Цветна снимка на тръбите

  • 22 325
  • 140
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Да ти кажа и мен ме хвана шубе като четох за какво става въпрос, но си реших, че няма смисъл за нещо за което може и без упойка да слагам. Ти си знаеш. Приеми го като нещо рутинно, което трябва да се направи. Някой ден ще имаш и контракции и раждане, трябва да се подготвиш. След снимката няма болка, само лек дискомфорт, може и малко кръв да тече.
Относно упойката, питай ги. Чувала съм че на места слагали пълна упойка, което е меко казано странно.

# 61
  • Мнения: 1 239
Аз съм си правила ЦС с упойка, казаха само така практикуват, а и защо като можело да си спестя болка да търпя. Аз бях на същото мнение, бях с нагласата да съм с упойка преди да разбера, че не питат всъщност. Упойката беше пълна за някакви минути, Бързо ме пусна, бях леко замаяна, докато се обличах, препоръчват да има човек с теб затова. Като се прибрах пих 1 хапче, че ме почнаха като ПМС болки и легнах да спя. След 2 ч бях като нова.

# 62
  • Мнения: X
Леле, чак да има някой с теб, че и хапчета, пълна упойка.. При мен както казах имах раничка, доста ме болеше, освен нея и спазмите по време на снимката, но нищо не съм пила. Колко различно практикуват различните клиники. При мен единствено имаше кървене и деня след това, но не беше нещо кой знае какво. Повече се озадачавам за пункцията и трансфера.
Интересно ми е, момичето което питаше, направи ли снимката, как беше?

# 63
  • Мнения: 175
Леле, чак да има някой с теб, че и хапчета, пълна упойка.. При мен както казах имах раничка, доста ме болеше, освен нея и спазмите по време на снимката, но нищо не съм пила. Колко различно практикуват различните клиники. При мен единствено имаше кървене и деня след това, но не беше нещо кой знае какво. Повече се озадачавам за пункцията и трансфера.
Интересно ми е, момичето което питаше, направи ли снимката, как беше?
Все още не съм имам запазен час за 9

# 64
  • Мнения: 158
Здравейте! Може ли да ми кажете колко струва цветната снимка в болница Селена и дали оставаш да пренощуваш в болницата? Благодаря предварително 🙂

# 65
  • Мнения: 588
Цена не мога да кажа тъй като съм я правила на друго място, но има тема за тази болница и там можеш да попиташ някой. Иначе цялата процедура, която при мен беше без упойка и доста болезнена, въпреки старанието на докторите, продължи не повече от 7 минути. После си бях цяла, цяла, сякаш нищо не ми бяха правили. Прави си извода колко се нощува там.

# 66
  • Мнения: 542
Здравейте! Не препоръчвам да се прави цветна снимка в Бг, а в Турция. Разликата е не само в цената (двойна), усещането, но и резултатът. Той е най-важен. В България излизат грешни диагнози, с препоръка за операции. В Турция снимката ми е с добър резултат. Нямам нужда от никакви операции, които щяха да ми изгубят още време, пари, а може би и някоя тръба....

# 67
  • Мнения: 588
Не че се заяждам, но не намирам много логика в написаното. Първо, да се помъкнеш чак в Турция за една цветна снимка хич няма да излезе по-евтино. Може би ако си близо до границата да, но иначе изобщо. Също така - защо реши, че повечето препоръчват операции без да има нужда и са с грешни диагнози? Българския скептицизъм е известен, но не всеки иска да ни излъже. За 7 минутна процедура, която може да се направи навсякъде, какъв е смисъла да се ходи в Турция? Тук също се правят къде, къде по-сложни манипулации.

# 68
  • Мнения: 542
Всичко съм написала. Дали ви харесва или не, или не го приемате е ваше право. Това е моят опит, както и на други момичета. Всеки си решава за себе си. Снимката ми струваше 450 лв. Ако се бях съгласила и на операция, от която нямам нужда - още 1300 лв. Това щях да дам отгоре, плюс упойка, болка и изгубено време, което е много ценно понякога. Пътят до Турция ми е двупосочно 120 лв, снимката 90 евро.
Не съм скептик, а реалист. В България има добри специалисти. И не всеки иска да ни излъже, просто толкова могат и знаят.

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 12:20 от One*

# 69
  • Мнения: 783
Първо, да се помъкнеш чак в Турция за една цветна снимка хич няма да излезе по-евтино.
Аз се дигнах от далечния край на България за единия преглед до Истанбул.

В България платих 500лв и много болеше. Правих ненужна операция, която ми намали яйчниковия запас.

В Турция 150€ преглед, 80€ снимка + нощувка и път. Не ме боля, ама никак. И качеството на снимката беше идеално. От няколко различни ъгъла, супер се вижда всичко.

Ще рискуваш ли ненужна операция заради 200лв разлика? Колко би платила за твоя комфорт - да е безболезнено?

# 70
  • Мнения: 588
Какво да кажа, всичко е индивидуално, всеки може да действа както прецени. На мен ми излезе много по-малко снимката от сумите, които и двете сте казали. Тук в България където правя инвитро. Боля ме доста но това е вероятно защото имах проблем а и тялото не може никога да не изпита болка и дискомфорт. Дори в тази тема има много мнения, че е по-добре да се прави без упойка. За пункцията съм съгласна да има упойка разбира се, трансферът не бих казала, че беше болезнен по-скоро дискомфорт. Обаче за 5 минутна снимка и то на места пълна упойка.. за мен лично няма нужда. А пък и чух докторите какво коментираха.
Относно операцията - там също трябва да се попадне на човек който да насочи пациента към възможно най-доброто за него решение.

# 71
  • Мнения: 783
Имам чувството, че пишеш тези фермани за да оправдаеш пред себе си твоите избори.
В България има едно пренебрежително отношение към жените и техните болежки. И точно според него не може да не те боли...  иначе не си жена.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 240
Правих цветна снимка този вторник (22.11) в болница "Надежда".
Платих 290 лв., в която цена влиза анестезия и респективно ПКК.  Коментар на резултата - 50 лв.

# 73
  • Мнения: 588
Това е скъпо според мен. А ако имаш репродуктивен специалист пак ли плащаш за коментар?

# 74
  • София
  • Мнения: 1 240
Това е скъпо според мен. А ако имаш репродуктивен специалист пак ли плащаш за коментар?

Предполагам, че въпросът се отнася до мен.

Понеже беше в болница "Надежда", ми бе обяснено, че тази процедура се прави в Инвитро центъра и директно коментарът ми е от репродуктивен специалист.
Лекарката ме и прегледа, прегледа ми всички изследвания, както и на мъжа. Тази седмица ме вика на преглед, защото тръбите са си абсолютно непокътнати, проходими след 4ри операции, ноо пък задържам фоликули за мое съжаление. Веднага ми даде решение на този проблем и ми обясни какво следва, защото целта е ясна. Grinning
Изключително съм доволна от отношението и вниманието, изобщо много съм възхитена.

Състояние след снимката и седмица след това: нямаше нито болка, дискомфорт, кървене или каквото и да било неприятно усещане. Разбира се при всеки е индивидуално.

Не смятам, че е скъпо, но това е според мен де. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт