Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 9 част

  • 67 227
  • 857
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1
Здравейте, колебая се между Първа АГ и Щерев за раждане секцио. Най-много ме притесняват тези антибиотици, които дават на бебетата без основателна причина. Една мама по-назад беше коментирала, че на всички, с които се запознала бебетата им били със завишени левкоцити и заради това на антибиотици. Подобни слухове ме отказаха и от раждане и в Шейново. Моля ви за допълнителна информация, благодаря.

# 241
  • Мнения: 558
На моята мома не са давали. Казаха, че аз съм имала леко завишени левкоцити в пробата, която ми взеха преди секциото, но при бебката са били в норма. (раждах преди месец)
Каката я раждах в Шейново преди 4 години. Също не е била на антибиотик.

# 242
  • Мнения: 85
Някой има ли телефона на фотографа от залата за изписване?

# 243
  • Мнения: 83
Някой има ли телефона на фотографа от залата за изписване?
Тел: 0888 330807
Сайт: www.alexander95studio.com

# 244
  • Мнения: 106
Здравейте, искам да попитам вие носихте ли дрешки за бебето освен тези за изписването? Когато го оставят вече при вас, или ги взимат и те си ги преобличат? Също така дали сте си носили от еднократните чершафи, понеже в списъка ги няма.

# 245
  • Мнения: 558
Носих 1 комплект дрешки - боди, панталонче и чорапки, но не ми трябваха. Ако бебчо се намокри - дават нови. Но е добре да си носите ръкавичики. Там нямат.
От чаршафи също не е имало нужда.

# 246
  • Мнения: 4
Здравейте,                                                                                                                           
Към тези които са раждали скоро, как стоят нещата със:                                   
 - стайте и цените за един ден?                                                                             
 - има ли в болницата опция за припознаване на бебето от бащата?           
 - правят ли се още антигени тестове при постъпване на раждане?

# 247
  • Мнения: 558
Двойна ВИП стая - 40 лв на нощ.
Единична ВИП стая - 75 лв на нощ.
Апартамент - 150 лв на нощ.

Има опция да се припознае бебето в болницата. Необходимо е само таткото да дойде на място и да носи лична карта. Струва 50 лв.

При постъпване се прави бърз антигенен тест. Не се заплаща. Момичето беше много внимателно - почти нищо не усетих и нямаше никакъв дискомфорт или болка.

Информацията ми е от преди 1 месец. 😉

# 248
  • Мнения: 83
Припознаването може да стане и като бащата предварително отиде при нотариус да му завери декларация за припознаване. В този случай се плаща само таксата на нотариуса, която май беше 20 лв. След раждането декларацията се дава на служителя, при който вписваш имената на детето и двамата родители.

# 249
  • Мнения: 7
Здравейте!
Интересувам се от избор на акушерски пост, но не намирам отзиви и контакти на акушерски. Ако някоя от вас е доволна и може да ми даде мнение ще съм благодарна

# 250
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Здравейте, препоръчайте ми доктор за проследяване на бременност. Ако работи по ЗК, още по-добре Simple Smile

# 251
  • Мнения: 63
Здравейте, препоръчайте ми доктор за проследяване на бременност. Ако работи по ЗК, още по-добре Simple Smile

Йован Даскалов  в МЦ към болницата. Уникален лекар!

# 252
  • Мнения: 22
И аз препоръчвам доктор Даскалов. Следи по ЗК, но се доплащат 400лв на две вноски за допълнителни неща, които са извън покритието по ЗК.
Здравейте, препоръчайте ми доктор за проследяване на бременност. Ако работи по ЗК, още по-добре Simple Smile

