понякога се чувствам безсилна.

Моята докторка ме посъветва да я храня докато си спи и направо се родих. Яде в 20:00 пето хранене за деня и после към 23:00-23:30 й давам да яде, без да я будя (шесто хранене) и се събужда сутринта към 7:30. Сега напоследък покрай тази истроия със съня в 4 месец е по-неспокойна, но продължаваме да спазваме схемата.

# 651
  • Мнения: 35 150
Моето е готово и в 18.30 да заспи,но ние го почваме с игри, за да издържи до 20.

# 652
  • Мнения: 230
Дневния сън е мит да спи 2-3 часа непробудно. Рядко повече от 40 минути и то в раницата навън. Вечер няма проблем за сега ляга рано 18,30-19 и спи непробудно до 00 после се буди на 2 часа за храна. Явно през деня не мога да хвана момента, кога му се доспива. Уж гледам на 2 часа да поспи, но понякога става доста кисел и преди това на час и половина и почвам да го приспвам.
С яденето има все още доста хранения, но е на кърма. Не успях и там да разпознавам, кога е гладен. Когато пищи понякога е от това, че го дразнят венците, а не че е гладен. Доста често ми отказва или суче доста малко заради венците.

# 653
  • Мнения: 1 669
Smile, колко е голямо бебето и през какъв интервал го храниш? Само на кърма ли е? Аз вчера забавих едното хранене, не плака, но като започнах да кърмя пищеше от глад и пускаше гърдата...Та и аз съм по-скоро на предлагане, отколкото на поискване...

# 654
  • Мнения: 4 943
Снощи след игри, гимнастика и баня успя да  заспи докато го нахраня. Последно спеше до 18:30ч и от тогава го почнах. Grinning
Ще пробвам така да продължа, за да заспива. Лошото обаче е, че нещо мрънка докато спи, бибата пада и запопва рев, давам я и така поне 2 часа. Мята и крачета, май още е с колики, а аз си мисля, че спряха...

Последна редакция: вт, 17 ное 2020, 11:09 от тинити

# 655
  • Несебър
  • Мнения: 529
Вчера беше просто кошмар при нас, за момент не ме остави. Иска да яде, не иска да яде, иска да я люлея, след момент не иска, реве, смее се, където и да я оставя изтърпява минута и почва да мрънка или да плаче 😒. Дере ме, рита, щипе. Супер много се ядосах, чак на ръба на нервна криза бях. Дали я дразнят зъби? Лигави се, но го прави и като е гладна. Не е зачервена лигавицата. Отивам да си пия маточината, барем ме успокои малко 😭😁

# 656
  • Мнения: 4 144
Днес при нас е мрачно, съответно малката е мега крива, почти не спи, не яде, само се хвърля назад и врещи. Колкото ми е минорно, тя съвсем ме отчайва с държанието си. Как ли не опитах да я приспя -не! До скоро ме боляха китките, а сега чувствам рамената си като извадени.🤦♀

# 657
  • Несебър
  • Мнения: 529
Абе, не ни е скучно 🥴 съветвам за слинг или някаква ерго носилка.

# 658
  • Мнения: 343
С 2 ръце съм ЗА ергономична раница,моя като е крив само там се успокоява,и така не ми умаляват ръцете даже и заспива за по 40мин в нея.

# 659
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
Оглеждам аз раниците и се колебая между Тула free to grow, ergobaby adapt , ergobaby omni 360.
Ортопедът пък ми каза, че не харесва раниците. Натоварвал се гърба.
Имам слинг и когато нося бебето не мога да направя извивка на гръбчето.  Той се изпъва и изправя, не иска да се сгуши в мен. Frowning1

Общи условия

Активация на акаунт