Цветна снимка на тръбите

  • 23 010
  • 144
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 536
И на мен ми предстои в Надежда ЦС.Нямам близка,която да не ме кара да си взема упойка,защото било нечовешка болка.Самата мисъл че е пълна упойка ме плаши и затова съм решила,че ще е без.Ще пробвам със свещички и аулин .Ще излъжа ако кажа че не ме е страх.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 384
И на мен ми предстои в Надежда ЦС.Нямам близка,която да не ме кара да си взема упойка,защото било нечовешка болка.Самата мисъл че е пълна упойка ме плаши и затова съм решила,че ще е без.Ще пробвам със свещички и аулин .Ще излъжа ако кажа че не ме е страх.

Упойката е венозна и буквално няма да разберете нищо от процедурата. Лягате и ставате, такова е усещането. А и няма от какво да има страх. Буквално е за минути и с упойка нищо не се разбира. Аз дори ги питах "е как толкова бързо?". Grinning Помислете си пак. Не си заслужава да боли щом се предлага опция. Wink

# 77
  • Мнения: 536
Вече минах:)Повиках си малко,но имах проблем с едната,може би затова ме боля,но толкова е бързо всичко ,че си беше ок.Секунди болка и след минута си топ!

# 78
  • Мнения: 588
Точно при тази процедура е по-добре според мен че не си използвала упойка. Всичко е много индивидуално. Мен също много ме болеше но се опитвах да не го показвам, доктора се стараеше. Питала съм обаче и други момичета правили там снимки, тях не ги е боляло. Изпитвали са дискомфорт, не е без нищо но поне при тях е било поносимо.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 384
Точно при тази процедура е по-добре според мен че не си използвала упойка. Всичко е много индивидуално. Мен също много ме болеше но се опитвах да не го показвам, доктора се стараеше. Питала съм обаче и други момичета правили там снимки, тях не ги е боляло. Изпитвали са дискомфорт, не е без нищо но поне при тях е било поносимо.

Очевидно не съм наясно, затова ще попитам - защо по-добре без? Simple Smile

Последна редакция: пт, 23 дек 2022, 12:23 от NadezhdaML

# 80
  • Мнения: 536
Защото трябва да си с нагласа,че всичко ти е наред,тогава болка почти няма.А ако евентуално има някакви запушвания,то болката трае секунди,а и може да се сложат обезболяващи.
Според мен дискомфорта не е от болката,а от спекулума и за секунди дискомфорт те бих искала да ме упояват,разбира се това е личен избор.

# 81
  • Мнения: 796
Демек кво сега се правиш за "няколко" секунди болка??
Абсолютно не е нужно да се подлагаме на мъчения.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 384
Защото трябва да си с нагласа,че всичко ти е наред,тогава болка почти няма.А ако евентуално има някакви запушвания,то болката трае секунди,а и може да се сложат обезболяващи.
Според мен дискомфорта не е от болката,а от спекулума и за секунди дискомфорт те бих искала да ме упояват,разбира се това е личен избор.

При всеки е строго индивидуално. Бях с нагласата, че след 4ри операции ще имам поражения по тръбите. Уви, обратното, но размишлявайки относно процедурата, пак нямах гаранция как ще се чувствам.
Предпочитам никога да не ме боли. Затова е правото на избор.

# 83
  • Мнения: 536
Исках са попитам има ли момичета от вас,които след ЦС насочиха Лапароскопия.Изобщо не искам да се подлагам на операция и то само защото едната тръба леко не пропуска и попитах не може ли още една ЦС тк мн пъти може да е моментно състояние ми казаха,но докторката каза,че е най-добре да се извърши интврвенцията за да се види по-детайлно състоянието на тръбите

# 84
  • Мнения: 796
Да, аз правих лапароскопия защото "едната тръба е много нагъната и има риск за извънматочна."
При самата операция не са намерили проблем и в последствие друг лекар коментира снимката, че операцията е била излишна.

# 85
  • Мнения: 536
Благодаря ти много!Точно от това се опасявах и аз тк мои близки ми казах,че често препоръчват LPS ,а не е въпроса само в парите,изобщо не ми се подлага на такъв тип операции,ако са излишни Sad Ще потърся друго мнение,но ти благодаря много и аз имах съмнения,макар докторката ми да е страхотна

# 86
  • Мнения: 548
Исках са попитам има ли момичета от вас,които след ЦС насочиха Лапароскопия.Изобщо не искам да се подлагам на операция и то само защото едната тръба леко не пропуска и попитах не може ли още една ЦС тк мн пъти може да е моментно състояние ми казаха,но докторката каза,че е най-добре да се извърши интврвенцията за да се види по-детайлно състоянието на тръбите

Да, точно това коментирах на предната страница.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 063
Октомври правих цветна снимка в Щерев - 180лв без упойка, с разчитане на снимката + диск. Заключението е пропусклива, но нагъбата тръба /едната липсва поради ИМ/ нямам препоръка за лапаро, но предупреждение, че по-рисково за повторна ИМ, но не и задължително да се случи.
Нямах никаква болка. Всичко приключи буквално за минута.

# 88
  • Мнения: 536
а знаете ли колко време след ЦС мога да направя отново?Този месец правих тук и искам да отида в Турция за да видя има ли нужда ит Лапаро

# 89
  • Мнения: 359
Знае ли някой колко време е валидна една цветна снимка? Правила съм преди 10 месеца и ми предстои инсеминация. Пропуснах да питам доктора дали ще правим отново или взимат под внимание старата?

Общи условия

Активация на акаунт