Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 9 част

  • 67 000
  • 857
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 427
Ави, поправете ме ако греша, но вие искате над вас да се извърши процедура, която е забранена (секцио без медицинси показания), и се оплаквате, че ви искат пари под масата? Тоест лекарите да си потъпчат законите и правилата, спуснати отгоре, за да ви угодят, да рискуват, и да не поискат да се застраховат? Съжалявам, но ми се струват нереалистични представите ви.

# 256
  • Мнения: 2 405
Ави, поправете ме ако греша, но вие искате над вас да се извърши процедура, която е забранена (секцио без медицинси показания), и се оплаквате, че ви искат пари под масата? Тоест лекарите да си потъпчат законите и правилата, спуснати отгоре, за да ви угодят, да рискуват, и да не поискат да се застраховат? Съжалявам, но ми се струват нереалистични представите ви.
Подкрепям и аз, мнението!

# 257
  • Мнения: 558
100% става въпрос за Щерев. Потресена съм от тези хора. Моя приятелка за малко да си отиди заедно с бебето, понеже до предпоследната им глътка живот уж нямало повод за секцио и изведнъж се оказа, че може по желание, но струва 4000+ лева.
Във всяка болница в ценоразписа има секцио по желание. По кой закон е забранено? В Шейново си го има като практика - никой нищо не потъпква. Просто алчност.
Абсурд е да се искат пари под масата! Там не става въпрос за принцип, а за печелбарство.

# 258
  • Мнения: 5 538
Ама, моля ви се, всяка втора жена ражда секцио по желание вече. И не виждам защо пък да не може ние да си избираме начина на родоразрешение, при положение, че вече е позволено и пола да си смениш, пък да нямаш право да определиш през корема или вагината да излезе собственото ти дете! И каква точно е тази "застраховка", искане на пари под масата ли? Тя щеше да си плати избор на екип официално на касата на болницата, всичко друго е незаконно и неморално. Едно е жената да си е решила да направи подарък от благодарност, съвсем друго е такова гнусно изнудване.

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 21:32 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 259
  • Мнения: 4
Здравейте!                                                                                                                         Някой който е раждал скоро нормално да каже, дали слагат някаква упойка чрез включване на система?

# 260
  • Мнения: 1 107
Въпрос към мамите, родили скоро секцио - кога и колко пъти раздвижват след операцията? Правят ли клизма преди това?

# 261
  • Мнения: 558
Секциото ми беше в 10:30.
Първото раздвижване беше някъде следобяда. Не съм сигурна за часа: може би около 18ч. На мен, обаче, ми се виеше свят, така че само постоях седнала в леглото. Иначе идеята беше да стана и да направя няколко крачки.
Второто раздвиждане беше към 22 някъде. Станах, отидохме до мивката, поизмих се малко и се върнахме.
Сутринта към 8 станах, походих и ме преместиха в стая.
Клизма не са ми правили, защото АГ ми предписа свещички за прочистване. Иначе се прави.

# 262
  • Мнения: 1 107
Благодаря много! Раждах преди 3 години и исках да разбера дали има някаква промяна в това.

# 263
  • Мнения: 558
Аз раждах преди месец и половина. Дано да няма промяна от тогава, да не съм Ви подвела. 🙂

# 264
  • Мнения: 63
Здравейте,  Има ли тук раждали мами в болницата, които имат допълнително здравно осигуряване към булстрад и може ли някой да каже какви разходи може да покрие то ( избор екип, секцио, вип стая)?

# 265
  • Мнения: 1 107
Трябва да провериш какво точно се покрива при теб. Аз например имам, но не покрива нищо свързано с бременност и раждане.

Здравейте,  Има ли тук раждали мами в болницата, които имат допълнително здравно осигуряване към булстрад и може ли някой да каже какви разходи може да покрие то ( избор екип, секцио, вип стая)?

# 266
  • Мнения: 1
Здравейте,
Може ли някоя щастлива мама раждала в Тина Киркова 2020 г или 2021 г да ми каже колко е струвало всичко? Като визирам секцио+избор на екип+вип стая. Ще съм много благодарна, тъй като в сайта виждам секцио 1200, 900лв избор на екип, за стаята не намирам инфо... Но ако е 2500 лв общо, то за 3000 лв бих отишла в Токуда... Благодаря Ви предварително 💐

# 267
  • Мнения: 1 400
Аз бях секцио по медицински причини с избор на екип - 900 лв. Трябва да има и направление, което се пидготвя в ЖК и така реално секциото е без пари. Обаче ако е по желание си плащате 1200, не знам дали има отделно избор на екип, според мен няма. Вип стаята единична 70 лв на нощ, двойна 45 и вече колкото се наложи да останете, в добрия случай 5 нощувки. Друго не се плаща.
А за медицинската застраховка, за да ви пиемат раждане и вип стая трябва да сте платили такъв пакет. Мъжът ми има служебна застраховка, от която може да се възползва цялото семейство, но пакетът не включваше раждане....

# 268
  • Мнения: 558
Може и 4 да са нощувките при секцио ако всичко е наред с мама и бебе.
Аз платих 900 лв за избор на екип и 4 нощувки по 45 лв в двойна ВИП. Общо 1080 лв. Нищо друго. Само ако секциото е по желание без да има медицинска причина тогава сумата е различна.
Manowarkata виж си полицата, там би трябвало да пише в детайли. Ако я нямаш, поискай от Човешке ресурси. Всяка компания преценява за какви рискове да застрахова служителите и с какви лимити.
При нас покрива всичко свързано с раждане и престой, но лимитът беше 900 лв, които ми възстановиха в последствие. Реално платих само нощувките.

# 269
  • Мнения: 321
Здравейте!
Интересувам се от мнение за д-р Панова. Някой следи ли се при нея, какви впечатления имате от нея? Добре ли се справя с проблемна бременност? Всякаква информация ще ми е полезна. Лежах в отделението преди няколко месеца, но загубих бебето си. Сега се колебая дали да остана при д-р Панова или да търся друг лекар. Нямам много впечатление от нея. За това търся мнения на вече минали при нея мами.

Общи условия

Активация на акаунт