Относно месечните помощи за деца/или така наречените детски/

  • 1 079
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
за да не отварям нова тема бих искала да попитам тук.  PraynigКак се из4ислява правото на месечни детски надбавки( великите 18 лв Crazy).Знам 4е трябва да се извади документ за доходите и на 2-мата родители за 12 месеца назад.После сама ли си из4ислявам дохода на 4лен от семейството и прилагам ли въпросните документи?Как то4но да из4исля  newsm78Моите доходи за предходните 12 месеца+доходите на таткото за предхпдните 12 месеца сумирани и вси4ко това разделено на 3 ThinkingПравилно ли  съм разбрала?

Събираш сумите, делиш на 12, после на три. За да се получи средномесечен доход  Peace Дано и аз не съм в грешка  Embarassed

# 16
  • София
  • Мнения: 508
Мисля, че детето не влиза в сметките. Скоро подадох моята молба, но ние не сме женени. Не ме караха да деля средномесечния доход на две - за мен и за бебчо.

# 17
  • Мнения: 2 000
После сама ли си из4ислявам дохода на 4лен от семейството и прилагам ли въпросните документи?

Събираш доходите на мъжа ти и твоя, и делиш на 12 за да получиш средномесечния. Това трябва да го попълниш в Декларацията, която ще подадеш в Социални грижи. Към Декларацията трябва да приложиш и Служебните бележки за дохода, твоята и на мъжа ти.

# 18
  • Мнения: 581
Смешно е, съгласна съм, тази държава няма управници мислещи с главите си, а управници мислещи със з........ ..2 лева и стимулират създавеното на деца дрън дрън..абе незнам осъзнават ли, че са жалки?

Такава е истината!

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Мисля, че детето не влиза в сметките. Скоро подадох моята молба, но ние не сме женени. Не ме караха да деля средномесечния доход на две - за мен и за бебчо.

 newsm78 Делиш на две, защото се смятате само ти и детето!

# 20
  • Мнения: 334
Момичета средно месечния доход на член от семейството се получава като  се събират брутните доходи на двамата родители за 12 месеца/годишен доход/ и получената обща сума се дели на 12.
Така се получава средномесечния доход, получената  сума не трябва да надвишава двеста лева за член от семейство,за да имате право на детските.Т.е ако семйството е от 4 души се умножава 4 по 200лв.получава се 800 лв.
Сумата ,която получите при определяне на средномесечния доход не трябва да надвишава 800 лв.
Дано ме разбрахте.

# 21
  • Мнения: 4 970
Благодаря ви за отговорите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт