В св. София - кърма или адаптирано мляко?

  • 1 317
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 206
Аila, надявам се и аз да се възстановя толкова бързо, а ако не е секциоооо, направо супер  Hug
Момичета как си стерилизирахте помпата в болнични условия?, и ако си взема мое шише с по-малка дупка, за нощното кърмене,  ще го използват ли?
Пак да ви благодаря за подкрепата и инфото   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 12 229
   Аз използвах таблетки за студена стерилизация и една купа. Бях с помпата и шишетата на Авент и ползваха за през ноща моите шишета. Но аз бях в двойна ВИП стая горе на петия етаж. Ако си долу незнам как се процедира. Това е от мен  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 660
Аз не бях във ВИП стая, но се случи по мое време да бъде срашно препълнено и ме сложиха на третия етаж в гинекологичното отделение (има една резервна стая за родилки), в която пет дена бях сама и освен една измислена сутрешна визитация, през деня никой не идваше да ме навестява. Снабдих се с едно малко котлонче и тенджерка и си ги изварявах. Ако бях долу на втория етаж сигурно нямаше да мога по този начин, но предполагам, че е възможно нещо да се договориш с акушерките от млечната кухня. Някои са по-дръпнати, някои са много свестни.
Бях с помпа и шишенца на Авент, използваха през цялото време моите шишенца.

# 18
  • Мнения: 988
И а раждах там секцио, момичетата много добре са ти обяснили, две думи от мен:

- Много, много наблегни на коластрата - дръж бебето на гърда често, нищо че нямаш още кърма, за да ти слезе бо-бързо (за ползите от коластрата за бебето пък направо да не говорим)

- Отношението е много различно, ако кажеш изрично че искаш да кърмиш и то на поискавне и си информирана. Тогава запяват друга песен и дори не настояват да даваш добавка, макар и да си още само на коластра (е, зависи коя е акушерката...)

-Важен практичен съвет - помоли на другия ден близките да ти донесат някаква евтина възглавница!!! Ще се преродиш, позволява да се облегнеш по-добре на стената с две възглавници, или да си я положиш в скута, може и двете една върху друга, а да сложиш бебето отгоре като кърмиш седнала. При операцията която ще те боли няколко дни това ще ти се види дар божи. Иначе леглата са ужасни, хлътват като хамаци и акто няма кой да ти помогне да станеш/легнеш и да ти подаде бебчето, кърменето легнала е абсурд там  Sad но като се върнеш вкъщи, пробвай легнала - голям рахат е.

# 19
  • Мнения: 1 878
Аз само да добавя, че ако искаш да кърмиш ще можеш независимо от болницата - аз родих секцио в Шейново и там явно ми дохранваха бебето с шише, защото често ми го носеха сит и заспал и не искащ да цока от мен, но всичко се подреди когато се прибрахме в къщи - често цокаше от мен и си търсеше шишето, но аз го отказах постепенно и си минахме на 100 % кърма.

Леко раждане  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 32
Преди близо 1 година родих секцио там. След като излезох от реанимация започнах да правя опити да си кърмя бебето. На следващия ден си я взех в стаята и не й даваха АМ, защото им казах, че я кърмя и не искам да я дохранват. Завеждащата на детското отделение даже се дразнеше когато някои от майките искаха добавка, вместо да правят опити да кърмят.
Не ми даваха и шише с вода - обясниха ми, че щом я кърмя няма нужда да й давам вода.
Никой не ме е спирал да я вземам и за през ноща.
Съобразяват се с желанието на майката, ако няма проблеми с детето.

# 21
  • Мнения: 2 149
Родих преди 5 месеца там. Секцио.
Бебето по стечение на обстоятелствата беше в детското и не можех да го взимам. В момента, в който ми дойде кърмата, започнах да ходя там и ми го даваха за пробно кърмене. Когато имаш кърма и изцеждаш взимат в твое шише, пастЬоризират я и дават на бебето през нощта от нея! Така че там са иЗключително ЗА кърменето!
Моля да ме извините за правописните грешки! Blush

Общи условия

Активация на акаунт