# 253
  • Мнения: 47
Момичета, пиша това, за да ви предупредя. Родих на 21.06, не в Шейново обаче. Трябваше да родя във Вита при д-р Мирчева, която беше мой проследяващ лекар още от началото на бременността. Лекар, на който имах най-голямото доверие. Аз работя в частна АГ клиника, няма да споменавам коя, в която не може да се ражда секцио без медицински показания. Аз обаче исках да си родя секцио , както си можеше до преди 1 година. Сега явно има наредба от ЕС и се забраняват навсякъде ражданията по този начин ис е насърчават нормално, то не насърчават, а направо те притискат, д което аз не съм съгласна някой друг да решава какво да се случи с тялото и бебето ми. Както и да е. Правя тази прекратила, Само да спомена какво доверие имах на д-р Мирчева, вместо да си следя бреюенноста в моята клиника, в квото работя и имам отстъпка от цената, аз си ходех при д-р Мирчева, за да си ме следи от началото, а не само изроди, тя е наясно с желанието ми от първия ден в който сме се запознали. В началото тя израждаше в Шейново и проследяваше в частен кабинет, в средата на бременността ми се премести във вита, където раждането от 900лв щеше да мис тъпи на 2200лв, но аз се съгласих да раждам там само и само да съм с нея и да се чувствам спокойна. Така тя в 36-та седмица ми съобщи,че няма да може да ме изроди във Вита, защото и там са забранили секциото по желание. Можете да си представите как се почувствах, тя не беше ли проверила това малко по-рано. Както и да е, насочи ме към неин "много добър близък колега с когото са лични приятели и ще ме изпрати като неин човек". Цитирам нейни думи. Става въпрос за др Василев, който е завеждащ патологична бременност в Шейново. Отидох при него, всичко точно,прегледа ме и насрочи дата за секцио. Преди да си тръгна ми каза "сега, финансовата част, 900лв ти е избора на екип, а след операцията на другия ден ми дължиш 1000лв в пликче". Почувствах се като седнала при някаква мутра да преговарям, при някакъв търговец. Попитах ама з какво наши си плащам избор на екип и той ми отговори "те са за болницата, за мен има само 150лв, ти какво мислиш че ще ти правя секцио е така щото те е страх ли" с надменен гаден тон. Излязох от там веднага, съобщих на д-р Мирчева за преживяването си, а тя каза,че е много учудена но не знае как да ми помогне, изми си ръцете с някаква друга лекарка, която ми препоръча отново в Шейново. Аз обаче съм нормален човек и като се свързах с новата лекарка й обясних всичко, защтоо не искам да й правя проблем на работното място, тъй като д-р Василев вече ми беше запазиш дата за секцио при него и ако тя ми направи секциото в друг ден, а той е завеждащ отделение, можех да й направя неприятности, които не исках. А и изобщо вече не се чувствах спокойна в Шейново, след като този човек има смелостта и наглостта да ми иска хиляда лева в очите, за да се черпи и аз понеже отказвам да мухи дам отивам при друг лекар, тогава как да съм спокойна,че този нагъл и гаден човек няма да направи нещо докато съм в болницата. Както и да е, разбирайте,че това се случва докато съм в 36-та седмица нямам лескр при който да родя и се чувствам сама и не знам към кого да се обърна, от този ден нататък Мирчева не ми се е обадила нито веднъж да попита намерих ли при кой да родя, какво се случва с мен, как съм. Все пак съм била неин пациент от първия ден, в който съм разбрала, че съм бременна. Но тук явно няма място за човешки отношения. Най-гадното е,че просто аз вярвах на тази жена и накрая просто тя според мен и всички около мен,които знаят историята, тя ме е пратила при Василев, за да си разделят тези 1000лв и явно е схема. Понеже отказах да участвам в схемата им търсех друг лекар,опериращ другаде. Така от препоръки тук във форума и не само намерих д-р Даскалов в Тина Киркова. Родих при него, прие ме в 36-та седмица, препълнен с пациенти, но въпреки това не отказа да ме поеме като случай. Цял живот ще съм му благодарна, че ми подаде ръка в този тежък за мен момент, в който просто не знаех какво да правя. Ако бях тръгнала да раждам преди това аз нямах лекар, на който да се обадя и трябваше да ида да родя без екип, по начина, по който не исках, а всички знаем как се отнасят с пациентите в държавните болници, които нямат проследяващ лекар.
Та искам да изкажа благодарностите си към д-р Даскалов, прекрасен лекар и човек, през престоя ми в болницата е бил постоянно до мен, винаги мил и грижовен. Свърши си работата чудесно, на 3тив ден от операцията аз нямах никакви проблеми, бях възстановена.
Искам да изкажа и разочарованията си от д-р Мирчева, до ден днешен не знае къде съм родила и какво се е случило с мен, нито пък се е поинтересувала.
Искам и да ви предупредя за практиката на някои лекари да искат пари в плик, защото не им достигали видиш ли.
Между другото преди да стигна до д-р Даскалов имах консултация и с д-р Константин Петров от Тина Киркова, който отново ми искаше 200лв за почерпка. Явно това е практика да се искат пари, аз не се чувствам спокойна при хора ,които искат пари за почерпка, за да си свършат работата. Бих дала колкото мога и колкото искам на човек, който вече си е свършил работата и съм доволна от него, ей така, за благодарност.
Този пост качвам в темата за раждане в Шейново, раждане във Вита и раждане в Света София. Ще напиша и отделна тема, за да им излизат имената, когато някой търси мнение за тези лекари, които съм споменала.
Надявам се никой да не попада на това отношение, на което попаднах аз.
Леко раждане на всички.

# 254
  • Мнения: 5 548
a.v.i., оставам безмълвна пред подобни порочни практики. Как не ги е срам. И освен всичко друго си им КОЛЕГА!! Тия хора са скарани с всякакви етични норми! И да, имената им трябва да бъдат споменавани, защото иначе се хвърля петно върху всички лекари, а не е честно! Съветвам те да подадеш сигнал и до БЛС (Български лекарски съюз) и до НЗОК.
Да е живо и здраво детенцето ти!

Общи условия

Активация на акаунт